Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jak zagracie?

  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Bydgoszcz
    Posty
    35
    Na wstepie chce zaznaczyc, ze nie wiem czy ten problem nadaje sie do tego dzialu. Moze raczej zamiast strategii powinno byc to wrozenie z fusow. Intereseje mnie jednak jak z punktu czystej teorii nalezaloby zagrac. Postaram sie podzielic wszystkimi informacjami, ktore posiadalem przy stoliku.

    £50 rebuy, turniej "na zywo"

    Graczy 12 na 96

    Platne 9 miejsc.

    Tu trzeba zaznaczyc, ze wzgledu na strukture wyplat interesuje Was miejce wylacznie w pierwszej 5tce.

    W grze 2 stoly.

    Stack : 6800

    Pozostali gracze 18K, 12K, 10K, 25K i 10K

    Na drugim stole rzecz wyglada w miare podobnie ale z oczywistych przyczyn nie macie pelnego wgladu w to co tam sie dzieje.

    Jestescie na BB: Ah Jd

    Wszycy fold az, do big stacka na buttonie, ktory bet do 3K. SB fold. Pare slow o przeciwniku. Graliscie juz kilka turniejow i wiecie ze jest LAGiem. Co inetesujace ostatnie 12 rozdan caly czas foldowal (2 razy gdy byl na BB nikt nie licytowal, a z SB foldowal).

    Teraz pare pytan?

    1. Jak duzy wplyw na wasza decyzje mialby read na przeciniku ( moze krasc bazujac na tight wizerunku, pozycji i rozmiarze stacka, ale tez moze miec duza reke, bo nie podoba Wam sie jak celebrowal podbicie ?
    2. Jak bardzo nasze zagranie jest zdeterminowane przez stan stacka i pozycje w turnieju?
    3. Jakie jest waszym zdanim optymalne zagranie?

    Dzieki.

    M.
    Ostatnio edytowane przez 3NT ; 04-08-2007 o 01:51

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Tylko i wyłącznie all-in. Miło by było jeszcze wiedzieć jakie były blindy, ale pewnie coś koło 500/1000.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Bydgoszcz
    Posty
    35
    Zgadza sie 500/1000.

  4. #4
    GuestJ Guest
    Pierwszy raz w sprawach strategi wyraże swoje zdanie może :P
    Jeśli celujesz w miejsca w pierwszej 5 to zgadzam się z Kapolem,ALL-In
    Blindy już niemałe a lepszej okazji można nie doczekać, poza tym istnieje nadzieja że ten cały cwaniak na Buttonie próbuje sobie coś ukraść i nic ciekawego w dłoniach nie dzierży. Nie ma co myśleć, trzeba walić :P

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    17
    M mniejsze niż 5, atakujesz pierwszą piątkę, a twoi przeciwnicy chcą oczywiście pozbyć się shortstacków, obstawiałbym więc steala, a jak nawet trafił kartę, to na 90% będziesz lepszy. Oczywiście i tak będziesz miał koło 65% i możesz odpaść tak blisko nagród ale moim zdaniem przy takich blindach nie ma na co czekać, all in.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    1
    oczywiscie allin

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    grajac online dalbym all-ina ale tu mozesz uzyc troche reada: grasz juz z typem przez jakis czas po jego lewej, widziales jak pokazywal karty. Jesli wczesniej probowal krasc blindy w podobnej sytuacji z jakims A9 czy QT, zdecydowanie all in, ale jesli wydaje sie zbyt silny w tej sytuacji, mozesz sie chwile zastanowic. Nawet bedac na shortstacku, albo tym bardziej na shortstacku, wazne jest jaki masz read bo majac odds 3:1 typ da call z ATC. W kazdym razie chyba wyjdzie ze 5 na 6 przypadkow dalbym all-ina, taki urok shortstacka (chociaz kiedykolwiek mam AJ na shortstacku, jestem zdominowany).
    Ostatnio edytowane przez Hedge ; 04-08-2007 o 16:00

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Bydgoszcz
    Posty
    35
    Wlasnie mniej wiecej takich odpowiedzi sie spodziewalem. Dalem oczywiscie all ina, ale tylko wylacznie dlatego, ze uznalm to za taktycznie optymalne zagranie. Niestety czulem ze zaraz zobacze AK lub AQ i oczywiscie cos takiego nastapilo(AK). Troche jestem zly, ze nie zaufalem readowi tylko uparlem sie, zeby zagrac by the book. Jedna rzecz tylko mnie zastanawia czy w tej fazie turnieju M ma rzeczywiscie takie duze znaczenie. Co najmniej 8 pozostalych graczy mialo M w przedziale 7-8 wiec, moze powinienem jednak zufac przeczuciom i przeczekac jszcze jedna runde blindow?

  9. #9
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Tak na prawde Twoj read na przeciwniki nie jest potrzebny w tym momencie. Masz 6800 w zetonach + AJ i jestes na BB a dealer kradnie ksiazkowo blinda... Moze ma lepiej ale pewno gorzej.

    Popatrz na to troche inaczej, jezeli zrzucic teraz ta reke (czego ja osobiscie bym nei zrobil) to zaraz jestes na SB i masz juz 6300 i zostaje Ci dokladnie 5 rozdan zeby pojsc ALL IN, bo znowu bedziesz na blindach tracac 1500 i zostanie Ci tylko 4800 a wtedy praktycznie kazdy A sprawdzi Twoj steal... Masz wiec prosta zagadke, czy w ciagu najblizszych kilku rozdan dostaniesz lepsza karte by pojsc all in + lepsza sytuacje na stoliku niz teraz ?

    Do tego celujesz w top5 a nie w platne, musisz zaryzykowac.

  10. #10
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez Dark00ne Zobacz posta
    ....a jak nawet trafił kartę, to na 90% będziesz lepszy....
    Można wiedzieć jakim sposobem uzyskałeś taki wynik? Naprawdę chciałbym wiedzieć ponieważ obawiam się, że całą swoją dotychczasową gre opieram na błędnych założeniach. Gdybyś mógł w jakiś prosty sposób (tak abym był w stanie ogarnąć to swoim rozumem) wyjaśnić mi jak należy obliczać swoje szanse zapewne szybko poprawiłbym swoje wyniki - może nawet o 90%