Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 63
  1. #51
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    no w tym drugim cytacie masz napisane ze musi minimum 2 razy przebic.

  2. #52
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    hmmm szczerze mówiąc nie widze w żadnym z cytatów takiego zapisu

    jest za to napisane :
    PODBIĆ (raise) - żeby podbić gracz musi przewyższyć maksymalną kwotą wrzuconą przez poprzedniego gracza (czyli w tym przypadku musi powyżej $2)
    czyli przewyższyć to równie dobrze może włożyć do puli 2,01

  3. #53
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    żeby podbić gracz musi przewyższyć maksymalną kwotą wrzuconą przez poprzedniego gracza

    Cytat Zamieszczone przez SponToN Zobacz posta
    czyli przewyższyć to równie dobrze może włożyć do puli 2,01
    czy wg Ciebie 0,01 to jest max kwota wrzucona przez poprzednika???
    wg mnie jest to 2. czyli jesli chce przebic minimalnie to jest 2 za sprawdzenie + 2 za przebicie czyli minimum do 4$
    moze oczywiscie tak jak mowisz przebic o 2,01 ale to w sumie bedzie 4,01

    tak to rozumiem ale co ja sie znam na pokerze. gram i nie znam zasad nawet czasem uda sie wygrac na piwo a czasem na dwa jak trafie na fisha co tez nie zna zasad
    Ostatnio edytowane przez kurak ; 28-08-2007 o 20:39

  4. #54
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    ja nigdzie nie mówiłem, ze ktoś jest fishem czy coś...

    po prostu są dwie wersje

    ale nie zgodze się z Twoim tokiem rozumowania już mówie czemu (chodzi mi oczywiście o cytat a nie o to jak powinno być)

    2. WEJŚĆ (call) - żeby wejść gracz musi wrzucić do puli tyle, żeby dorównać do maksymalnej kwoty wrzuconej przez poprzednich graczy (w tym przypadku $2).

    3. PODBIĆ (raise) - żeby podbić gracz musi przewyższyć maksymalną kwotą wrzuconą przez poprzedniego gracza (czyli w tym przypadku musi powyżej $2).

    jeżeli by tak było jak powinno czyli 2x to autor artykułu powinien napisać

    3. PODBIĆ (raise) - (...)(czyli w tym przypadku musi powyżej $4).

    moim zdaniem

    tam gdzie ja grywam też minimalny raise jest 2x poprzedni bet, ale nie o to mi chodzi tylko pokazuje, że w dwóch miejscach wg mnie napisał ktoś inaczej
    Ostatnio edytowane przez SponToN ; 28-08-2007 o 21:17

  5. #55
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    ale skoro musi przewyzszyc maksymalną kwotą wrzucona przez poprzednika czyli to jest inaczej minimum razy 2.

    Cytat Zamieszczone przez SponToN Zobacz posta

    3. PODBIĆ (raise) - żeby podbić gracz musi przewyższyć maksymalną kwotą wrzuconą przez poprzedniego gracza (czyli w tym przypadku musi powyżej $2).
    ty dalej tego nie rozumiesz.
    czyli jesli chce przebic to przebicie musi byc powyzej 2$.
    wg Ciebie 0,01$ to jest wiecej niz 2$???
    wg mnie to jest mniej a nawet napisze ze to jest duzo mniej.

  6. #56
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    spoko... ja uważam, że artykuł jest tożsamy z wersją z cytau z ongame

    wg mnie trzeba przeczytać cały cytat aby zobaczyć jakie przykłady daje autor i na ich podstawie wywnioskować iż nie ma tam nic o tym, że ma być co najmniej PODWÓJNY.
    autor piszę ten tekst do kogoś kto mógł się nigdy nie zetknąć z pokerem albo przynajmniej z tą odmianą. dlatego też wyjaśnia to w sposób dość łopatologiczny w nawiasach podając ilość włożonych $ a nie w jednym wartość włożenia, a w drugim wartość podbicia, bo wg mnie to by było bez sensu.

    jeżeli byłoby tak jak Ty twierdzisz to autor powinien napisać że musi podbić (którego to słowa nie użył) o co najmniej 2$ a nie powyżej 2$ bo powyżej oznacza, że nie może być 2$ a jak wiemy może

    tak więc wg mnie ja mam rację w analizie tego artykułu (podkreślam ANALIZIE, a nie w smaych regułach, bo co do tych zdanie już dwukrotnie wyraziłem, w tym ponownie poniżej )


    i jeszcze raz piszę, że ja nie mówie o tym co ja uważam tylko analizuje treść artykułu. jak również uważam, że nie ma to zbytniego znaczenia bo nikt nie podbije za 2,50 bo jaki miałoby to mieć sens


    pozdrawiam


    p.s. na pewno 100 razy zamąciłem... sorry za to
    Ostatnio edytowane przez SponToN ; 28-08-2007 o 21:46

  7. #57
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Cytat Zamieszczone przez SponToN Zobacz posta
    wg mnie trzeba przeczytać cały cytat aby zobaczyć jakie przykłady daje autor i na ich podstawie wywnioskować iż nie ma tam nic o tym, że ma być co najmniej PODWÓJNY.
    ja przeczytalem caly wywnioskowalem ze ma byc co najmniej PODWOJNY.
    jakies dziwne wnioski wyciagam???

  8. #58
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    378
    Zabawne jest w tym wątku to,
    że natsa każdy potrafi rozegrać : ))) - zapewne stąd tak wiele wypowiedzi - których szczerze powiem nawet nie chciało mi się czytać.

    Moje zdanie takie KAŻDE ZAGRANIE JEST tu dobre inne niż fold.

    Z Allinami radzę ostrożnie, bo w innych wątkach czytam ze po AI z setem "easy FOLD"

    Przy stole czasem zagram alina - ale czasem tylko call (50/50).
    Call ma przewagę praktyczną nad teoretyczną !

    Jak ma seta i tak mnie sprawdzi(alin) na river (moze sam bedzie grał jakby reprezentował kolor i da AI jako pierweszy), jak dojdzie na river para na stole - może z fulem da tylko value albo czek? - Przecież mając kolor dalibyśmy alina by nie dać mu outów jak ma seta ...
    Poker no eazy - jakby sie wydawało na dzień dobry ...
    Ostatnio edytowane przez daniz ; 28-08-2007 o 21:59

  9. #59
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    ja przeczytalem caly wywnioskowalem ze ma byc co najmniej PODWOJNY.
    jakies dziwne wnioski wyciagam???
    wg mne po prostu źle interpretujesz to co jest w nawiasach co starałem się wyjaśnić w poprzednim poście

    z resztą nie ważne jak napisałem nie ma zbytnio o czym dyskutować bo ma to mały wpływ na całość

  10. #60
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    moze autor artykulu to przeczyta i powie o co mu chodzilo.
    strona jest chyba owenerka to pewnie i on to pisal a ze czasem zaglada na forum to niech sie wypowie na temat tego artykulu.