Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Witam.

    Jestem na forum nowy i fajnie ze takie powstało. Mam nadzieję że pomału będę mógł poznawać tajniki tej fascynującej gry. Na początek "trenuję na sucho" w onecie tylko nie bardzo rozumiem podziału na różne rodzaje pokera. Czy istnieje chierarchja podziału na "leprzy i gorszy" jeśli tak to od czego zalezy dominacja jednego nad drugim. Na forum wyczytałem też że są organizowane turnieje pokerowe do których chętnie bym się przyłączył tylko nie wiem jak, od czego zacząć. Jeśli ktoś będzie mógł mi odpowiedzieć na te pytania i pokierować krok po kroku co zrobić żeby móc uczestniczyć w takich turniejach będę bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam.
    HamWar.

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Po pierwsze zrezygnuj z grania na onecie, i zainstaluj sobie jakies oprogramowanie jakiegos powazniejszego serwisu pokerowego, jak partpoker, pokerstars, ultimatebet czy wiele innych, ja osobiscie preferuje pokerstars. Na tych serwisach tez mozesz trenowac na sucho. Co do hierarchii pokera, to po prostu jest tak samo jak ze stritami, czyli poker 23456 jest gorszy od 6789T. Co do turniejow to nie wiem dokladnie o ktore ci chodzi, czy te na pokerstars czy moze na zywo, jezeli te na pokerstars, to musisz zainstalowac ich pokerka i wplacic tam kaske, conajmniej 5,5$ bo tyle kosztuje wejscie do turnieju (jako ze minimalna wplata to 50$ to mozesz te 5,5 wplacic przeze mnie ja transferuje je z mojego konta na twoje). Jak juz bedziesz mial kaske, to w czwartki dolaczamy sie do pierwszego wolnego sit & go 18 osobowego no limit holdem za 5,5$ no i gramy. Co to sit & go to sie dowiesz jak zainstalujesz sobie program.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Na PokerStars sa tez turnieje z wpisowym 1$ lub freerolle (turnieje bez wpisowego, gdzie mozna wygrac kase), od ktorych proponuje zaczac, a dopiero pozniej siadac do sit&go. Powod jest bardzo prosty, na sit&go jest o wiele wyzszy poziom i przez to gra jest zupelnie inna. Wiec moja rada zacznij od freeroll'i, a dopiero pozniej graj turnieje na kase.

    Pozdrawiam,

    StingnWo

  4. #4
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Cytat Zamieszczone przez Doli
    Co do hierarchii pokera, to po prostu jest tak samo jak ze stritami, czyli poker 23456 jest gorszy od 6789T.
    Hmmm.. niewiem czy dokladnie o ta hierarchie mu chodzilo - jak dla mnie mial na mysli rozne rodzaje pokera - czyli omaha, texas hold'em, stud itp. Jesli tak tak ( choc moze sie myle :roll: ) to nie ma lepszych i gorszych jedni wola grac w ten inni w tamten - jedni na limicie inni bez limitu - aczkolwiek najpopularniejszym oczywiscie jest Texas i ja Ci go serdecznie polecam.
    Hold'em NL >> all :twisted:

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    Witam.

    Dzięki za szybką odpowiedĽ każdemu z osobna. Faktycznie nie wyraziłem się jasno jeśli chodzi o rodzaje pokera. Blacha ma racje idzie tu o omaha, texas hold'em, stud itp. Ja rozpocząłem swoją edukację od Texas hol`dem na Poker champs i jak na razie całkiem nieĽle mi idzie, jak ktoś chce zobaczyć (spotkałem tam też kilku rodaków) to niech wejdzie na tę stronę. (moje pseudo ? Latawiec) Doli piszesz o czwartkowych spotkaniach pokerowych, myślę że faktycznie gra na kasę (pytanie jeszcze jakie stawki) to chyba jeszcze za w wcześnie, jak dla nowicjusza jak ja. A tak na marginesie to dobrze by było gdyby Doli (lub ktoś inny) napisał na temat tego pokera coś więcej. To znaczy rodzaj pokera czy z limitem czy bez stawki minimalne i maksymalne i co chyba najważniejsze ile MOŻNA wygrać a ile TRZEBA przegrać. O minimalnej w płacie już mówiłeś 50 dol. Ale czy to wystarczy na grę jeśli stawki są 5 -cio dolarowe StingnWo wspomniał o takich turniejach w jakim ja biorę teraz udział, i muszę przyznać że sprawia mi to sporo frajdy czyli przyjemne i pożyteczne, bardzo dobra szkoła dla wszystkich początkujących

