Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    już tylko Trójmiasto
    Posty
    270
    Hej

    Wrzucam rozdanie bardziej z ciekawosci, bo co zrobilem zle to wiem

    Stolik THNL 1/3 Live, 9 osob.




    Myslacy deep stack, ok. 800-850.
    Fiszka ok. 200.
    Ja ok. 260-280.

    Preflop. Ja call 3, Fiszka tez, Myslacy bet 15.

    Standardowy bet preflop Myslacego dla rak typu 2 face, bottom pair, bottom SC. Fiszka gra na stole dosc krotko, dokladal juz po 20-30 na tunie i riverze do gutshota, lub flusha z T4s i mimo nietrafionych drawow dokladal tez po riverze.

    Ja siedze z 77.

    Flop T T 8 tecza.

    Wszyscy czekamy.

    Turn 7. Nadal tecza.

    Wszyscy czekamy. Moja intencja byl bet/raise niezaleznie co spadnie na Riverze.

    River A.

    Myslacy 25, Fiszka spoglada w karty przez sekunde i easy call. Tutaj ocenilem ich obu na TX. Raise do 100. Myslacy waha sie moze z 30-40 sekund i allin. Fiszka z grymasem sie zrzuca.

    Co powinienem zrobic?

  2. #2
    No wiesz w zasadzie rece ktora Cie bija to American Airlines, AT i ewentualnie 88 ale mniej prawdopodobne. Wiec jesli taka reke mial twoj przeciwnik to poprosimy admina aby przeniosl watek do gorzkich zalow i zaczniemy oceniac inne rece . A mowiac powaznie to mozna by sie oczywiscie dopatrywac tego ze pozwoliles myslalcemu tanio dobrac. Ja bym na turnie postawil z 30-40 poniewaz 7 nie wygladala groznie i jesli ktos cos mial to by mi zaplacil. Pomyslalbym jeszcze czy myslacy jest sklonny do akcji typu bardzo długiego slow-play mocnych rak co by moglo uczynić 88 bardziej prawdopodobnym. . A tak wogole to ze wzgledu ze twoja reka nie jest zla a wpakowales juz polowe twojego stacka to mozna oficjalnie uznac sie za pot committed i sprawdzić co pozawala Ci podwoic stack lub nabyc historyjke do opowiesci kolegom przy piwie. Twoj ewentualny lay down fulla bylby oczywiscie mega wydarzeniem o ktorym mowili by wszyscy jakby myslacy mial AA czy 88 ale ja bym nie bral tego pod uwage. Musisz sprawdzic.......

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    bije go AA, AT, 88 T7 oraz TT

    i z takim TT na ręku można by spokojnie grać slowplay bo mała szansa, że na turn i river dojdzie overpair i ktoś będzie miał taką samą na ręku

    ale ja się nie znam bo jarząbek jeszcze jestem

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    już tylko Trójmiasto
    Posty
    270
    No oki A co z akcja na riverze? Tylko callnac te 25 z tym fullem od dolu czy raisowac, tak, jak to zrobilem?

    Myslacy flopnal quadsy, wiec bylem drawing dead od poczatku. Gorzkie zale odpadaja That is poker, baby

    BTW -> Myslacy moze z 20 minut wczesniej zlapal quadsa QQQQ na turnie i podwoil sie na gosciu, ktory na riverze w postaci 9 takze zlapal fulla od dolu

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    czyli trafiłem, że miał TT ??

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    już tylko Trójmiasto
    Posty
    270
    dokladnie

  7. #7
    no dobra mial quads. Czyli cos co sie zdarza raz na kilka tysiecy razy (pewnie jeszcze rzadziej jesli wziasc pod uwage ze bezposrednio na flopie zlapal). W takim razie caly watek ma chyba na celu to zeby nam szczeny opadly az po sam parkiet i wszczyscy sie zakrzykiwali jakiego bad beata zlapales. Bo tak naprawde nie ma takiej rzeczy ktora w tym rozdaniu mogles zrobic lepiej. Bo moglys:

    a) zakladac za kazdym razem jak sie pojawi para na stole to ze twoj przeciwnik zlapal karete ( nie za madry pomysl zwazywszy na to co napisalem na poczatku tego postu)

    b) grac bardzo pasywnie nawet po zlapaniu fulla no bo przeciez inny moze miec quads lub wyzeszego fulla. Tez glupota bo nikt Ci nie zaplaci ze slabyszymi rekami i ogolnie bedziesz gral jak fish

    c) po zaangazowaniu polowy stacka zrzucac sie na all-in przeciwnika z fullem na reku no bo przeciez tak jak w podpunkcie b moze on miec wyszego fulla lub quads. Zapewniasz sobie w ten sposob czeste wyblefowania z puli i wygranie jej przez innych z trojkami lub gorszymi kartami od Ciebie.

