Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Sep 2006
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    448
    Ananias 32% Vol put ; 13% PFR ; AF 2,38 ; total hand 198
    HarriA1 38% Vol put ; 4% PFR ; AF 2,33 ; total hand 27

    ame # 621345653 - Texas Hold'em No Limit EUR 0.25/0.50 - Table "Kumla"

    Players(max 6):
    Babalatexi (EUR 53.55 in seat 1)
    Zielony2k (EUR 164.96 in seat 2)
    Ananias (EUR 56.65 in seat 3)
    HarriA1 (EUR 23.75 in seat 4)
    Lidohka (EUR 133.44 in seat 5)
    simof1 (EUR 32.45 in seat 6)

    Dealer: HarriA1
    Small Blind: Lidohka (0.25)
    Big Blind: simof1 (0.50)

    Zielony2k was dealt:

    Babalatexi Raise (2.00)
    Zielony2k Call (2.00)
    Ananias Call (2.00)
    HarriA1 Call (2.00)
    Lidohka Fold
    simof1 Fold

    Flop

    Babalatexi Check
    Zielony2k Bet (5.00)
    Ananias Call (5.00)
    HarriA1 Raise (10.00)

    Zielony??
    Ostatnio edytowane przez Zielony ; 10-08-2007 o 12:13

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Wrocek
    Posty
    175
    easy all in

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Gdzie ta trudna decyzja? Easy all-in.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    top para +fl dr =auto allin(wpierdel)

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    easy allin
    kapolo dobrze zauwazyl ze nie ma tu trudnej decyzji.

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2006
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    448
    Zielony2k was dealt: Tc - Jc

    Babalatexi Raise (2.00)
    Zielony2k Call (2.00)
    Ananias Call (2.00)
    HarriA1 Call (2.00)
    Lidohka Fold
    simof1 Fold

    Flop 5c - 7c - Td

    Babalatexi Check
    Zielony2k Bet (5.00)
    Ananias Call (5.00)
    HarriA1 Raise (10.00)
    Babalatexi Fold
    Zielony2k All-In (157.96)
    Ananias Fold
    HarriA1 All-In (11.75)
    Zielony2k Payback (141.21)

    Turn 5c - 7c - Td - Kd
    River 5c - 7c - Td - Kd - 4d

    Zielony2k shows: Tc - Jc (a pair of tens)
    HarriA1 shows: 5s - 5d (three of a kind, fives)

    HarriA1 wins: EUR 54.40 (with three of a kind, fives)
    Rake: EUR 2.85


    No w sumie decyzja o zajebaniu allina zajela mi jakies pol sekundy, ale pytanie czy mozna bylo dac call i uniknac przegranej zrzucajac na turnie jak by typ zagral allina? Dla utrudnienia zalozmy ze ma on tez 150$ i ryzykujemy calym stackiem.

    W pokerstove wychodzi ze mamy 30% szans na flopie przeciwko setowi, a wersja ze typ ma seta jest najbardziej prawdobodobna bo z drawem dalby call, a z TPTK przebilby duzo mocniej zeby wykluczyc dobieranie.

    W tej sytuacji nie wachalem sie nawet chwili, bo Harriah byl shortem, ale gdyby mial tez 150$ bylo by dzuo ciezej zrobic push.

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Jak będziesz grał zbyt zachowawczo, to potem nie będą chcieli ci wypłacić jak trafisz monstera. Cooler, gramy dalej.

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Zielony Zobacz posta
    No w sumie decyzja o zajebaniu allina zajela mi jakies pol sekundy, ale pytanie czy mozna bylo dac call i uniknac przegranej zrzucajac na turnie jak by typ zagral allina? Dla utrudnienia zalozmy ze ma on tez 150$ i ryzykujemy calym stackiem.
    Po tym lamerskim miniraise przeciwnika można z dużą dozą pewności przyjąć, że koleś ma seta i AI w tym przypadku byłby +EV, ponieważ nie zawsze będzie miał seta i masz jakiś tam procent fold equity. Niestety, w grze jest jeszcze trzeci gracz który może nam skomplikować sprawę. Nie masz pozycji i do tego dobierasz do nienutsowego flusha. Dlatego przy stackach równych 3BI dałbym call - co prawda spadają Ci implied odds (bo "agresor" będzie wiedział że dobierasz), ale pot odds masz jak najbardziej OK. Oczywiście jeśli nie trafisz na turnie, to najprawdopodobniej będzie musiał spasować, ponieważ przeciwnik nie da Ci dobrych oddsów do dalszego dobierania. Chociaż kto go tam wie. Natomiast w sytuacji takiej jaką miałeś robię push w 80% i call w 20% - tak naprawdę zależałoby to od tego, jak postrzegałbym tego trzeciego gracza.

    No i oczywiście to, o czym napisał Kapol w poście wyżej jest bardzo ważne. Chociaż nie jestem pewny czy aż tak bardzo ważne w tym przypadku przy stackach rzędu 3BI.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    mi się wydaje, że patrząc na jaego stack to był wg mnie all-in i dobrze zagrałeś.. a, że wyszło jak wyszło... cóż to poker..

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Temat już odchodzi, ale wrzucę jeszcze swoje spostrzeżenie. Pamiętam kiedy bodaj w jednej z czesci HSP John Juanda podbił pod pot z top parką, gigantycznym kickerem i flush drawem (załóżmy KQ flop Q82). Dostał raise z odległej pozycji od dosć agresywnego gracza (załóżmy Gus Hansen) i tylko dołożył. Na turnie padła niska karta i zagrał check/fold (przeciwnik miał Q8). Wtedy zupełnie nie rozumiałem tego rozegrania i wydawało mi się ono pozbawione sensu. Mylnie wtedy jednak liczyłem outy, flush draw, TT i JJJ. Po uwzględnieniu jednak ręki przeciwnika outów mamy dużo mniej. Przy najbardziej prawdopodobnym secie zostaje nam flush draw (+ redrawy do fulla przeciwnika). Przy najbardziej korzystnym AT mamy tylko 12, czyli przy odrobinie szczescia bedziemy czasami mieli az 45% ?!
    Obecna pula, stack podbijającego zmuszają nas niejako do zagrania all in, ale jeżeli przeciwnik ma ponad 10x nasz flop bet nie jest donkiem z megasną agresją na flopie to rozegranie tej ręki poprzez call i check/fold na turie błędem chyba nie będzie.