    Pozdrawiam
    HamWar.

  6. #6
    Witam

    Pomyliło mi się kapkę ten gościu na górze to ja HamWar . :?

  7. #7
    Witam.

    Długo potrzebowałem żeby załapać o co chodzi. Teraz kiedy już jestem oświecony głupio mi za te naiwne pytania powyżej. Mam małą propozycję dla moderatorów (i nie tylko ) tego forum a mianowicie: Niech powstanie ( nazwijmy to dział ) w którym można będzie podać gdzie i o której godzinie odbędzie się turniej ( rodzaj turnieju itp.) Będzie to dużym ułatwieniem dla takich nowicjuszy jak ja i myślę że dla zaawansowanych pokerzystów też.
    Konkretnie chodzi o to żeby każdy kto będzie wiedział o jakimś turnieju niech uaktualizuje ( cholera trudne słowo ) dane w tym dziale a dodatkowo można podać kto w jakim turnieju się zarejestrował. A już tak na marginesie tego tematu, czy ktoś mógłby wytłumaczyć na czym polega turniej Freeroll 50 raked hands In the past 24 hours bo ja z tego nic nie kumam
    . Pozdrawiam
    HamWar.

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Cytat Zamieszczone przez HamWar
    A już tak na marginesie tego tematu, czy ktoś mógłby wytłumaczyć na czym polega turniej Freeroll 50 raked hands In the past 24 hours bo ja z tego nic nie kumam
    Jest to freeroll w do ktorego mozna sie zapisac majac ugrane 50 "raked hands" w ciagu ostatanich 24 h - Dla wyjasnienia rake hand nalicza ci sie kiedy grajac na stolikach bierzesz udzial w rozdaniu w ktorym pot jest conajmniej 5$. Czyli jak wezmiesz udzial w 50 takich rozdaniach to mozesz sie zapisac potem do tego freerolla.
    Ogolnie to wystarczy troche pograc na sotlikach 25c/50c i bez problemu mozna uzbierac.

  9. #9
    Dzięki BlaCha za błyskawiczną odpowiedĽ ale teraz nasuwa mi się następne pytanie a mianowicie czy grając na stole 05/010 stawka 5 ciu papierów jest nie możliwa do uzbierania a więc stoły te odpadają. Czy prawidłowo rozumuję. Myślę o tych stołach o niskich stawkach gdyż jestem początkującym graczem i moje szanse na wygraną są raczej małe a więc jako ofiara wole nią być za mniejsze pieniądze. I jeszcze jedno pytanie dotyczące strategii gry w pokera.Wyczytałem gdzieś na forum że strategii jako takiej nie ma , ale są na pewno sposoby których ?używają?grający. Związku z tym że mój angielski jest na poziomie chińskiego to nie mogę sięgnąć po literaturę w tym języku a w ludzkiej mowie jaką jest język polski temat hazard to biała plama. Niestety. Mój sposób jakiego używam do gry to wejście dopiero od waleta i druga karta nie mniejsza niż 6/7. Ale niestety czegoś tu brakuje gdyż grając tą metodą wyniki mam raczej mizerne.

    Pozdrawiam
    HamWar.

  10. #10
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Jak bede mial czas to podrzuce ci info z czym mniej wiecej powinienes grac, oczywiscie trzeba to nieco dostosowac do wlasnej gry.