    W poczatkowym poscie napisales ze wiesz co zle zrobiles. No to oswiec mnie w takim razie co zle zrobiles w tym zagraniu. Nie zrzuciles sie z fullem na reku czy zagrales za bardzo slow-play czy za bardzo agresywnie bo ja juz nie wiem........

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Ja uważam, że w tym rozdaniu najbardziej przyfiszował Pan Myślący. Raise preflop i check na flopie to IMO straszne fiszowanie. Ja zostawaiam sobie checka na naprawdę beznadziejne flopy, np. raisuję preflop z 66, mam 2+ callerów i na flopie wpada AKQ. Flop TT8 jest IMO całkiem dobry zarówno z punktu widzenia Pana Myślącego (nie ważne czy ma 72o, AA czy TT), jak i Twojego. Więc na Twoim miejscu po checku Pana Myślącego przy takim flopie zagrałbym za 20-30% puli i nie angażował się zbyt mocno w dalszą rozgrywkę jeśli dostałbym call lub raise. Z drugiej strony, gdyby Pan Myślący zagrał na flopie powiedzmy za 2/3 puli to co byś zrobił? Ja, jeśli Pan Myślący nie byłby rockiem, prawdopodobnie kontrolnie bym go przebił i, tak jak poprzednio, nie angażował się w dalszą grę gdybym dostał call i nic nie trafił. No ale przy takim turnie to jednak musiałbym popłynąć. Generalnie uważam że slołplejują tylko fisze.

    Cytat Zamieszczone przez szalony kucyk Zobacz posta
    Bo tak naprawde nie ma takiej rzeczy ktora w tym rozdaniu mogles zrobic lepiej.
    Moim zdaniem mógł (i powinien) zapodać feeler beta na flopie. No i przy takiem turnie powinien też się spłukać.


    Cytat Zamieszczone przez szalony kucyk Zobacz posta
    W poczatkowym poscie napisales ze wiesz co zle zrobiles. No to oswiec mnie w takim razie co zle zrobiles w tym zagraniu.
    Tak, to byłoby ciekawe.

    jdx

  9. #9
    nie moge sie zgodzic ze "slołplejują tylko fisze" Myślacy zagral bardzo dobrze tą rekę. Jak masz quads to mozesz sobie pozwolic na zwolnienie akcji poniewaz praktycznie nie ma mozliwosci zeby ktos Cie wydrawowal. Pozatym nie raz jest to wrecz obowiazkowe poniewaz jak masz karete to praktycznie cała akcja automatycznie umiera ponieważ jak to się mowi z agnielskiego "you cracked the deck". Nikt nie ma dobrych kart ponieważ wszystkie dobre karty masz Ty. Tak wiec dajac darmowe karty powodujesz ze ktos lapie fulle lub kolory i placic Ci za twoj duzy uklad wiecej niz moglbys dostac pokazujac agresje od samego poczatku (przyklad u gory jest wrecz ksiazkowy). No chyba ze masz image totalnego psychola to czy slowplejujes z czy nie nie ma to wiekszego znaczenia. No ale jak juz nadziejesz sie na quads ze swoim fullem to nie wiem czy jest duzo rzeczy ktore moglbys zrobic lepiej........

    Na koniec przyklad z mojej ostatniej histoprii jak uczylem grac sie 6max (dalej mi nie idzie )


