Strona 156 z 162 PierwszyPierwszy ... 56106146154155156157158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,551 do 1,560 z 1619

Wątek: Full tilt poker

  1. #1551
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    To zależy nie tylko od pory dnia ale także od dnia tygodnia. Proponuję zacząć korzystać z tego przydatnego narzędzia: PokerScout's GameFinder.

    Generalnie ruch na PS jest trochę większy, ale z kolei (w moich oczach) FTP ma tą zaletę, że tam gra się głównie na stołach normal/deep podczas gdy na PS gra się głównie na 50BB max. W sumie to za bardzo nie rozumiem dlaczego tak jest ponieważ obie pokerownie oferują podobne stoły shallow/normal/deep.

    Ponadto jeśli już grasz PLO8 to weź pod uwagę inne pokerownie, tzn. Cereus i Party. Tam często są ciekawe gry, a stolików jest nieraz więcej niż na PS. Problem jest tylko taki, że z Party z jakiegoś powodu praktycznie zniknęły gry 0.25/0.50 i 0.50/1 a na Cereusie też nie ma ich za wiele. Mi czasami zdarza się grać sesję na czterech pokerowniach jednocześnie. Table selection to podstawa.

  2. #1552
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    uprzejmie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
    również uskuteczniam grę na kilku pokerowniach jednocześnie.
    na party poker grywałem kiedy zaoferowali mi kilka razy jakieś 50 dolcow bonusa do wyrobienia.
    ostatnio jednak nie dostałem żadnych ofert od nich, więc się wyniosłem.
    grywam na ps, betsson (ongame), paradise poker (boss).
    aczkolwiek miło wspominam swój pobyt na party poker jeśli ktoś wie jak uzyskać u nich bonus do wyrobienia to jestem zainteresowany.

  3. #1553
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Na Party możesz sobie kupić $350 za 5kPP (4k za zakup + 1k za "uwolnienie"). Można też kupić mniejsze bonusy, oczywiście z gorszym przelicznikiem $/PP. Party czasami rzuca też jakieś bonusy od siebie, ale są one raczej mało atrakcyjne. I z reguły dostaje się je wtedy, gdy człowiek na jakiś czas pożegna się z Party. Wiec wkrótce powinieneś coś dostać. W kwestii bonusów "na zachętę" FTP jest IMO lepszy bo, tak jak gdzieś wcześniej pisałem, z raz na kwartał rzucają mi z $500 bonusa który jest stosunkowo łatwy do wyrobienia.

    Co do Bossa to próbowałem tam grać ale jest tam bardzo mało gier powyżej 0.05/0.1 no i oprogramowanie to dno. Podobnie jest z oprogramowaniem Ongame, aczkolwiek to znam już tylko z opinii innych graczy.

  4. #1554
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    217
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Mi tam ten nowy antynitowski system na FTP bardzo się podoba. Poza tym i tak nie mam tam rakebacku. Pozostaje mieć nadzieję, że i PS w końcu wprowadzi (weighted) contributed.
    To wcale nie jest tylko taki antynitowski system. Nawet jak grasz LAGiem, to będziesz w plecy. Tylko fishe teoretycznie zyskają na tym najwięcej, ale te z reguły pewnie nawet nie interesują się RB. Zatem cały rake od nitów, TAGów, LAGów idzie do fishy i do FTP, czyli praktycznie tylko do kieszeni FTP !!

    Większość graczy bez Black Card automatycznie traci około 30-40% RB, czyli z 27% spadają do 16-20%. Sama karta BC dodaje jakoś koło 6% RB, więc kto na tym zyska? A przez kartę BC nie dostaje się od razu 27% RB, tylko trzeba grać i grać... żeby utrzymać status BC, wyrabiać bonusy kupione za punkty.. LOL Jedna wielka porażka.

