Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
  1. #11
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    ja pushuje
    zresta zobacz to tutaj:
    http://www.tlpoker.pl/information/f/..._ma_HERO_.html

  2. #12
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Radzioo, tzn. uważasz że raise do 140 wyciągnie kasę od przeciwnika, a raise do 165 (all-in) nie wyciągnie? Nie chodziło mi o dawanie/nie dawanie przeciwnikowi pot oddsów, a raczej o psucie sobie image solidnego, agresywnego gracza takim fiszowatym raisem. Bo przecież i tak wiadomo, że na river na 100% wkładasz pozostałe 25 do puli niezależnie od tego co wypadnie. Raise do 140 byłby IMO OK gdyby po tym raise naszemu bohaterowi pozostało w stacku jeszcze co najmniej drugie tyle, tj. z 75% BI.

    Poza tym jeśli z jakiegoś powodu wiedziałbyś, że przeciwnik nie ma seta, to lepszym sposobem na wyciągnięcie kasy mógłby być sucker raise - być może naiwny przeciwnik dałby się na to nabrać. Ale z drugiej strony solidny agresywny gracz nie może sobie za bardzo pozwolić na fiszowate miniraisy ponieważ to wzbudziłoby natychmiast podejrzenia u bardziej spostrzegawczych przeciwników - koleś standartowo przebija w okolicach pota, a tu ni z tego ni z owego zapodaje sucker raise - czyż to nie jest podejrzane?

    EDIT:
    Cytat Zamieszczone przez Soprano Zobacz posta
    Jak dla mnie to całkiem naturalne zagranie. Z tym, że do tego trzeba mieć dobry image, tzn. aggro i z lekka loose. Mając image rocka to taki numer nie przejdzie. A zresztą, czy rock odważyłby się na C/R na flopie z gołym drawem do flusha?

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 22-08-2007 o 16:32

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Sharker Zobacz posta
    Przeciwnik : 19/17/1.2 po 200hs; jak widać krótko z nim grałem i nie mam żadnych szczególnych readów.
    Offtopicowo:
    Czy 200 rozdań to mało!? To prawie 4h grania!

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez użytkownik4444 Zobacz posta
    no tak , jeśli koleś ma seta to swoim allinem tak go przestraszysz że koleś chyba spasuje i pula będzie Twoja ! Nie liczyłbym na to .
    Nic z tego nie rozumiem. To spasuje, czy mamy na to nie liczyc

    Cytat Zamieszczone przez użytkownik4444 Zobacz posta
    Ewidentnie widać że niezależnie od
    licytacji rozdanie będzie grane do river więc bet , raise na turnie w zasadzie nie ma większego znaczenia . Chyba że chcesz zrobić wrażenie a to już jest faktycznie mistrzostwo świata .
    Czyli skoro ewidentnie idziemy do allina tzn., że możemy przeciwnikowi dawac oddsy do calla a potem spłacać resztą stacka? Lol.

  5. #15
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez użytkownik4444 Zobacz posta
    o wygranej lub przegranej zadecyduje river w tym rozdaniu a o swoim allinie na turnie to możesz sobie najwyżej dyskutować na tym forum czy było to dobre zagranie czy nie , nic to nie zmienia a już napewno nie świadczy o jakichś szczególnych umiejętnościach . Teraz coś z tego rozumiesz Senior??
    To bardzo ciekawe co mówisz. Nie ma znaczenia kiedy stack wrzucimy tak? To może wogóle poczekajmy i wrzućmy wszystko na riverze bez względu na karty. LOL po raz drugi.

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez użytkownik4444 Zobacz posta
    Zastanów się co daje Ci allin na turnie . Podniesienie ciśnienia przeciwnikowi ? I sobie też przy okazji . Skoro ma seta QQQ,TTT,itd to i tak sprawdzi . Nie mówię żeby czekać do river ale allin na turnie nie wnosi nic co może jakos wpłynąć na wynik tego rozdania .
    Po pierwsze to sam podałeś allin jako jeden z wariantów. Ja jestem przeciwko raise'owi do 75$.

