Zobacz wyniki ankiety: W poniższej sytuacji, mając 15 sekund na dezyzję, gram:

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Fold...

    23 63.89%
  • Call.

    3 8.33%
  • Push!!!

    10 27.78%
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87
  1. #11
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    hehe, a już myślałem, że wyszedłem na idiotę.

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Cytat Zamieszczone przez fido82 Zobacz posta
    widac ze większosc z was to gracze HE, bo ta ręka to jedno wielkie g... i nie wiem nad czym sie tu zastanawiac pozdrówka
    Jeżeli ta ręka jest gównem, to jakie ręce grasz w PLO? Pewnie masz VP$IP na poziomie 6% a pf raise 0,3% i jesteś nie do odczytania przez przeciwników...

    Wrzuć sobie tę rękę w dowolny kalkulator vs. 4 przeciwników, daj jednemu AA a reszcie co chcesz - zdziwisz się. Oczywiście prawdopodobnie jest możliwość znalezienia 4 rąk, przy których QQ44s nie ma equity na poziomie 20% - ale w zdecydowanej większości przypadków QQ44 daje radę - albo call to marginalny błąd, albo (zazwyczaj) absolutnie poprawny jest push.

    W powyższym przykładzie poprawną decyzją był IMHO push. Zagrałem pas, bo nie za bardzo w tamtym momencie potrafiłem oszacować equity ręki biorąc pod uwagę obecność aktywnych stacków większych od wszystkich shortów uczestniczących w rozdaniu. Wiedziałem, że gdyby nie było za mną graczy z większymi stackami, call byłby w porządku. Przypuszczałem też, że laydown, który robię jest dyskusyjny. Jednak wolałem oszczędzić sobie nerwów i odpuścić.

    Okazało się, że moja ręka była w tym rozdaniu faworytem. Szczegóły poniżej - niedowiarkom polecam kalkulatory...

    http://www.propokertools.com/simulat...tionEditor.jsp
    http://twodimes.net/poker/

    ...a wynik ręki jest tutaj:

    http://www.pokerhand.org/?1316753


    Tak naprawdę jednak chyba zarówno pas jak i push były w tej sytuacji ok - przynajmniej ankietowani tak sądzili

    pzdr

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    42
    dobra ręka w omaha to taka ktora daje Ci jak najwięcej mozliwych ukladow(silnych).ta przedstawiona przez CIebie daje Ci tylko seta Q, i to tylko pod warunkiem ze na stole nie pojawi sie K ani A.

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    kolejny wielki ekspert z dwoma postami lol

  5. #15
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Ale ma rację co do tego że QQ44 to słaba ręka.

    jdx

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Ale połowa była suited!!! ;D

    IMHO to jest ręka jak najbardziej grywalna. Myślę, że mieści się w top 15-18% rąk PLO. Słabo?

    pzdr

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    wrr co to znaczy slaba reke w omahe ? slabe to jest a257 albo inny nietrzymajacy sie kupy shit

    Nie twierdze ze to jakas super reka ale znam wiele gorszych i tak jak mowi bocian jest jak najbardziej grywalna

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Dzięki za wsparcie Sebrkol

    pzdr

  9. #19
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa / Częstochowa
    Posty
    1,114
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    kolejny wielki ekspert z dwoma postami lol
    Kolejny cudowny post eksperta z wielką ilością postów. Nie zgadzasz się z opinią to napisz dlaczego. Nie znam wprawdzie fido82 ale strasznie irytuje mnie ocenianie kogoś po ilości postów.

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    kolejny wielki ekspert z dwoma postami lol
    Przynajmniej wie o co chodzi w Omaszce.

    Co do ręki:
    Grywalna w tym rozdaniu?
    - nie miał pozycji
    - raisował short -> brak implied odds
    - za Tobą jeszcze jest 4 graczy i nie wiesz co oni zrobią
    - liczysz tylko na 2 outy (przy czym musi być bezpieczny flop - żaden mono, żaden stritowy), bo granie niskich setów jak w tym przypadku 4's nie jest dochodowe

    Natomiast tłumaczenie, że ta ręka ma equity w tym rozdaniu jest bez sensu więc IMO jest to easy fold preflop (włączając w to te $10)