Zobacz wyniki ankiety: W tej sytuacji optymalny jest:

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Pushhh!!!

    20 86.96%
  • Sucker-raise...

    3 13.04%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    nie mowie o mini raise ale z 30$ do ok 100$

  2. #22
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Powróciwszy właśnie z miniwakacji mogę ujawnić banalne zakończenie ręki - zagrałem pushhh-reraise i koleś się złożył...

    Nie zgadzam się jednak z opinią TesseracTa, że to jest PLO i tu się gra PSB lub fold - często gra się też inne rzeczy, które są dużo bardziej +EV - np. robisz pf raise, 3 callerów, flop 277 - c-bet za pół puli jest równie skuteczny jak za pulę a mniej tracisz jak ktoś trafił, takich sytuacji jest masa...

    Powyższa ręka jest o tyle ciekawa, że na flopie raise pot jest imho zagraniem wyraźnie gorszym, niż wciągający raise o 2/3 puli - ja nie chcę dawać kolesiowi powodów do spasowania ręki, chcę mu dawać pretekst do pozostania w rozdaniu i polowania na to, do czego drawuje. Nawet jeśli na turnie złapie jakiegoś gutshota i wypali PSB to i tak mam pot odds do sprawdzenia z setem i FD. Po co wyrzucać go z rozdania?

    Turn to inna bajka, każda karta na riverze oprócz K, nie parująca stołu i nie dająca koloru wyglądać będzie niebezpiecznie, biorąc pod uwagę statsy przeciwnika. Wciągający raise do $100-$120 jest ciekawy, ale robi nas pot committed i przy niebezpiecznym river będzie raczej trzeba sprawdzać ewentualny atak agrodonka.

    Wybrałem bezpieczną opcję, ale myślę, że nietypowe rozegranie ręki jako:
    flop - raise o 2/3 puli,
    turn - raise o 2/3 puli,
    też ma sens. Nie chce mi się tego liczyć, ale wierzę, że tak jest

    pzdr