Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Przeciwnik miał statsy ok 30/26 i postanowiłem mu się postawić.
    Czy na flopie powinienem zastopować?

    ***** Hand History for Game 6279907500 *****
    $25 USD NL Texas Hold'em - Wednesday, August 29, 14:33:31 ET 2007
    Table Table 125838 (No DP) (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Total number of players : 6
    Seat 2: MalagaNt06 ( $26.75 USD )
    Seat 5: melkzero ( $16.65 USD )
    Seat 6: MrBlckN_Whte ( $0 USD )
    Seat 4: HERO ( $25.44 USD )
    Seat 1: zommesab ( $24.81 USD )
    Seat 3: lucky_fellow ( $40.18 USD )
    lucky_fellow posts small blind [$0.10 USD].
    HERO posts big blind [$0.25 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ ]
    melkzero folds.
    zommesab raises [$1 USD]
    MalagaNt06 folds.
    lucky_fellow folds.
    HERO raises [$2.75 USD]
    zommesab calls [$2 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    HERO bets [$4 USD]
    zommesab is all-In.
    bad play
    HERO folds.
    zommesab does not show cards.
    zommesab wins $31.21 USD

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    call PF.
    77 na sb to chyba za slaba reka na 3bet.
    a co bys zrobil jakby dal teraz call???
    poprawilbys na turnie czy cf???

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    378
    W takich sytacajach KIEDYS wywalałem nagminnie.
    Tak szczerze, to mój rereise SMIERDZI AK, a on w to AI : )

    Nie wierzę, że tak zrobił na Ax, ryzyko sprawdzenie przez banalne AK ogromne.

    Wiec, albo sam ma AK (wyjątkowo AD), albo drawa na kolor.
    Gość gra ultra agresiv - więc szczególnie mnie nie zaskoczył nie dająć call na flopie - tylko przebijając)

    Może się także zdażyć, że nie ma nic, a zagrał tak z przekonaniem, ze bez asa tego nie sprawdzimy.

    Nie wiem czy to sprawdzam, czesto tak (i potem się widzę rozmowy.
    "Bez asa tego nie można sprawdzić" , "ale bez asa nie można tego alinować ..." )

    Poker nie jest łatwy - to była twoja pierwsza próba postawienia się czy kolejna ? Czy przeciwnik ma cię za solidnego gracza, czy nie ? (jakie ryzyko podjął) itd. itp. dla mnie za mało informacji bym wiedział co bym zrobił.

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    PeriMCS, mam radę: nie oglądaj już High Stakes Poker

    Ja rozumiem, że można grać agresywnie, ale na stawkach 10/25c nie postraszysz przeciwnika stackiem tak efektywnie jak na 300/600$.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez wanpi Zobacz posta
    PeriMCS, mam radę: nie oglądaj już High Stakes Poker

    Ja rozumiem, że można grać agresywnie, ale na stawkach 10/25c nie postraszysz przeciwnika stackiem tak efektywnie jak na 300/600$.
    Po pierwsze to się troche jebnąłem przez to, że grałem akurat chyba na drugim stole i myślałem, że on raise'uje z CO (steal attempt).

    Po drugie, myślałem, że z takim PFR to bije wiele jego rąk. 26% rąk to 55+,A2s+,K6s+,Q8s+,J8s+,T8s+,A7o+,K9o+,Q9o+,JTo, a więc wiele totalnego badziewia. Jednak jak to sprawdziłem w Pokerstove to w sumie przeciwko takiemu zakresowi jestem tylko 51.38%-48.62% faworytem. Mało. Ale z kolei jeżeli typ nie ma w ręce pary to tylko w ok 32% złapie na flopie parę lub lepiej. Przy czym zakładamy, że ma 2 wysokie karty. Łapiąc coś do A4s (parkę nie draw) wątpie, żeby mnie sprawdził na flopie. Więc w sumie nie wiem, jak wygląda to zagranie z punktu matematyki. Może jdx się wypowie?

    A możecie się wypowiedzieć jaki macie zakres rąk do 3betów z pozycją i bez pozycji? I jakiej wielkości raise'y robicie?

    Myślałem, że raise 3xbet przeciwnika wystarcza, ale chyba jednak nie. Przyjmując nasz zakres jako JJ++ to nawet jeżeli przeciwnik ma PFR 12% (77+,A9s+,KTs+,QTs+,ATo+,KQo) i tak dostaje pot odds do calla. A doliczmy do tego implied odds, bo napewno betniemy coś na flopie, to jego zakres może być znacznie większy, aby mógł callnąc naszego 3beta.

