Strona 1 z 67 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 667
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    Witam !!!
    To mój pierwszy post, więc może parę słów o sobie -
    mam 28 lat, mieszkam w Krakowie i zajmuję się projektowaniem
    gier oraz trenuję grę w pokera kiedy tylko mam taką możliwość (online). Jestem autorem gry "Source of the Force" i jest to gra karciana dla 3 graczy oparta na figurach pokerowych i klasycznej talii (52 karty + 2 jokery). Szukam osób z Krakowa chętnych do gry - gra jeszcze nie została nigdzie ofiacjalnie wydana, ale była już testowana i gra się w nią naprawdę świetnie ! Jej największą zaletą jest to, że w jednej partii można zdobyć od
    0 - 50 miliardów punktów, więc można starać się nie tylko o wygraną lecz także o pobicie osobistego rekordu... poza tym jest to świetny trening pokerowy - zresztą właśnie dlatego szukam chętnych do zagrania wśród pokerzystów - aby sprawdzić właściwości treningowe "Source of the Force" i czy grę rzeczywiście można traktować jako pokerowy trening - ale wiele
    wskazuje na to, że tak !
    Jeżeli są osoby chętne to zagrania chociażby jednej partii (z Krakowa) to proszę o kontakt - na forum lub bezpośrednio na mail:
    flexstyle@poczta.onet.pl
    Gra jest naprawdę świetna i bardzo chciałbym znaleźć graczy
    do regularnych spotkań.

    flex

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    tylko 50 miliardów punktów? czemu tak mało?

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    Cytat Zamieszczone przez wanpi Zobacz posta
    tylko 50 miliardów punktów? czemu tak mało?

    haha....
    liczba jest taka duża właśnie dzięki obecności wszystkich 10
    figur pokerowych - punktacja nawiązuje tu do prawdopodobieństwa.... także nie jest to tak, że np dopisałem
    sobie po prostu kilka zer....
    poza tym w grze są bonusy punktowe za zagranie pary jokerów na końcu - można np. dopisać jedno zero do wyniku w rozdaniu.... ale celowo nie podaję tu zasad - wierzę, że znajdzie się ktoś kogo przyciągnie sam tytuł i punktacja.
    50 miliardów można zdobyć tylko teoretycznie, praktycznie jest to raczej niemożliwe....

    ciekawostka: ciekawe czy ktoś z forumowiczów potrafi odpowiedzieć na proste w zasadzie pytanie :
    - która z 10 figur pokerowych jest figurą wyjątkową i na czym polega cecha, która odróżnia ją od pozostałych figur ?

    (podpowiedź: nie chodzi tu o Royal Flush)
    Ja gram w Texas od pół roku i fakt - dopiero zaczynam,
    ale cechę tej wyjątkowej figury znalazłem właśnie podczas
    projektowania "SoF", wcześniej tego po prostu nie zauważyłem...

    jakieś propozycje na rozwiązanie zagadki ?

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    517
    Hmmm jak dla mnie kareta jest takim ukladem, poniewaz zeby ja skompletowac wymaga wszystkich kart z ktorych mozliwe jest jej ulozenie, czyli np wszystkie damy z talii

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    Full house, bo polega na połączeniu dwóch "słabiej punktowanych figur", chociaż z drugiej strony 2 pary są połączeniem para+para... Hmmm, ale Full łączy dwie różne.
    Hmmmm Z drugiej strony str8 flush łączy str8 i flush, jak sama nazwa zresztą wskazuje
    hmmmm. a po co w ogóle sobie takimi pytaniami dynię zaśmiecać?

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    190
    Według mnie taką figurą jest str8. Ponieważ z kart śmieciowych może ci ułożyc wygrywający układ. Doskonałym przykładem jest finałowe rozdanie z tegorocznego WSOP-a w którym na flopie pokazały się 5Q9 i wydawało się, że Q daje zwycięstwo Lamowi, a właśnie te 5 i 9 spowodowało, że przegrał

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    przez figure masz na mysli uklad, bo nie wiem czy sie rozumiemy

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    też się zastanawiałem, czy jest aż 10 układów (figur),ale jest
    1.royal flysh,
    2.str8 flush,
    3.4 of a kind,
    4. Full house
    5. Flush
    6. Str8
    7. 3 of a kind
    8. 2 pair
    9. 1 Pair
    10. X high

    więc chyba figura to układ

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    fajnie, że jest aż tyle odpowiedzi !!!
    niestety narazie nikt nie odgadł....także robi się ciekawie !!!

    co do pytania o figurę czy układ, mam na myśli jeden z 10 układów
    5 kartowych, które kolega wymienił w kolejności...
    no ale wiadomo - każdy układ zawiera figurę....
    więc poprawna odpowiedź jest jednocześnie układem i figurą...

    co do zaśmiecania dyni - to wręcz przeciwnie - dobrze jest to wiedzieć - jest to po prostu naturalna cecha pokera - jedna z najważniejszych, tak sądzę.
    ale jak się okazuje przez niewielu dostrzegana....co bardzo mnie cieszy, bo przecież sam ją odkryłem, ale z pewnością nie jako pierwszy... ta figura jest po prostu inna !

    próbujcie dalej !!!

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    a mi sie wydaje ze to bedzie high card.