Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Do oceny

  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    529
    Sng 10+1 Two Tables na b2b

    Siedze na EP, pierwsza ręka turnieju.

    Mazaq was dealt

    Raise do 160. Foldują wszyscy oprócz LP.

    LP idzie all in. Zero reada, zero notatek.

    Co robie (powinienem zrobić) ja?

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    Wygląda na to, ze jesteś zdecydowanie do tyłu.Słabsza ręka od AQs tak by raczej nie zagrała.

    LP widzi mocny raise z UTG (zakładam stacki 1500 blindy 10/20) i daje all-in, musi się z tym liczyć, że zostanie sprawdzony. Oceniam gracza na KK+,AK,AKs.

    Nawet jeśli wyrwał się z mniejszą parką oceniając Ciebie na AK to masz coinflip'a. To wariant optymistyczny.

    AQs jest trochę za słabe na takie zagranie z UTG, ponieważ na FR jest zbyt duże prawdopodobieństwo, że ktoś trzyma mocniejszą rękę.

    Ale w zasadzie to nie można się czepiać raisów, jedynie złych call'ów. A call w tym miejscu jest zły.

    FOLD.
    Ostatnio edytowane przez doodydota ; 26-08-2007 o 15:55

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    378
    call
    jestes faworytem -moze ma AA KK DD i AK ale to szansa okolo 6% - a to ze komus odwalilo - szansa okolo 25 %

    Warto dodać ze ADs to lepsza ręka niz AKos

    Statystycznie dominujesz - eazy call
    jak przegrasz - to lepiej teraz niz za 30 minut .


    ZaPRASZAM do DAniZSKULLLLLLLL -tam takie sytuacje tez omowimy

  4. #4
    GuestJ Guest
    To już chyba rzecz gustu. Jeśli odzywa się w tobie głosik hazardzisty w głowie to call i albo się podwoisz albo sobie odpalisz nowy tt. Jeśli nie to fold i gramy dalej. Ja osobiście bym spasował bo nie lubie tak wchodzić. Obstawiam go na parke...niekoniecznie wysoką.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Fold. Gram nieco sng (turbo) ostatnio i strategia kompletnego murka przez pierwsze 15-30 rąk sprawdza się znakomicie. Wobec czego rozważałbym nawet fold pf. Powiedzmy pół na pół raise i fold. Już podawałem, ale podam jeszcze raz link do imho dobrego poradnika dot. sng 10os.

    http://bet-the-pot.com/forum/poker-article4537.html

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    951
    wg mnie za duzy bet preflop. skoro jest rto poerwsza reka to blindy sa pewnie 10-20 a ty betujesz z UTG 8BB?!?!?!?
    Ale jak juz znalazles sie w tej sytuacji to easy fold jak dla mnie... wariant optymistyczny jak juz ktos wspomnial to pp nizsze niz q, ale bardziej prawdopodobne jest qq+

  7. #7
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    only wawa
    Posty
    124
    wg mnie nie potrzebny taki duży bet pf. stawia on cie w glupiej sytuacji gdy ktos cie pozniej reraisuje lub wchodzi allin (co sie własnie stało). wystarczy bet 3-4bb. a tak to fold - raczej bedziesz do tylu, nie ma co ryzykować.


    Cytat Zamieszczone przez daniz Zobacz posta
    Warto dodać ze ADs to lepsza ręka niz AKos
    ciekawe jak ci to wyszło... :?

  8. #8
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    120
    Cytat Zamieszczone przez daniz Zobacz posta
    Warto dodać ze ADs to lepsza ręka niz AKos
    Tez mnie to zastanawia... skad to wytrzasnales?

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez maycj Zobacz posta
    ciekawe jak ci to wyszło... :?
    1. Dorwał się do statystyk pokerowni online dotyczących AI preflop?
    2. Pobawił się PokerStove?
    3. Oba powyższe?

    Statystycznie rzecz ujmując, w heads up (i prawie na pewno również w multiway pots) AQs jest troszeczkę lepsze niż AKo przeciwko "any 2 cards", zakładając oczywiście all-iny preflop, czyli showdown w 100% przypadków. Natomiast wcale nie oznacza to, że AQs jest lepsze w starciu z (dokładnie) AKo. Na pewno nie jest też lepsze przeciwko zakresowi {QQ+, AKs, AKo}.

    jdx

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    W bezpośrednim starciu AQs z AKo:
    AQs
    win 28%
    lose 68%
    tie 4 %