Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: program PokerEV

  1. #21
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Ok, dzięki.

    EDIT: poczytałem trochę o sklansky buks i muszę powiedzieć, że wychodzi na to, że jednak moje odczucia nie są bezpodstawne, że jednak kilka badbitów ostatnio zaliczyłem.

    Ten wynik jest z gry shortem, lub ultrashortem i sklansky buks pokazuje - w moim odczuciu - to doczego można by się były zbliżyć, gdyby nie było aż tylu badbitów. Sklansky buks z wcześniejszych okresów jest bardzo zbliżony do osiąganych wyników.

    Przykład (skrajny)... Rajsuje z KK za 50/75% stacka, dostaje call. flop 899, ja alin, facet pokazuje K9. Tego typu ręcę wychodzą jako EV+ w sklansky buks - czy się mylę? - i pisząc o badbitach myślę m.in. o wielu tym podobnych rozdaniach.
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 28-08-2008 o 11:54

  2. #22
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    ja dzisiaj troche pokombinowalem i potestowalem jak to ejst z tym slansky bucks i juz wiem jak to dziala i doszedlem tez do pewnych wnioskow


    Ale co do twojego przykladu to Slansky bugs wynioslo by 0,91*50-0,076*50 oraz zakaldajac ze nie zrzucisz sie po flopie (jesli 50$ to bylo 75% stacka to miales okolo 67) czyli nalezy jeszce dodac 0,043*17-0,957*17 po zsumowaniu tego wychodzi ci okolo 26 $ na plusie

    Czyli tak jak byc powinno kiedy przeciwnik popelnia blad ale ma szczescie to sklansky bucks wychodza dodatnie Nalezalo by tutaj jeszce uwzglednic rake ale mi sie juz nie chcialo wtedy wyszlo by dokladnie to co pokazuje PokerEV


    Dodatkowo jak juz zastanowilem sie jak to dziala doszedlem do nastepujacego wniosku

    Sklansky Bucks maja sens tylko wtedy kiedy wszyscy gracze bioracy udzial w rozdaniu dochodza do showdownu

    Wiem ze moze dla niektorych to nie jest zbyt odkrywcze ale ja przez dlugi czas jak sobie nawet patrzylem te wykresy tak z ciekawosci to nie myslalem o tym

    Bez uwzglednienia tego wniosku w moim przypadku np w omahe sklansky bucks byly ponad 11 tys $ powyzej rzeczywistych wygranych a to dlatego ze przy ich wyliczaniu bralo sie pod uwage tylko % jakie mialem z gosciem z ktorym doszedlem do showdownu a nie z innymi ktorzy w tym samym czasie rowniez drawali powoduja ze szanse na wygranie rozdania byly znacznie mniejsze

    Chyba prawie kazdy mial SB znacznie powyzej rzeczywistych wygranych, chociaz w holdemie wiecej rozdan sprowadza sie do HU wiec nie jest to az tak duza roznica jak w omahe

    Dlatego aby moc wyciagac jakies rozsadne wnioski z SB trzeba sobie w filtrach ustawic np at most 2 players on flop

    Reszta sytuacji w ktorych SB maja sens jest dosc ciezka do ustawienia za pomoca tych filtrow ale mozna tez z grubsza uwzgledniac rozdania gdzei na turnie jest max 2 graczy i pula nie byla raisowana preflop ale na koncu byla dosc spora wtedy limpy preflop innych graczy nie wiele zmieniaja SB

    To chyba tyle , mysle ze moze niektorym przydadza sie te moje przemyslenia,wnioski

  3. #23
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Trudno się nie zgodzić, że Sklansky Bucks nie jest idealna, jednak empiryczny test na mojej próbce powiedzmy 100k+ rozdań pokazuje, że idzie ona niemalże łeb w łeb z rzeczywistymi wynikami.
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 23-09-2008 o 14:19

  4. #24
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    211
    czy to biega z Poker Office?Może ktoś zna podobny program do PO?

  5. #25
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    pepone bo w holdema w sumie duzo czescie gra sprowadza sie do HU

    a wez wlacz sobie filr most 2 players on flop i zobacz wtedy


    A sklansky bucks jest generalnie idealna pokazuje ile powinnismy teoretcyznie wygrac


    Nie idealny jest tylko sposob jego liczenia kiedy nie ma wszystkich kart przeciwnikow znanych