Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: NL100 5max AQ

  1. #11
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    376
    Cytat Zamieszczone przez Kakashi Zobacz posta
    raise 6xbb pf
    Wydaje mi sie ze raise 5xbb to i tak juz bardzo duzo.
    Po river kulimy uszy i zrzucamy karty nic nie bijemy oprocz glupiego blefu

  2. #12
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    no nie wytrzymałem... gramatyczny OT

    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    Jednak załoważyłem że
    powiedz, że napisałeś tak tylko "dla beki"

  3. #13
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    pisałem w trakcie gry i nie skorzystałem z worda(a w dziedzinie ortografi jestem zdecydowanym "lajkonikiem"),już poprawione,sorki

  4. #14
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Call, call i jeszcze raz call. Oddsy dobre, a i informacji zasięgniesz, bo gościu pierwszy pokaże karty. Cokolwiek by miał.

  5. #15
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    jak dla mnie
    ewidentny blad na na turnie>darmowa karta bardzo czesto kosztuje sporo $.przeciwnik moze nawet blefowac,ale ja osobiscie daje fold>tym bardziej ze piszesz,ze to solidny gracz..>moze wyczul ze "dosyc" slaby sie czujesz na turnie
    nie dziwylbym sie tez fh

    wanpi,pisz na temat,a nie tam takie pierdolki

    kapol,wole miec 1/2 bi,niz takie kiepskie informacje...

  6. #16
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    379
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    Jedyna akcja jaką pamiętam to wywarzony value bet z nutsem na riverze.
    I właśnie ten jego lekki raise może świadczyć, że ma monstera. Ja pomimo tego daję call. Dziwne też jest to, że wcześniej atakował po okazaniu słabości a teraz check. Rozdanie typu - wiem że przegram ale i tak sprawdzam.

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    Nie wiem co koledzy wyżej napisał bo nie chce mi się czytać Ale wg mnie :

    - check na turnie, hmmm wg mnie troche nietrafiony pomysl.
    PO PIERWSZE, Warto zastanowic sie co przeciwnik moze posiadac, mamy niezwykle cenna informacje ze przeciwnik pf limpowal a pozniej dal call 4xBB (tutaj do ustalanie jego range przydalby sie wskaznik pfr i vp$ip). Na flopie Hero podbil mocne 3/4 pota i UTG dal call na pozycji. Jaki jest jego range ? Bez jego statsow jest troche trudniej, ale mysle, ze w wiekszosci przypadkow mozemy go spokojnie obstawic na 66,88, 67, 89, 8T lub 79, moze 57, moze rowniez QT, QJ. W kazdym razie spada As i hero daje check. Mysle, ze check bylby poprawny gdyby zostaly spelnione pewne warunki:
    a. przeciwnik ma AF 5<
    b. na flopie byly 2 karty tego samego koloru.
    Dlaczego ? Bo znacznie zwiekszamy jego range o mozliwy flush draw. Jezeli dajemy w tej sytuacji check to oczekujemy od oponenta, ze zabetuje. A z jaką ręką może on betować ? Jeżeli warunek a. jest spelniony, czyli gramy przeciwko graczowi aggressive bedzie on betowal draw. A jest zdecydowanie wiecej rak z flush drawem niz straightem. Najprawdopodobniej przeciwnik nie bedzie betowal z np. 87. No i podkreslam, ze przeciwnik musi byc agresywny, bo jezeli gramy przeciwko pasywnemu taki check to czysta glupota - dajemy mu darmowa karte, aby za darmo dobral do swojego drawa.

    Co do decyzji na riverze. Co ewentualnie moze bic hero ? Wg mnie tylko busted straight draw (79,57) co nie jest az tak bardzo prawdobodobne. Najprawdopodobniej koles ma ta 8. Dlatego ja mimo wszystko dalbym fold.

    pozdr
    sharker

  8. #18
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    to nie była lekka decyzja ale na koniec czasu postanowiłem sprawdzić.Pokazał 9To ,napisał na chacie że chciał reprezentować Asa,bo myślał że mnie on przestraszył,ale mimo wszystko mam wątpliwości czy w dłuższym okresie będzie to dochodowe posunięcie.Na turnie nie zabetowałem bo chciałem zrobić c/r ale się niestety nie nabrał,cóż nie każda decyzja ktorą podeimujemy na bieżąco jest dobra
    Sharker w jego zwyczaju było callowanie flopa zawsze jak miał pozycje a przy braku agresji zdecydowanie staral się ją pokazać na turnie,dlatego wogóle zrodzil mi sie w głowie ten pomysł z c/r bo obstawialem że jak ja zabetuje to on się złoży.Jednym z powodów jakie wpłyneły na to że dałem jednak call byl fakt że nie betowałem turna a betuje river,i gracz mający tylko 8 niezawsze w takiej sytuacji zrobi reraise bo mi takie zagranie z miejsca śmierdzi AAA
    Ostatnio edytowane przez dawkar ; 18-07-2007 o 21:12

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    a racja zapomniałem dodać, hmm jak to się mówi, double belly buster (?) do jego range . Ale tak jak mowilem, jedyne co bijemy to jest wlasnie nietrafiony straight draw. Anyway, ten call byl IMO marginalna decyzja, gdyz raczej nie wielu graczy blefuje w ten sposob.

    BTW: Przeciwnik nie byl najwyzszych lotow, limpuje 9T na 3handed, a pozniej takim blefem chce reprezentowac Asa .. lol

  10. #20
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    tak chciałem zrobić check /raise na turnie gdyż on żadko pasował na flopie,zato wykożystywal brak agresji przeciwnika na turnie gdy miał pozycje
    nie wiem czemu się to kwestionuje aż tak bardzo, ja często tak robię właśnie na takich przeciwników, którzy check na turnie (często spowodowany nietrafieniem) wykorzystują przeciwko nam gdy nie mamy pozycji, jak nie zmienimy lini gry (z trafionymi rękami) to taki koleś będzie po nas jeździł na turnie aż do śmierci i pasował po naszym bet na turn - choć ja raczej lubię grać na linię bet bet(2-gi c-bet i ewaluacja na river, gdyż wg mnie to bardziej miksuje moje trafione i nietrafione c-bety, a eliminuje floating w większym stopniu) - wprawdzie jest wynik ale ja w przedstawionych warunkach dałbym call... imho