Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 186
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Witam,

    od pewnego czasu (a właściwie od powrotu z vegas) w mojej głowie ponownie zaczęła kiełkować pewna idea. Ponownie, bo podobnego rodzaju myśli pojawiały się już wcześniej, przy okazji prowadzenia akademii pokera. Sprawa odżył teraz głównie za sprawą kilkunastu zapytań, które dostałem ostatnio, dotyczących pomocy w grze odrobinę mniej zaawansowanym graczom. Również podczas samej gry na żywo, często spotykam się (a podczas prowadzenia akademii było to wręcz nagminne) z zapytaniami o konkretne zagrania czy pewne problemy związane z grą w pokera.
    Tak więc, pomyślałem sobie, dlaczego nie przekuć tego w jakieś konkretniejsze działania? Zdaję sobie sprawę, że nie jestem najlepszym czy odnoszącym najbardziej spektakularne sukcesy graczem w polsce. Niemniej, ze sporą satysfakcją odbieram czasem informacje, że dzięki mojej konkretnej radzie, wskazówce, czy podpowiedzi, ktoś zaczął grać lepiej, zaczął więcej wygrywać, czy dalej dochodzić w turniejach. Wydaje mi się więc, że co nieco jestem w stanie przekazać, to co natomiast zaprzątało mi ostatnio głowę, to sposób realizacji takiego pomysłu. Jedna rzecz, która na wstępie może nie przysporzyć pomysłowi popularności to fakt, iż od razu deklaruję, że nie będzie to freeroll, ale będzie coś za coś. Oczywiście konkretne opłaty będą dla jednych nie do przyjęcia, dla innych konieczną inwestycją, a dla jeszcze innych rzeczą kompletnie zrozumiałą. Obecnie, chciałem po prostu przeprowadzić swojego rodzaju sondę, czy coś takiego w ogóle miałoby szansę liczyć na jakiś odzew.
    Osobiście widziałbym taką szkołę pokera mniej więcej w takiej formie (wszelkie uwagi mile widziane):

    Spotkanie na żywo
    Raz w miesiącu
    Grupa 9-osobowa
    Krupier
    Profesjonalny stół, żetony, karty
    6-8 godzin
    Wliczone napoje, jedzenie
    Miejsce: Warszawa
    Po danej sesji również miesięczna 'opieka' nad uczestnikami w postaci mailowej wymiany korespondencji, analizy rozdań, odpowiedzi na pytania - wszystko, co może dotyczyć kwestii pospotkaniowego wdrażania pozyskanych informacji do gry.
    Prawdopodobny koszt: 1 buyin na średnio-niskie stawki (szczegóły na PW po zebraniu uwag ogólnych)
    Raczej dla osób początkujących i mniej zaawansowanych
    Zainteresowani musieliby wypełnić krótką ankietę z pytaniami typu: od kiedy grasz, co uważasz za swój główny problem, twoje stawki, preferowany rodzaj gry (turnieje, stoliki, FR, SH), itp.

    Chętnie posłucham, co o tym myślicie, nawet od osób, które nie byłyby zainteresowane czymś takim, może nasuwają wam się jakieś kwestie, uwagi? Byłbym wdzięczny.

    Czy upadłem na głowę bardzo czy tylko trochę?

    Pozdr
    Warsaw

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Robisz wszystko, co należy, aby poker w Polsce się rozwijał, wielkie dzięki za wszystko i powodzenia w tym pomyśle również. Pomysł jest świetny, aż żal, że nie mieszkam w Warszawie.

    GL!

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    Tylko po takich korepetycjach nie graj z podekscytowanymi uczniami live NL5k

    Just kidding...

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    163
    IMHO very good idea

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    super pomysł jakbym tylko miał fundusze to pewno bym chętnie skorzystał... ja gram od niedawna bardzo i jestem totalnym fishem ale przez przypadek natrafiłem na Twoje lekcje w PRzeglądzie Sprotwym, który kupuje regularnie i nawet tak w sumie nie wiele treści jaka tam jest z powodu małej objętości pomogło mi bardzo czasem jak mam coś zagrać to myślę o Twoich radach

    więc pomysł jak najbardziej super poza tym tak jak ktoś napisał przede mną każda forma popularyzacji jest na pewno na plus

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Cholera, za daleko ;((

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    Korzystając z okazji a propos wyżej przeze mnie wymienionych lekcji z saletą

    to nie wiem czy one są już wszytskie gotowe, czy jeszcze dopisywane, ale troche brakuje mi slangu... na przykład w lekcji 18 gdzie jest o drawach nie użyte jest właśnie "flush draw" czy "OESD", a taki ktoś jak będzie chciał zgłębić wiedzę to natknię się wszędzie na takie sformułowania wiem, że są słowniki itd. ale takie pare zwrotów fajnie by było przemycić

    pozwoliłem sobie o tym napisać, bo to wg mnie również ma związek z szkołą szkołą, która już prowadzisz i promujesz pokera robiąc te lekcje w PS

  8. #8
    Dołączył
    Sep 2006
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    448
    Warsaw swietny pomysl i jesli ktos w Polsce mialby takie lekcje prowadzic to tylko ty. GL!

  9. #9
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    368
    Super pomysl IMHO. Sam sie nie pisze raczej na regularne spotkania,bo na razie szkole sie na pokerstrategy. Ale jak dojde to Platyny i nadal bede robil bledy, ktore robie, to sie powaznie zastanowie

    Tak OT zapytanie, bo nie chce mi sie znajdowac tematu: Warsaw, czy gracie jeszcze w noge na hali na Bemowie??? Chetnie bym pokopal Pozdro

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Lekcje na PS są w bardzo dużym stopniu aranżacją tłumaczenia tekstów dobrego gracza ze skandynawii, mi osobiście wydaje się, że można przekazać dużo ciekawszysch treści, ale tamten tekst jest skierowany do graczy wybitnie początkujących. Wydaje mi się, że spokojnie mógłbym przekazać wiedzę dotyczącą na przykład wygrywania na multitablingu full ring, oraz ciekawych strategii turniejowych. Do tego pewnie cała kupa drobiazgów, spostrzeżeń, na które powinien zwrócić uwagę każdy gracz w każdej odmianie gry. Czekam na więcej opinii i pomyślę co dalej.

    Pozdr
    Warsaw

    PS. Na hali ostatnio nie gramy, też nad tym ubolewam, może coś się ruszy po wakacjach. Ale to w innym temacie