    Ale może wszystko co piszę to bzdury. W takim razie prosze o poprawienie, bo jestem początkujący w 3betach.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    ja gram sh 5max trochę wyżej i jeśli ktoś mnie nagrminnie raisuje pf to robie re-raise z duzo slabszymi kartami, ale tylko wtedy, gdy widzialem z czym raisuje albo ze gra pasywnie po flopie. Szczerze mowiac to watpie ze ma asa, przynajmniej ja z asem chcialbym wiecej wyciagnac, obstawiam go na flush draw

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Po drugie, myślałem, że z takim PFR to bije wiele jego rąk. 26% rąk to 55+,A2s+,K6s+,Q8s+,J8s+,T8s+,A7o+,K9o+,Q9o+,JTo, a więc wiele totalnego badziewia. Jednak jak to sprawdziłem w Pokerstove to w sumie przeciwko takiemu zakresowi jestem tylko 51.38%-48.62% faworytem. Mało. Ale z kolei jeżeli typ nie ma w ręce pary to tylko w ok 32% złapie na flopie parę lub lepiej. Przy czym zakładamy, że ma 2 wysokie karty. Łapiąc coś do A4s (parkę nie draw) wątpie, żeby mnie sprawdził na flopie. Więc w sumie nie wiem, jak wygląda to zagranie z punktu matematyki. Może jdx się wypowie?
    Na jaki temat mam się wypowiedzieć? Odnośnie powyższego cytatu?
    Po pierwsze, błędnie zakładasz że przeciwnik sprawdzi 3beta z powyższym zakresem rąk. On może raisować z takim zakresem, ale nie sprawdzać/reraisować 3beta. No chyba że jest kompletnym maniakiem. Po drugie, sądzę, że przeciwnik 30/26 na CO będzie raczej raisował z 36 a nie 26 procentowym zakresem. Jeśli sprawdzi 3beta z 10% zakresem, to oznacza, że spasuje w około 70% przypadków. Więc 3betetując 2,75 aby wygrać 1,35 jest zagraniem ewidentnie +EV, ponieważ wystarczyłoby aby przeciwnik spasował w 25% przypadków. Nawet jeśli na flopie nic nie trafisz i za każdym razem dasz na pot sized CB na który przeciwnik spasuje w 30% przypadków to i tak całe zagranie jest lekko +EV. A przecież od czasu do czasu coś tam trafisz. Ale należy dodać, że nie powinno się przesadzać z częstotliwością tych zagrań ponieważ myślący przeciwnik się dostosuje. Aha, no i 3bet z 77 z blida należy IMO traktować raczej jako "resteal" a nie "reraise for value". Ale dobrze jest coś takiego robić aby przywołać do porządku stealera i mieć jako tako zamaskowaną rękę gdy będziesz 3betował z AA/KK.

    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    A możecie się wypowiedzieć jaki macie zakres rąk do 3betów z pozycją i bez pozycji? I jakiej wielkości raise'y robicie?
    IMO to zależy od przeciwnika/ów. Zależy też od tego jaki Ty masz image. Z innym zakresem możesz 3 betować LAGa z innym nita. Z innym na pozycji i z innym bez niej. Można grać np. tak:
    Seat 1: cozanostra ($311.60 in chips)
    Seat 5: Grohalu ($98.00 in chips)
    Seat 6: HERO ($101.35 in chips) DEALER
    Seat 8: Miracle27 ($72.10 in chips)
    Seat 10: rEraseMePlz ($100.00 in chips)
    Miracle27: Post SB $0.50
    rEraseMePlz: Post BB $1.00
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to HERO [ ]
    Dealt to cozanostra [ ]
    cozanostra: Raise $4.00
    Grohalu: Fold
    HERO: Raise $14.00
    Miracle27: Fold
    rEraseMePlz: Fold
    cozanostra: Call $10.00
    *** FLOP *** [ ]
    cozanostra: Check
    HERO: Bet $18.00
    cozanostra: Allin $297.60
    HERO: Allin $69.35
    *** TURN *** []
    *** RIVER *** []
    *** SUMMARY ***
    Total pot $411.45 Rake $3.00
    cozanostra: wins $210.25
    HERO: wins $201.20

    Cytat Zamieszczone przez Barry Zobacz posta
    Szczerze mowiac to watpie ze ma asa, przynajmniej ja z asem chcialbym wiecej wyciagnac, obstawiam go na flush draw
    W zupełności się zgadzam, że przeciwnik może mieć FD lub parkę i nie wierzy że Hero ma A. Ale tak czy inaczej, uważam, że w tym wypadku Hero zrobił dobry fold. Gdyby miał JJ-KK, to IMO mógłby sprawdzić tego AI. Ale nie o tym chciałem pisać. Interesuje mnie, jak chciałbyś wyciągnąć więcej kasy od Hero gdyś był na miejscu przeciwnika i miał A? Call? Po takiej ostrej akcji preflop? Jeśli miałbyś solidny image (tzn. np. TAG, a nie weak-tight), to moim zdaniem byłaby to obraza inteligencji Hero. Jeśli Hero coś ma, to i tak się wypłaca przy takich stackach, a jeśli nie ma, to możesz zapomnieć o wyciąganiu.

    jdx