Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    HERO 17/7, nie wybijający się szalonymi posunięciami w grze postflop.

    Przeciwnik bliżej mi nieznany, po 266 rozdaniach grający 21/7. Agresja od flopa:4/2/2, nie grywał do tej pory check/raise.

    Seat 1: HERO ($81.05 in chips)
    Seat 2: 4YuorSoul ($51.85 in chips)
    Seat 3: windysong ($124.65 in chips)
    Seat 4: Jasar ($39.45 in chips)
    ---------
    Seat 5: DonHoschi ($79.70 in chips)
    ---------
    Seat 6: Fictive_1 ($49.90 in chips)
    Seat 7: pembrom ($50.00 in chips)
    Seat 8: coppertonk ($53.80 in chips)
    Seat 9: nustei_ ($46.75 in chips)
    Seat 10: SlamWithNuts ($62.95 in chips)

    ANTES/BLINDS
    Jasar posts blind ($0.25), DonHoschi posts blind ($0.50).

    PRE-FLOP
    Fictive_1 folds, pembrom folds, coppertonk folds, nustei_ folds, SlamWithNuts folds, HERO bets $2, 4YuorSoul folds, windysong calls $2, Jasar folds, DonHoschi calls $1.50.

    FLOP [board cards ]
    DonHoschi bets $3 (trafił), HERO ???

    Prawdopodobnie jesteśmy lepsi, ale po raise równie prawdopodobne, że przeciwnik się zrzuci (nawet KQ, chyba że będzie miał lepiej niż TPTK). Dmuchamy w pulę na flopie czy trzymamy ja nisko? Jeżeli raise to ile i co w przypadku call przeciwnika i bet 3/4 pota na turnie?

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Legnica
    Posty
    350
    Call.
    Na flopie nie ma zadnych drawow, wiec jesli jestesmy lepsi przeciwnik drawuje do 3 outsow(kx),2outsow(99-QQ,A8), 5outsow(8x). Z zadna z tych kart nie masz co liczyc na sprawdzanie gdy podbijesz.
    Jak jest nasz dalszy plan?
    Koles nie wyglada na jakiegos ultra agresora, zatem jesli znowu zminbetuje turn proponuje doplacic jesli zagra normalnie mamy latwy zrzut(wygrywamy z blefem i remisujemy z AK).
    Jesli poczeka proponuje call rivera lub jakis nieduzy value bet(25-60% puli)

    DuzySlon

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    13
    ja robie bet $12 (pot jest okolo $9 razem z jego betem) i jezeli gosc cos ma jak naprzyklad set czy dwie pary to zorbi call lub all in.

    jezeli robi ALL IN to mozesz spokojnie zrobic fold investujac tylko $12.

    Jezeli zrobi call to masz nad nim pozycje i mozesz spokojnie zrobic check na turnie i zobaczyc karte na river za darmo + trzymac wciaz maly pot.

    Dosyc czesto w ten sposob wygrasz juz na flopie bo koles z KQ KJ sie wycofa. A przeciez nie chcesz zeby trafil druga pare

    jak na AK pot i tak juz jest ladny wiec ja bym byl zadowolony z wygrania tego pot juz na flopie.

    Robienie call jego betu nic ci nie daje ... nie bedziesz wiedzial co gosciu ma, Moze miec trojke, KQ, KJ , 89. Robiac duzy reraise pokaujesz sie podoba ci sie ten flop i tylko ktos z dobra karta ciebie srpawdzi albo idiota, ale ten nie mial by $80 na stole

    Macio

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    1. raise, call wykluczony, bo nie będziemy wiedzieć na czym stoimy.
    2. jesli ma seta to nie zrobi allin, bo po co? stol nie jest drawowaty.
    3. widziałem idiotow ktorzy miewali po 7BI na stole, więc jeśli nie byłeś przy tym, jak się uczciwie dorobił nie ma powodów zakładać, że to dobry gracz.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Macio Zobacz posta
    Jezeli zrobi call to masz nad nim pozycje i mozesz spokojnie zrobic check na turnie i zobaczyc karte na river za darmo + trzymac wciaz maly pot.
    A po cholere nam darmowa karta zebysmy zlapali tripsa lub dwie pary i by jeszcze wiecej wyplacic dla seta ?