  5. #1555
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    +1

    Jeśli nie zmienią tego systemu, od nowego roku nie ma mnie na ftp. Może jednak trochę się ogarną - na 2p2 wątek dotyczący zmian, założony 30 września, liczy już prawie 200 stron i poza bluzganiem na ftp gracze domagają się głównie insta bonusów tak jak na ps oraz tego, aby nie uderzały w rakeback. (FTP Answers 9/30 - Internet Poker - Online Poker Forum)

  6. #1556
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez echobike Zobacz posta
    To wcale nie jest tylko taki antynitowski system. Nawet jak grasz LAGiem, to będziesz w plecy. Tylko fishe teoretycznie zyskają na tym najwięcej, ale te z reguły pewnie nawet nie interesują się RB. Zatem cały rake od nitów, TAGów, LAGów idzie do fishy i do FTP, czyli praktycznie tylko do kieszeni FTP !!
    Ale IMO gry będą lepsze bo rakeback pros staną przed dylematem czy dalej rzeźbić za mniejszą stawkę (tzn. rakeback) czy też przenieść się na etat do McDonaldsa. A ja osobiście czerpię zyski z gry a nie z RB (i byłoby tak nawet gdybym miał RB na FTP ponieważ żaden RB nie przebije hojności donków ). Podsumowując, uważam, że ja na tej zmianie zyskam ponieważ zwiększy się stosunek donków do graczy nieprzegrywających. A przez graczy nieprzegrywających rozumiem nie tylko dobrych graczy ale właśnie również RB pros którzy z gry są na delikatnym plusie/minusie i teraz będą mieli problem.

    Cytat Zamieszczone przez echobike Zobacz posta
    Większość graczy bez Black Card automatycznie traci około 30-40% RB, czyli z 27% spadają do 16-20%.
    Ja to myślę, że to jest nadal 27%. Z tym że od urealnionej wielkości wygenerowanego rake. Mówiąc inaczej, nie da się teraz jechać na krzywy ryj.

    Cytat Zamieszczone przez gieras Zobacz posta
    +1

    Jeśli nie zmienią tego systemu, od nowego roku nie ma mnie na ftp. Może jednak trochę się ogarną - na 2p2 wątek dotyczący zmian, założony 30 września, liczy już prawie 200 stron i poza bluzganiem...
    Ja czytałem podobny, aczkolwiek znacznie krótszy wątek na podforum Omaha Hi/Lo i tam ludziom (włącznie ze mną) raczej się te zmiany podobały.

    FTP zapewne też na tym zyska ponieważ o ile pamiętam, to pokerownie stosujące metodę (weighted) contributed oferują sporo wyższe wartości RB niż 27%.

    Co do BC, to IMO jest to krok w kierunku PS, tzn. zwiększania lojalności klientów poprzez zwiększanie bonusów (szeroko rozumianych) w zależności od stopnia zaangażowania gracza zamiast liniowego RB. I gdzieś czytałem, że właśnie taka jest obecnie tendencja w branży pokerowej ponieważ liniowy RB zabija online pokera (z czym osobiście się zgadzam).

    BTW. System lojalnościowy na PS na prawdę mi się podoba chociaż nawet o zwykłej SN to mogę sobie raczej tylko pomarzyć. Niech jeszcze tylko zlikwidują "dealt" to pewnie można będzie nigdzie się stamtąd nie ruszać.

  7. #1557
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    9
    Mam pytanie, ile idzie 1 wyplata z ftp na MB?? Czekam juz od 60h i caly czas nie ma ;/

  8. #1558
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    217
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Ale IMO gry będą lepsze bo rakeback pros staną przed dylematem czy dalej rzeźbić za mniejszą stawkę (tzn. rakeback) czy też przenieść się na etat do McDonaldsa. A ja osobiście czerpię zyski z gry a nie z RB (i byłoby tak nawet gdybym miał RB na FTP ponieważ żaden RB nie przebije hojności donków ). Podsumowując, uważam, że ja na tej zmianie zyskam ponieważ zwiększy się stosunek donków do graczy nieprzegrywających. A przez graczy nieprzegrywających rozumiem nie tylko dobrych graczy ale właśnie również RB pros którzy z gry są na delikatnym plusie/minusie i teraz będą mieli problem.


    Ja to myślę, że to jest nadal 27%. Z tym że od urealnionej wielkości wygenerowanego rake. Mówiąc inaczej, nie da się teraz jechać na krzywy ryj.


