Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Nie sądzę. Koleś 70/2 to prawdopodobnie typowy calling station - z AA/KK zapoda jakiś donk-miniraise gdy jest first to act, ewentualnie donk-minirais-nie paru limperów, ale nie będzie 3-betował z taka reką. Z AA da zwykły call, tak jak to zwykle robi z K5o.
    to z czym raisuje jesli nie z AA?

    zgadzam sie z kapolem ze przeciwko tagowi 4bet najczesciej nie wchodzi tu w gre.

    a co do postawienia 4beta i spasowania potem przy pushu przeciwnika (zakladamy stacki 100b) to jest to moim zdaniem tragiczne zagranie. zamieniamy swoja wartosciowa reke w kompletny blef. rowniez dobrze moglibysmy to robic z 72o bo bardzo rzadko ktos da flat calla po naszym 4becie.

  2. #12
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Ale taki 20/15 TAG może śmiało 3-betować z 5% zakresem, a AA/KK stanowi tylko 20% tego zakresu. Wrzucając 4-beta masz sporą szansę zmusić go wyrzucenia pozostałych 80% rąk, wliczając w to nawet QQ.

    jdx
    rownie dobrze moglbys wiec robic to z 24o i 39s a nie AK

  3. #13
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Dokładnie tak samo sobie dzisiaj pomyślałem jak byłem na mieście. Od czasu do czasu wrzucasz 4-bet z czymkolwiek vs graczowi TAG i zgarniasz kasę. Niestety, tak łatwo nie ma.

  4. #14
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez zdzisio Zobacz posta
    to z czym raisuje jesli nie z AA?
    Chodziło mi nie o to z czym taki gracz raisuje, a o to, z czym reraisuje. IMO z niczym, tzn. nie ma takiej ręki z którą da 3-beta.

    Cytat Zamieszczone przez zdzisio Zobacz posta
    a co do postawienia 4beta i spasowania potem przy pushu przeciwnika (zakladamy stacki 100b) to jest to moim zdaniem tragiczne zagranie.
    To moje zagranie opiera się na IMO całkiem sensownym założeniu, że taki "shortowy" 20/15 TAG popchnie na 4-beta z taką samą ręką z jaką sprawdziłby naszego AI, czyli AA/KK. Uwzględniając to, że mniej przegrywamy jeśli dostaniemy pusha (lub mało prawdopodobny call), jest to bardziej +EV niż push. To wszystko przy założeniu (również całkiem sensownym IMO), że TAG który 2-betuje 15% rąk, 3-betuje 5%. Oczywiście do takiej gry również my musimy mieć solidny image. Tak przy okazji, gdybym miał KK, to łatwiej byłoby mi sprawdzić all-ina niż 4-beta gdzie przeciwnik wrzuca połowę swoich żetonów do puli.

    Cytat Zamieszczone przez zdzisio Zobacz posta
    zamieniamy swoja wartosciowa reke w kompletny blef. rowniez dobrze moglibysmy to robic z 72o bo bardzo rzadko ktos da flat calla po naszym 4becie.
    No ja nie widzę jakoś tej wartości AK w przypadku takiej ostrej akcji. Poza tym, IMO tu chodzi raczej o to, czego przeciwnik nie ma, a nie o to, co ma lub co mamy my. Gdy masz na ręku 72o, to przeciwnik może mieć AA/KK w sumie na 12 sposobów. Jeśli masz AK, to może on mieć AA/KK już tylko na 6 sposobów. Mówiąc inaczej, gdy 4-betujesz z junkiem, sznasa na to że dostaniesz pusha jest dwukrotnie większa niż wtedy, gdy 4-betujesz z AK.

    jdx

  5. #15
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    wszystko fajnie jakieś statsy można villains dołożyć ale zapominamy tutaj o takim stats jak % of pfRR (oraz jaki my go mamy, ile graczy na stole robi 3bety i czy 3bety są unikane czy raczej goście zaczynają (konkretni albo wszyscy) grać na stacki pchając nawet TPwhateverkicker), wbrew pozorom 3bety nijak się mają do statsów, są gracze którzy zrobią nam 3beta z 76s bo wiedzą że mają ciasny image, można tu teoretyzować, sam robiłem 4beta z AKs, im przeciwnika 3bety lżejsze tym bardziej rozszerzam range calls albo 4betów; nie zapominajmy o pozycji jeśli damy call, osobiście nie lubię dawać call do 3beta, ale nie wolno dać się zajeżdżać

  6. #16
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    No ja biorę pod uwagę PFRR, a w zasadzie to czynię pewne założenia, ponieważ PT na razie nie udostępnia tego współczynnika (z tego co wiem, to na razie chyba tylko Holdem Manager ma taką funkcjonalność). Uwzględniam również image graczy.

    Cytat Zamieszczone przez Melipone Zobacz posta
    wszystko fajnie jakieś statsy można villains dołożyć ale zapominamy tutaj o takim stats jak % of pfRR
    Ale o co tutaj chodzi??? Czy wiesz, że w języku polskim istnieją takie rzeczy jak przecinki, kropki i wielkie litery?

    jdx

  7. #17
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Ale o co tutaj chodzi??? Czy wiesz, że w języku polskim istnieją takie rzeczy jak przecinki, kropki i wielkie litery?
    jdx
    Że można przypisać villains na stole statsy że jest tight semiloose albo loose (vpip i pfr) ale ich pfRR może być różne i różniste, co wpływa na to że taka analiza gry po pfRR staje się bardzo płynna, mglista i trudna, bo przypadki do analizy się mnożą (16/11 może mieć pfRR 2% 5% 9%; tak samo agresja po jego pfRR postflop różni się z osoby na osobę, co jeszcze gmatwa sprawę) - ogólnie moja taktyka to ocena częstotliwości pfRR gościa, czy stosuje pfRR z dobrymi kartami, czy gra pozycją i jest zdolny do 'pfRRmove'; praktycznie po pfRR i naszym call pf, to już na flopie każdy następny bet stawia nas w sytuacji, w której czeka nas decyzja, czy gramy o stack czy nie...