    Pula 135 + 75 = 210 i przeciwnik musi dołożyć 25$. Tzn, że chcesz mu dać oddsy prawie 10:1 z drawem 4:1? Pomijam implied oddsy. A co na riverze po takiej grze? I kto na takiej grze zarobi, a kto straci?

    No i nie wiem, dlaczego miało by mi się podnosić ciśnienie po AI skoro mam najlepszą kartę, a przeciwnik 22% na dobranie.

  7. #17
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez użytkownik4444 Zobacz posta
    Skoro ma seta QQQ,TTT,itd to i tak sprawdzi .
    I tu się mylisz. Nie każdy gracz jest przyspawany do ręki. Chociaż w tym przypadku częściowo możesz mieć rację - jeśli przeciwnik przydonkował na flopie nie dając reraise z setem, to pewnie nie zrzuci go też na turnie po AI Hero (i przy takim stacku Hero to nawet nie powinien go zrzucać). Ale dla Hero nie ma to większego znaczenia - tak czy inaczej, dając AI na turnie, Hero podejmuje słuszną decyzję wrzucając do puli cały swój stack wtedy, gdy jest zdecydowanym faworytem (ponad 3:1). Ponadto Hero nie popełnia błędu polegającego na zaoferowaniu przeciwnikowi dobrych pot odds na dobieranie do fula. Natomiast mniejszy lub większy błąd popełni przeciwnik sprawdzając lub pasując na turnie. Inaczej mówiąc, niezależnie od tego co zrobi przeciwnik, Hero zawsze wygrywa dając AI na turnie.

    BTW. A co w takim razie daje raise do 75-100?

    EDIT:
    Cytat Zamieszczone przez użytkownik4444 Zobacz posta
    Jeśli nie trafi , to na river masz nadal wystarczający stack by dobrze licytować . Mówię o reraise do 75 na turnie .Może mieć też silny kolor , w takim razie reraise do 75 go nie spłoszy . Co tu jest do rozumienia?lol
    No to powiedzmy że na river stół się sparuje - spada np. 2d. Przeciwnik zagrywa za 90 (czyli AI Hero) do puli 235. Przeciwnik może mieć silny kolor, ale może też mieć fula/karetę. Co robisz? Sprawdzasz czy pasujesz? Na czym ma polegać ta dobra licytacja?

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 23-08-2007 o 00:32

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    jak można zrobić reraise do 75 na turnie po becie za 50?Można tylko suckerraisować do 100, ale po co, skoro zostawiamy sobie wtedy tylko 65 i i tak sprawdzimy na river nawet jak stol sparuje... A suckerraise jest jedynym betem, ktory da przeciwnikowi oddsy (wliczajac implied) do sprawdzenia.
    Tak jak pisze jdx, pula jest odpowiednio duza, allin nie jest overbetem, niech sobie gosc dobiera wbrew oddsom. Prawidłowe zagranie, to allin (moim zdaniem oczywiście), po co cudować, kombinować. Wygrywający poker to prosty poker.

    Pozdr
    Warsaw

  9. #19
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    jak można zrobić reraise do 75 na turnie po becie za 50?
    Również mnie to zdziwiło, ale nic na ten temat nie pisałem ponieważ wydaje mi się, że gdzies kiedyś coś takiego widziałem. Ale może to był jakiś artefakt.

    Cytat Zamieszczone przez warsaw Zobacz posta
    A suckerraise jest jedynym betem, ktory da przeciwnikowi oddsy (wliczajac implied) do sprawdzenia.
    Nie ma potrzeby wliczania implied odds-ów. Sucker raise daje przeciwnikowi wystarczająco dobre (expressed) pot odds-y.

    jdx

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    oky, dzięki za sugestie, które w większości zgadzają się z moim podejściem

    Jakby kogoś interesowało zakończenie historii - hero wchodzi ALL-IN, przeciwnik call i pokazuje ; sweeet


    pozdr