Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    194
    Rozdania pisze z pamieci, ale postaram sie je przedstawic jak najczytelniej potrafie:

    Pierwsze pochodzi ze stolika Shorthanded 5 osob:

    Jestem na 1 pozycji mam Q6s rzadko podbijam gram raczej tight. Na bb siedzi b. agresywny koles. Stawki 0,25/0,5 TRY(turecka waluta) . Podbijam do 2. Sprawdza tylko BB. Flop 832 w tym dwa trefle(mam draw do koloru). Robie cebeta za 3 (pot 4,25) koles call (pot 10,25).

    Turn 10: Koles check, zazwyczaj b.agresywny czyli oceniam go takze na draw. Robie bet 7 koles call. (pot 24)

    River kolejny trefl , jednoczesnie nie dajacy pary na stol bodaj 9trefl. Koles bet 12. Co powinienem zrobic? Only call z Q high flush czy raise all in? Potem powiem jak sie skonczylo.


    Nastepne rozdanie:

    Stolik SH 6 osobowy. stawki 0,25/0,5 funta brytyjskiego. Gram tight malo rozdan. Robie beta do 2 z 99 3 callerow. Jestem na dealerze.

    Flop 543, do mnie same checki pot (8,25) robie bet 6 chce wziac pota tu i teraz. Dwa foldy sprawdza tylko koles z BB. Oceniam go na draw rzecz jasna. Turn 6 no to juz niby check fold. Na turnie check ,check.

    River T. Na stole nie ma mozliwosci koloru. pot (20) koles robi bet 6 . Co zrobic? Wyglada na zwyklu value bet. No ale z czym mogl mnie callnac na flopie i preflop. Koles solidny grajacy niewiele rozdan. Na moje oko bilo mnie 77, 22,A2s. Na poczatek te dwa rozdanka poprosze o sugestie i rzeczowa krytyke, rady.

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    1. Ja tu gram push. Agresywny przeciwnik bez pozycji mając mocny draw do koloru (z A lub K) grałby raczej check-raise na flopie. Pewnie ma coś w stylu 45 i próbuje ukraść pulę, albo trafił kolor ze środkowymi sc. Jego range jest tak duży, że imho push to dobry pomysł - środkowe sc mogą się wypłacić.

    2. Sprawdzam, koleś daje zajebiste odds, to może być równie dobrze v-bet ze stritem jak i blocking bet z trafioną middle parką. Zwróć uwagę, że Twoje rozegranie wygląda jak nietrafione dwie figury. Call, myślę, że się opłaca - liczymy na A3/A4/A5/88/68 i inne ręce tego typu. Przy becie za pół puli skłaniałbym się chyba ku pasowi, ale przy takich oddsach... Najwyżej się wypłacamy delikatnie, robimy notkę ("v-bety za 1/3 pota z EP na riverze) i gramy dalej.
    Hm, właśnie zauważyłem, że "koleś solidny" - no nic, dla mnie wciąż call i notka

    pzdr

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    1. Raise all-in. Takie zagranie daje Ci folding equity u Twojego przeciwnika, a nawet jesli ma mniej niz Q high w kolorze (np. jakies small suited connectors) i jest, jak piszesz, agresywny, to sprawdzi i zarobisz wiecej kasy na rozdaniu.

    2. Hmmm... Do puli 20 bet 6 nie wyglada jak rasowy value bet... Dla mnie to oznaka slabosci i probuje grac raise do 22 w celu sprawdzenia delikwenta. Przy jego raise all-in pasuje, ale wtedy jestem pewny, ze mial tego straighta i zagral jak d... Zaznaczam jednak, ze przy normalnym becie oponenta na riverze w granicach 14-16 od razu pasuje, bo jest oczywiste, ze przy takich kartach na stole dobral do ukladu.

    Pzdr

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    2. Hmmm... Do puli 20 bet 6 nie wyglada jak rasowy value bet... Dla mnie to oznaka slabosci i probuje grac raise do 22 w celu sprawdzenia delikwenta. Przy jego raise all-in pasuje, ale wtedy jestem pewny, ze mial tego straighta i zagral jak d...
    ?
    Jaki znowu raise do $22 w celu sprawdzenia? Przecież jak tak zagrasz, to strit zabierze ci $22, a od słabszej ręki wyłudzisz tylko te początkowe 6. Jak dasz check, to albo stracisz 6 albo tyle samo zarobisz.
    Okropny pomysł z tym raisem.

    Zgadzam się dokładnie z tym, co napisał Bocian.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    1. Raise all-in. Takie zagranie daje Ci folding equity u Twojego przeciwnika(...)
    Folding equity???


  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    OK OK

    Zgadza sie - nie przemyslalem, ze jesli nie ma straighta, to i tak sie nie wyplaci, a jesli ma, to strace wiecej. Zly pomysl i przychylam sie do opinii kolegow. Call.

    PS. To chyba dlatego, ze stolikow cashowych nie gralem juz ponad 2 miesiace, poswiecajac sie turniejom, z ktorych i tak na razie nic nie wyciskam...

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 27-07-2007 o 15:19

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Folding equity???
    "Folding Equity is a term used to indicate the value of a play based on the chance that your opponent will fold."
    Przy naszym all-in moze spasowac - o co chodzi???

  8. #8
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    194
    Dzieki panowie za rady i ocene. W pierwszym dalem all ina sprawdzil mial KJs wyzszy kolor, ale zdarza sie . A w drugim callnalem pokazal A6. Mam pytanie kiedy oddsy na riverze na calla sa korzystne? Np. mam 2 pary oddsy 2:1 na calla dobre czy nie itp.

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Intelowiec, najwidoczniej nie rozumiesz znaczenia tego terminu.

    Folding equity to dodatkowa wartość, którą ma zagranie, pod warunkiem, że przeciwnik może spasować co najmniej równorzędną rękę. Widzisz tu kogoś pasującego kolor na Królu lub Asie??

    Nie używaj terminów, których dokładnego znaczenia nie znasz. Pisanie o folding equity w kontekście tego rozdania jest herezją.

    pzdr

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Folding equity to dodatkowa wartość, którą ma zagranie, pod warunkiem, że przeciwnik może spasować co najmniej równorzędną rękę.
    Dzieki serdeczne. Z czystym sumieniem moge teraz powiedziec, ze faktycznie nie znalem do konca znaczenia tego terminu.

    A uzylem go nieswiadomie, myslac, ze folding equity to po prostu mozliwosc spasowania przez przeciwnika niezaleznie od jego kart przy moim duzym becie albo raise.

    Teraz, jak wytlumaczyles, wiem juz, na czym to polega. Kazdy przeciez ciagle sie uczy, a ja mam wiele brakow

    Pozdrawiam!