Strona 50 z 237 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 2370

Wątek: Filmy

  1. #491
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    250
    ja osobiście polecam również serial " Chuck "

    lekki i przyjemny

    satysfakcja gwarantowana

  2. #492
    CHARLIE WILSON'S WAR Wojna Charliego Wilsona (2007)

    Reżyseria: Mike Nichols
    Obsada: Tom Hanks, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman
    Produkcja: USA
    Gatunek: Dramat
    Filmweb: 8.11/10
    IMDB: 7.6/10

    Charlie Wilson /Tom Hanks/ to kongresmenem z Teksasu, którego polityczny umysł, poczucie patriotyzmu oraz współczucie dla przegranych - na początku lat 1980-tych, na skutek rosyjskiej inwazji, takim przegranym był Afganistan - były dobrze maskowane przez wyjątkowo pogodną osobowość. Przyjaciółka Charliego, Joanne Herring /Julia Roberts/ to jedna z najbogatszych kobiet w Teksasie i zagorzałą antykomunistką. Zdając sobie sprawę z tego, że amerykańska odpowiedź na inwazję w Afganistanie była bardzo anemiczna, Herring namawia Charliego, aby zrobił coś dla Mudżahedinów - pomógł usunąć sowieckich agresorów z ich ziemi zabezpieczając fundusze i broń. Partnerem Charliego w tym przedsięwzięciu był agent operacyjny CIA Gust Avrakotos /Philip Seymour Hoffman/, pracujący dla Ivy League, a przez to w znacznym stopniu pozbawiony możliwości korzystania ze swoich umiejętności. Charlie, Joanne i Gust przemierzali świat tworząc niezwykłe porozumienie między Pakistańczykami, Izraelitami, Egipcjanami, prawnikami, a także specjalizującą się w tańcu brzucha artystką. Ich sukces był imponujący. W czasie dziewięcioletniej okupacji Afganistanu, fundusze Stanów Zjednoczonych przeznaczone na tajne operacje wymierzone przeciwko Sowietom, wzrosły z 5 mln USD do 1 mld USD rocznie. Czerwona Armia zaczęła wycofywać się z Afganistanu.


    Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, niewątpliwie wielkiej wagi, które miały znaczny wpływ na to, że ta wojna i późniejsze losy ZSRR potoczyły się tak, a nie inaczej. I w związku z tym po obejrzeniu tego filmu stwierdzam, że to propagandowa kupa.

    Kongresman pokazany jako człowiek, który ma gdzieś poglądy. Głosując w myślach liczy ilu swoich sponsorów tym głosowaniem zadowoli, wszystko przelicza na głosy i możliwe poparcie jednocześnie chętnie korzystając z uroków życia jako kongresman. I nagle widząc obóz uchodźców w Pakistanie zmienia się we wrażliwego ideologa, który rzuca wszystko w cholerę by wszystko podporządkować temu, jak tu skopać ruskim dupę.

    Naciągane? I to bardzo. Podobnie jak cała postać przyjaciółki granej przez Julię Roberts, znudzonej bogaczki realizującej swoje kaprysy. Wszystkie działania tej dwójki są przedstawione w bardzo naiwny i banalny sposób. Ot, tu telefon, tam telefon i wszyscy grają jak chcemy. Wszystko ujęte pobieżnie i bez zgłębiania się w temat.

    Film przewidywalny, spokojnie zmierza do wiadomego końca i nie wywołuje po drodze emocji. Sporo scen banalnych w swym wykonaniu, a momentami propagandowa papka jest widoczna. Chyba chodziło znów o wmówienie amerykanom, że USA angażują się w wojny z czysto ideologicznych i szlachetnych pobudek. Zabrakło tylko (na szczęście) amerykańskiej flagi łopoczącej na wietrze i salutowania - wtedy bym już naprawdę nie zdzierżył i wyłączył.