    Ja czytałem podobny, aczkolwiek znacznie krótszy wątek na podforum Omaha Hi/Lo i tam ludziom (włącznie ze mną) raczej się te zmiany podobały.

    FTP zapewne też na tym zyska ponieważ o ile pamiętam, to pokerownie stosujące metodę (weighted) contributed oferują sporo wyższe wartości RB niż 27%.

    Co do BC, to IMO jest to krok w kierunku PS, tzn. zwiększania lojalności klientów poprzez zwiększanie bonusów (szeroko rozumianych) w zależności od stopnia zaangażowania gracza zamiast liniowego RB. I gdzieś czytałem, że właśnie taka jest obecnie tendencja w branży pokerowej ponieważ liniowy RB zabija online pokera (z czym osobiście się zgadzam).

    BTW. System lojalnościowy na PS na prawdę mi się podoba chociaż nawet o zwykłej SN to mogę sobie raczej tylko pomarzyć. Niech jeszcze tylko zlikwidują "dealt" to pewnie można będzie nigdzie się stamtąd nie ruszać.
    Może i masz rację z tym stosunkiem donków do graczy wygrywających. Warunkiem jest jednak to, aby RB prosi przenieśli się na inne roomy.

    Tak, nadal jest 27% RB, ale z moich wyliczeń wynika, że contributed rake ~= 0,66 dealt rake. Zatem 27*0,66~= 18% RB.

    Dajmy na to na BM można dostać 50% RB w systemie contributed. Jakby to porównać do systemu dealt, to dostaje się tak jakby 50*0,66= 33% RB, czyli praktycznie tyle ile na starym FTP.

    Doprawdy nie rozumiem, dlaczego jesteś za usunięciem systemu dealt z PS, skoro przy systemie contributed wszyscy dostają mniej RB?! RB prosi w końcu muszą gdzieś grać, a jak wszędzie zrobią system contributed, to stosunek donków do graczy wygrywających się nie zmieni, a wszyscy będą dostawać mniejszy RB...

    Moim zdaniem BC to wcale nie jest dobry kierunek. Dzięki BC najlepsi gracze będą mogli dostawać max około 24% RB (w porównaniu ze starym systemem takim jaki jest obecnie na PS - dealt). Wcześniej dostawali na start 27% RB, czyli więcej, a nic nie musieli już wyrabiać, żadnych bonusów, punktów, etc.!! Moim zdaniem poker zmierza w bardzo złym kierunku, ponieważ coraz bardziej zaczyna to przypominać wyścig szczurów (te wszystkie rakerace'y, gdzie gracze grają chore ilości rozdań, żeby tylko nabić jak najwięcej rake'a i aby tylko załapać się na większy bonus). Przez to stajemy się coraz bardziej uzależnieni od gry.

  9. #1559
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    22
    ale jest prosta zasada - nie chcesz, nie musisz grać, rake race to Twoja wolna wolna, że chcesz w nich brać udział.
    Rake pobierany w ten sposób to uczciwsza forma dla każdego gracza, a że rakeback wypada słabiej to się nie dziwie, że ludzie narzekają, ale lepiej grać pod winrate, nie pod rb...

  10. #1560
    W tej całej zmianie nie chodzi o to czy i ile dostają po dupie rakeback prosi,ale o styl tych zmian. Od dłuższego czasu przedstawiciele FTP na 2+2 głosili o tym ze pracują nad poprawą swojego systemu lojalnościowego, żeby być jeszcze bliżej P*. Jak przyszło co do czego to się okazało że ten gówniany system daje ludziom sporo mniej kasy (mówię o cashu). Jak wam nie przeszkadza że ktoś próbuje z was zrobić idiotę to spoko. Mi akurat przeszkadza, zwłaszcza że Rake na FTP jest sporo wyższy niż n P* do tego teraz ma dużo gorszy system lojalnościowy. To tak samo jak Essence na Ongame, też byli gracze którzy twierdzili że to dobre zmiany (lol). Tu jest dokładnie tak samo- gracze dostają sporo mniej, a Fishe ani $ więcej (myślicie dlaczego punkty są dalej przyznawane na zasadzie dealt??), wszystko zostaje w kieszeni FTP.