    $0.12/$0.25 Blinds No Limit Hold'em - *** 08 25 22:48:31 2007
    Table Strawberry Saphire (Real Money)
    Seat 3 is the button
    Total number of players : 5
    Seat 3: wonder36 ( $68.92 )
    Seat 4: nongki ( $15.73 )
    Seat 5: maggs77 ( $57.54 )
    Seat 7: HERO ( $29.01 )
    Seat 8: mlester6 ( $4.49 )
    nongki posts small blind [$0.12].
    maggs77 posts big blind [$0.25].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ Ad Ac ]
    HERO calls [$0.25].
    mlester6 calls [$0.25].
    wonder36 calls [$0.25].
    nongki folds.
    maggs77 checks.
    ** Dealing Flop ** [ As, 10s, 2c ]
    maggs77 checks.
    HERO checks.
    mlester6 checks.
    wonder36 checks.
    ** Dealing Turn ** [ 7c ]
    maggs77 bets [$0.25].
    HERO raises [$1].
    mlester6 folds.
    wonder36 raises [$2.75].
    maggs77 folds.
    HERO raises [$5].
    wonder36 raises [$65.92].
    HERO calls [$22.76].
    ** Dealing River ** [ 10d ]
    ** Summary **
    wonder36 shows [ 10c 10h ].
    HERO shows [ Ad Ac ].
    wonder36 shows [ 10c 10h ].
    wonder36 collected [$55.99].
    wonder36 collected [$39.91].

    Oprocz tego ze nie podbilem przed flopem (mialem nadzieje ze ktos podbije pozniej i zrobie re-raise) co i tak nie ma znaczenia poniewaz zlapalem seta na flopie. To lepiej to mogli mi najwyzej wylaczyc prad na osiedlu , lub moj pies dostac wsieklizny i rzucic sie mi do gardla. W innym wypadku bym tego nie zrzucil. Choc przyklad jest z innej beczki bo koles zlapal ostatnia T na river to obrazuje to ze takie rzeczy sie poprostu zdarzaja i nie ma co rozstrzasac co sie moglo zrobic lepiej lub gorzej

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez szalony kucyk Zobacz posta
    nie moge sie zgodzic ze "slołplejują tylko fisze" Myślacy zagral bardzo dobrze tą rekę. Jak masz quads to mozesz sobie pozwolic na zwolnienie akcji poniewaz praktycznie nie ma mozliwosci zeby ktos Cie wydrawowal.
    Ale tu nie chodzi o to czy ktoś dobierze czy też nie dobierze. Chodzi o to, aby zachować "spójność" swojej gry. Tzn. niezależnie od tego czy masz monstera czy przeciętną rękę, chodzi o to, aby grać tak samo. Przynajmniej na flopie. W przeciwnym wypadku rzeczywiście myślący gracze zauważą że coś jest nie tak. Np. jak zagrałbyś na miejscu Pana Myślącego gdybyś zamiast TT miał np. KK?

    IMO to co napisałem powyżej jest całkiem oczywiste dla kogos kto uważa że wygrywający poker to agresywny poker.

    Cytat Zamieszczone przez szalony kucyk Zobacz posta
    Pozatym nie raz jest to wrecz obowiazkowe poniewaz jak masz karete to praktycznie cała akcja automatycznie umiera ponieważ jak to się mowi z agnielskiego "you cracked the deck". Nikt nie ma dobrych kart ponieważ wszystkie dobre karty masz Ty.
    No widzisz, tu stajesz niejako w sprzeczności do tego, co sam wcześniej napisałeś:
    a) zakladac za kazdym razem jak sie pojawi para na stole to ze twoj przeciwnik zlapal karete ( nie za madry pomysl zwazywszy na to co napisalem na poczatku tego postu)

    b) grac bardzo pasywnie nawet po zlapaniu fulla no bo przeciez inny moze miec quads lub wyzeszego fulla. Tez glupota bo nikt Ci nie zaplaci ze slabyszymi rekami i ogolnie bedziesz gral jak fish
    To, że flopnąłeś karetę, wcale nie oznacza że ktoś inny nie ma fula, draw-a, bądź under- lub overpary.


    Cytat Zamieszczone przez szalony kucyk Zobacz posta
    Tak wiec dajac darmowe karty powodujesz ze ktos lapie fulle lub kolory i placic Ci za twoj duzy uklad wiecej niz moglbys dostac pokazujac agresje od samego poczatku (przyklad u gory jest wrecz ksiazkowy).
    IMO w tym momencie bardzo się mylisz. Im mniej zbudowana pula, tym mniej zarobisz - nawet jeśli na river przeciwnik złapie tego najniższego fula, to powinien się zastanowić czy warto sprawdzać tego pięciokrotnego overbeta od tricky-fisha.

    Cytat Zamieszczone przez szalony kucyk Zobacz posta
    Na koniec przyklad z mojej ostatniej histoprii jak uczylem grac sie 6max (dalej mi nie idzie )
    Tak, IMO obaj całkiem nieźle przyfiszowaliście.

    jdx