Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    OK OK

    Zgadza sie - nie przemyslalem, ze jesli nie ma straighta, to i tak sie nie wyplaci, a jesli ma, to strace wiecej. Zly pomysl i przychylam sie do opinii kolegow. Call.

    PS. To chyba dlatego, ze stolikow cashowych nie gralem juz ponad 2 miesiace, poswiecajac sie turniejom, z ktorych i tak na razie nic nie wyciskam...

    Pzdr
    Jeśli uważasz, że taki raise jaki zaproponowałeś jest dobry w turnieju (i stosujesz jemu podobne zagrania), to się nie dziwię, że nic nie możesz wygrać.

  2. #12
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    194
    Jeszcze jedno mi sie przypomnialo:

    SH stolik 6 osob stawki 0,25/0,5 USD. Jestem na SB , na BB ziom, ktory bardzo agresywnie broni swoich blindow nawet z bardzo dyskusyjnymi rekoma. Do mnie same foldy mam 77. Wczesniej kilka razy mialem jakies JTs itp. i na call dostawalem raise do 2 albo 2,5, a nie chcialem bez pozy sie z nim przepychac. To mam sobie to 77 i robie 4x BB do 2 USD. Koles oczywiscie insta call. Flop 872 rainbow. Robie cebecika za 3 koles oczywiscie call (pot10).

    Turn: 2 dajace mi fulla. Czekam koles bet 4. Co powinienem zrobic??

  3. #13
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Zdecydowanie raise. 3-4 razy jego przebicie. Podbij tyle żeby utrzymać drawy do strita, a jednocześnie zbudować dość dużą pulę po to, aby zasadzić jak największego value bet'a na riverze.

    jdx zaraz powie, że to wygląda strasznie fishowato, ale nie przejmuj się tą marudą. Na tych stawkach aggrodonki w ogóle nie myślą (jeśli myślą na jakichkolwiek).

  4. #14
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Bielsko / Gliwice
    Posty
    208
    ZAPOLEK: to jest właśnie ta najtrudniejsza chyba część w pokerze - właściwa ocena swoich szans (i postepowanie wg. tego).
    Np. Jeżeli masz oddsy 1 do 2, to jeżeli uważasz że w 1 na 3 takie sytuacje masz lepiej to robisz call, jeżeli nie to fold..
    W Twojej drugiej ręce masz ok. 1 do 8, więc wystarczy Ci wygrać w 1 na 9 takich sytuacji by być do przodu - a biorąc pod uwagę przebieg tej ręki to jesteś wystarczająco często.

    edit: blech.. to do pytania z pierwszej strony jeszcze

  5. #15
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Cytat Zamieszczone przez Kapol Zobacz posta
    Jeśli uważasz, że taki raise jaki zaproponowałeś jest dobry w turnieju (i stosujesz jemu podobne zagrania), to się nie dziwię, że nic nie możesz wygrać.
    Nie uwazam i nie stosuje
    Zle po prostu zanalizowalem rozdanie i tyle...

    A co do tego, dlaczego nie moge ostatnio wygrac, to nie naleze do ludzi, ktorzy sie zala, ale gdybym zamieszczal kazde rozdanie w stylu runner runner albo badbeaty turniejowe w Gorzkich Zalach, to co najmniej 100 postow by sie udalo nagromadzic...

    Dzieki za krytyke - dobre rady zawsze w cenie

    Pzdr

  6. #16
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Kapol Zobacz posta
    Zdecydowanie raise. 3-4 razy jego przebicie. Podbij tyle żeby utrzymać drawy do strita, a jednocześnie zbudować dość dużą pulę po to, aby zasadzić jak największego value bet'a na riverze.

    jdx zaraz powie, że to wygląda strasznie fishowato, ale nie przejmuj się tą marudą. Na tych stawkach aggrodonki w ogóle nie myślą (jeśli myślą na jakichkolwiek).
    Tzn. co konkretnie wg. mnie miałoby być fiszowate? Bo w sam raz raise jest wg. mnie jedynie słusznym zagraniem. A następnie oczywiście (value) bet na river. Może miałeś na myśli call na turn i bet na river? Tak, to w sam raz jest IMO straszliwym fiszowaniem.

    jdx

  7. #17
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Wydawało mi się, że się ze mną nie zgodzisz. Lead bet na flopie, a następnie C/R na turnie dla mnie wyglądałby ogromnie podejrzliwie. Jeśli nie mam racji, to z chęcią wyprostuję moje myślenie i skieruję je na odpowiedni tor.

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    No ja to nie widzę nic podejrzanego w tym zagraniu. Normalne "straight" zagranie zazwyczaj reprezentujące sporą siłę. Zazwyczaj większą niż zwykły bet. Podejrzany to byłby bet na flopie, check-call na turn i bet na river. Tutaj ewentualnie możnaby dyskutować czy na turn przeciwko agresywnemu graczowwi (floaterowi???) lepszy jest C/R czy po prostu zwykły bet.

    jdx