Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez zbrochu Zobacz posta
    Pewnie ze ksiazka jest tez dla shorthandowców. Napisałem "jesli grasz FR", tylko dlatego że wiem ze Alchemik gra FR

    A z tym SPR to, moim zdaniem, chlopaki za bardzo poplyneli. Zeby sie do tego stosowac na FR, to musialbym przy stacku 150BB strasznie duzo limpowac z takimi kartami QQ czy AK. I co? Czy wartyo ryzykowac byc sprawdzonym przez niskie parki i sc, by latiwje mi bylo rozegrac tptk lub overpare? Co z tego ze latwiej mi bedzie ozegrac ten uklad skoro bede bez pozycji, przeciwko graczom ktorzy za pol-darmo lapac beda sobie sety strity i kolor.
    Osoboscie, uwazam ksiazke za baaaaardzo dobra, do rozdzialu o SPR. Na spr skupilbym sie tylko na grze jako shortstack.

    Inna rzecza ktora mnie zastanawia to "effective stack" w SPR. Zlozmy ze raisujemy (stack 100B )z wczesnej pozycji z JJ o np 5 BB i liczymy ze nas sprawdzi jeden caller, by nasze spr bedzie optymalne. Ale wszystko idzie o kant dupy otluc gdy sprawdzi nas short. Wtedy do wzoru musimu uzyc jego stacka, a ze wartosc SPR sa tak cholernie wrazliwe na najdrobniejsze zmiany, to jestesmy udupieni.

    Z reszta, to tylko teoretyczne dywagacje, jestem graczem sngo, a a ringai dopiero zaczne na powaznie grac po sesji poprawkowej.
    nie uważam żeby popłyneli, istnieje spory wątek na 2+2 gdzie autorzy się wypowiadają odnośnie krytyki, oni nie każą grać ściśle jak w książce, nawet stwierdzają że ciężko jest czasami w określonych warunkach osiągnąć dobry współczynnik SPR, każą tylko żeby oscylować w jego granicach i wiedzieć jakie ręce z jakim współczynnikiem się dobrze grają i dlaczego, żeby mieć tylko świadomość, imo właśnie mnogość 3betów ułatwia osiąganie dobrego współczynnika SPR, a na 6max 3bety nikogo nie dziwią, a nam sprawę ułatwiają, nie gram na FR, więc tam pewnie 3bet traktowany jest jako potężna karta i sprawa ma się pewnie inaczej...

    co do JJ i sprawdzenia nas przez shorta to czemu jesteśmy udupieni? po prostu effective stack się zmiania i short po prostu szybciej będzie commited po większych betach, po prostu gramy normalnego pokera z nim, nikt (nawet autorzy) nie każą nam się kurczowo trzymać jakichś sztywnych reguł imo, poza tym często w analizach podają pytanie czy jesteśmy z daną ręką commited czy nie, jak nie to możemy kontrolować pulę i SPR na dalszych rundach przy zmienionych effective stacks, gramy swoje z naszą kartą i obserwacjami przeciwko jego danemu range i to wszystko

    ps. osobiście też uważam książkę za bardzo dobrą, SPR traktuje jako 'wzorzec', co ma mi dać do myślenia i pomóc w planowaniu ręki w danych warunkach, sztywno się tego nie będę trzymał, autorzy coś napominali o rozwinięciu pewnych rzeczy w vol.2 (rozwinięcie commitment treshold, SPR i wyjątkach!, analizie flop-turn, analizie lini gry z różnymi rękoma), osobiście (wraz z vol.2 jak się ukaże) pozycja jest imo bardzo dobra, w odróżnieniu od NLHT&P pokazuje też jak grać i myśleć o rękach, range, equity, nie mówię że to nowość dla mnie, ale wiadomości tam zawarte fajnie porządkują te w głowie (bo wiele rzeczy robiłem intuicyjnie i teraz wiem dlaczego to robiłem), dla początkujących pozycja również dobra, byle nie trzymać się schematycznie wszystkiego, bo książki odpowiadającej na wszystkie pytania z NL nie będzie nigdy, a jej przeczytanie na bank niczego nie popsuje w grze, wręcz przeciwnie, da do myślenia w bardzo pozytywnym sensie

  2. #12
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    179
    Rozmawiacie o tej książce?
    Professional No-Limit Hold 'em: Volume I (Paperback)
    by Matt Flynn (Author), Sunny Mehta (Author), Ed Miller (Author)

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Melipone Zobacz posta
    osobiście (wraz z vol.2 jak się ukaże) pozycja jest imo bardzo dobra, w odróżnieniu od NLHT&P pokazuje też jak grać i myśleć o rękach, range, equity, nie mówię że to nowość dla mnie, ale wiadomości tam zawarte fajnie porządkują te w głowie (bo wiele rzeczy robiłem intuicyjnie i teraz wiem dlaczego to robiłem), dla początkujących pozycja również dobra, byle nie trzymać się schematycznie wszystkiego, bo książki odpowiadającej na wszystkie pytania z NL nie będzie nigdy, a jej przeczytanie na bank niczego nie popsuje w grze, wręcz przeciwnie, da do myślenia w bardzo pozytywnym sensie
    Otóż to. Również sądzę, że znajdę w tej książce potwierdzenie moich własnych, bolesnych i kosztownych doświadczeń. Pewnie dowiem się tego, co w większości już wiem, ale będzie to jakoś usystematyzowane. Tak poza tym, patrząc na to z perspektywy czasu, również uważam że NLHT&P nie jest rewelacyjna. Ale chyba żadna książka nie jest idealna. U Brunsona, Sklansky'ego, Gordona czy innych zawsze jestem w stanie wskazać coś, co mi nie pasuje. Ale to wynika pewnie z tego, że ja gram określonym stylem w określonych grach, a każdy z autorów gra innym stylem w innego typu grach. Jak dotąd, jeśli chodzi o Holdema, najbardziej podoba mi się "Little Green Book" Gordona. Tym niemniej uważam, że warto czytać książki wielu różnych autorów, ponieważ każda z nich daje jakieś powody do własnych przemyśleń.

    Cytat Zamieszczone przez fro_Ost Zobacz posta
    Rozmawiacie o tej książce?
    Professional No-Limit Hold 'em: Volume I (Paperback)
    by Matt Flynn (Author), Sunny Mehta (Author), Ed Miller (Author)
    Tak.

    jdx

  4. #14
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez alchemik Zobacz posta
    Pewnie poproszę kogoś, żeby mi z tego PS zamówił.

    Mam w sumie 870 pkt ale to znaczy, że 330 mi brakuje. Można te FPP jakoś przelewać między graczami?

    Pzdr
    alchemik,zalatwiles ta ksiazke?