    Cytat Zamieszczone przez Macio Zobacz posta
    Dosyc czesto w ten sposob wygrasz juz na flopie bo koles z KQ KJ sie wycofa. A przeciez nie chcesz zeby trafil druga pare
    Moze Ty chcesz takiego goscia wywalac z rozdania ja chce aby pozostal ma tylko 3 outy wiec niech sobie drawuje po co mam rezygnowac z dodatkowych chipsow

    Cytat Zamieszczone przez Macio Zobacz posta
    jak na AK pot i tak juz jest ladny wiec ja bym byl zadowolony z wygrania tego pot juz na flopie.
    9$ to jest ladna pula na nl50 ?????????

    Cytat Zamieszczone przez Macio Zobacz posta
    Robienie call jego betu nic ci nie daje ... nie bedziesz wiedzial co gosciu ma, Moze miec trojke, KQ, KJ , 89. Robiac duzy reraise pokaujesz sie podoba ci sie ten flop i tylko ktos z dobra karta ciebie srpawdzi albo idiota, ale ten nie mial by $80 na stole

    Brawo idac Twoim tokiem rozumowania sprawdzi nas tylko dobra karta czyli AK lub inne rece ktore nas bija czyli zajebiscie wkladamy do puli dodatkowe 9$ by w najlepszym przypadku po odliczeniu rake by wrocily do nas jesli gosc ma AK a my pozostaniemy do konca rozdania

    Ja zgadzam sie z DuzymSloniem daje call i patrze co zrobi przeciwnik

    Robienie teraz raise jest bezsensu

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Ja zgadzam sie z DuzymSloniem daje call i patrze co zrobi przeciwnik

    Robienie teraz raise jest bezsensu
    Po czym agresywny przeciwnik wyblefuje Ciebie z niczym odpalając dużego beta na turnie (easy fold wg. DużegoSlonia). Albo rzeczywiście mając seta będzie Ciebie doił małymi betami za 30% puli do samego rivera (takie małe bety wg. DużegoSlonia można sprawdzić), co w sumie wyjdzie drożej niż raise do $12 na flopie. Nie spodziewałem się że będziesz wypisywał takie rzeczy. Ja w takim przypadku gram tak jak to opisał nasz nowy kolega.

    jdx

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    182
    zgadzam się z przedmówcą.

    robię raise do 12$, gość pewnie nie ma seta, bardzo często przy secie, odzywką automat jest check.
    tutaj na pewno coś trafił i próbuje zgarnąć pulę.
    gdyby miał QQ,JJ zagrałby za ok 2/3 pota.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    nie raczej mnie nie wyblefuje Ok moze nie precyzyjnie sie wyrazilem po przy grze call nie ma potem easy folda

    Ale skoro dacie raise i dostaniecie call a potem czek to co wiecie na czym stoicie ? Betujecie ? czy tez czek ?

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    No ja tu gram tak jak Macio to opisal

    az sie zdziwilem ze to dopiero jego 2 post na forum.według mnie bardzo sesownie to opisal.

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    13
    1. Majac jedna pare nawet jezeli jest to TPTK to $9 pot jest wystarczajacy jak dla mnie na NL$50. To jest wciaz tylko jedna para.

    2. Jak ma KQ i jest slabym graczem to zrobi call. Z tego co wiem to pieniadze wygrywa sie od slabych graczy a nie od tych dobrych, chyba ze jest monster na monster. Dobry gracz zrobi fold.

    3. W przypadku kiedy koles robi call na moj reraise a potem check/check na turn ja robie call do wysokosci 1/2 potu jezeli on podbije na river. O ile nie bedzie jakiegos bardzo zlego ukladu na board. Ja w ten sposob dosyc sporo wygrywam kaski

    Jak sie robi check to oprocz kontroli wilekosci potu dajemy szanse gosciowi out of position zrobic bluff-a.

    Oczywiscie wyszstko tez zalezy od tego czy gosciu gra duzo rozdan czy tylko mala liczbe. Jezeli gosciu gra bardzo malo rozdan to moze miec set.

    No ale ja gram NL$100 6max wiec pewnie nie wiem jak to rozgrywac na full ringach

    Peace brothers
    Macio