    Aktorsko bardzo średnio. Tom Hanks i Julia Roberts grają przeciętnie. Moim zdaniem oboje nie potrafili nadać jakiegoś charakteru swoim postaciom, zwłaszcza dotyczy to Julii Roberts. Jej postać jest zupełnie nijaka i niczego się o niej nie dowiadujemy poza kilkoma faktami, które są wyjaśnione w dialogach.
    Znacznie lepiej wypadł Philip Seymour Hoffman - o jego roli przynajmniej można powiedzieć, że była to kreacja, a nie tylko odwalenie pańszczyzny.

    Reasumując - dość naiwny, banalny film okraszony dawką propagandowego bełkotu z aktorskim rozczarowaniem (jeśli patrzeć na nazwiska). Film poruszający ważny temat, ale na tym jego zasługi się kończą bo wykonanie raczej kiepskie i niezbyt wiarygodne.

    4.5/10

  3. #493
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Już lepszy Ojciec Chrzestny 2 albo Forrest Gump.

  4. #494
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Ja mam propozycję na nr 1 - Skazani na Shawshank.

  5. #495
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    Można zrobić ankietę. Moje propozycje:

    - Braveheart
    - Skazani na Shawshank
    - Tańczący z Wilkami
    - Ostatni Mohikanin
    - Człowiek z blizną
    - Gladiator
    - Królowa Margot
    - Ojciec Chrzestny
    - Pasja
    - Apocalypto
    - Star Wars - trylogia
    - Władca Pierścieni - trylogia

  6. #496
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    A tymczasem zakończył się trzeci sezon Prison Break! Oczywiście z "wejściem" na kolejny sezon, który może być zreszta ciekawy - Michael będzie się mścił za śmierć Sary!

    Telewizja NBC ogłosiła, że kolejne odcinki Heroes puści dopiero jesienią jako kolejny sezon.

    Na szczęście jest jeszcze Lost...

  7. #497
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Panowie, wybierzcie sobie coś z tej listy: http://imdb.com/chart/top.

    jdx

  8. #498
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    Cytat Zamieszczone przez Hedge Zobacz posta
    Moje top10:
    -ojciec chrzestny
    -american beauty
    -casablanca
    -chinatown
    -dr strangelove
    -12 gniewnych ludzi
    -25. godzina
    -Nóż w wodzie
    -taksowkarz
    Ladnie, 4 twoje znalazyby sie u mnie:
    - Godfather,
    - American Beaty,
    - 25th Hour,
    - Taxi Driver.

    Poza tym:
    - Godfather 2
    - The Deer Hunter,
    - Fight Club,
    - The Silence of the Lambs,
    - Lost in Translation,
    - One Flew Over the Cuckoo's Nest

    Osobiscie dla mnie duzo lepszy Godfather 2 niz 1.

  9. #499
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    No i właśnie dlatego lepiej nie robić żadnych "konkursów", bo się skończy awanturą A ranking podany przez jdx jest już chyba wykładnikiem...

    A według mnie np. Braveheart czy Tańczący z Wilkami to są absolutnie filmy na taką listę, więc lepiej się o to nie kłóćmy. Kwestia gustu po prostu.
    Ostatnio edytowane przez Jack Daniels ; 22-02-2008 o 14:16

  10. #500
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    Kurde, co obejrzę odcinek Lost to końcówka mnie powala!! O co kaman?? Dlaczego mówią, że przetrwało tylko 8 osób? A innym razem, że tylko 6 osób? Na razie naliczyłem Jacka, Kate, Hugo, Sayida, Aarona i Bena. Gdzie reszta? Czemu Kate ma Aarona? Gdzie się podział ten cholerny helikopter?? Kim są ludzie ze statku?? A co w ogóle stało się z Michaelem i jego synem, podobno w tej serii mają wrócić... ??

    Kuuuuuuuuurwaaaaaaaaaaaaa!!!!!! Ja chcę już wszystkie odcinki!!!!!!
    Ostatnio edytowane przez Jack Daniels ; 22-02-2008 o 23:29