Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: czarnobyl

  1. #1
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    fotki z czarnobyla po katastrofie zrobione przez odważną dziewczynę...
    na mnie zrobiło wrażenie

    http://www.czarnobyl.kni.pl/index.html

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    cale miasto opuszczone, naprawde masakra

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    46
    Bardzo fajna strona...Dziękuje za wrzucenie jej tutaj, daje wiele do myślenia!

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Robi wrażenie. Szczególnie, że dobrze pamiętam jak przestraszona matka obudziła mnie gdzieś w nocy i kazała pić płyn Lugola.

    Swoją drogą autorka to bardzo interesująca kobieta. Z pasją i z ciekawymi hobby. Np.: http://www.serpentswall.com/page7.html.

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    150
    ! Niesamowite !

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Robi wrażenie. Szczególnie, że dobrze pamiętam jak przestraszona matka obudziła mnie gdzieś w nocy i kazała pić płyn Lugola.

    jdx
    z tym płynem to są niezłe jaja. oglądałem kiedyś program o czarnobylu w którym mówili, że jego działanie jest skuteczne tylko i wyłacznie jeśli się go wypiło w ciągu max 24h po napromieniowaniu. a w przeciwnym razie jego działanie jest odwrotne - czyli wszyscy co pili płyn lugola to im to zaszkodziło, bo jak pamiętacie w polsce oficjalnie zaczeli go podawać ok 4 dni po wybuchu a 3 dni po przejściu chmury radioaktywnej.
    ja też wypiłem to świństwo

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Hmm, jak to w nocy cie obudzila, ja pamietam ze pilem to w zerowce, a wiec w ciagu dnia ..., o ktorej byl ten wybuch ?

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    46
    Nie było podanych oficjalnych informacji..pilo się wtedy kiedy sie dowiedziało...pierwsi oficjalne informacje podali Szwedzi kiedy chmura radioaktywna do nich doleciała...Jeżeli ktoś miał rodzine zagranicą to się dowiedział wcześniej...
    Na szczęście u nas opad radioaktywny był mały i to właściwie tylko we wschodniej części kraju, ale tragedia ogromna!!

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    Hmm, jak to w nocy cie obudzila, ja pamietam ze pilem to w zerowce, a wiec w ciagu dnia ..., o ktorej byl ten wybuch ?
    nieważne o której był wybuch i tak info o nim oficjalnie było kilka dni później.

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Poniższy cytat pochodzi z http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastr...ha_katastrofy:
    ...że dzieciom w województwach północno-wschodnich, nad którymi przeszła radioaktywna chmura, będzie podany płyn Lugola, czyli wodny roztwór jodku potasu i pierwiastkowego jodu, który miał zapobiegać przed kumulowaniem się w tarczycy radioaktywnego izotopu. Akcja rozpoczęła się już w nocy. W ciągu kilkudziesięciu godzin stabilny jod podano 18,5 mln osób.
    Pamiętam dokładnie że na zewnątrz było ciemno gdy mnie matka obudziła. A więc to raczej była noc. Miałem wtedy 16 lat, czyli zdaje się II klasa liceum. A pochodzę właśnie z północnego- wschodu, konkretnie z Bielska Podlaskiego.

    Ty Doli jesteś zdaje się z Ełku, to tam was nieźle musiało napromieniować, ponieważ jako pierwsza zauważyła że coś jest nie tak stacja radiologiczna w Mikołajkach.

    jdx