Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Jeszcze ciepłe rozdanie sprzed chwili. Przeciwnik 48/9/1,3, AF River 2, nic specjalnego. W długim okresie raczej break even - delikatnie do tyłu po blisko 1000 rąk.

    HERO solidny, 21/6/4

    ***** Hand History for Game 6160708901 *****
    $200 USD PL Omaha - Tuesday, July 17, 18:20:23 ET 2007
    Table Table 126336 (No DP) (Real Money)

    Seat 6 is the button
    Total number of players : 9

    Seat 4: billguerin1 ( $164.92 USD )
    Seat 6: Tankvognen ( $455.20 USD )
    Seat 8: eewoxx ( $133.53 USD )
    Seat 9: qayedc321 ( $174.80 USD )
    Seat 5: HERO ( $262.16 USD )
    Seat 10: InsolvenTill ( $104.85 USD )
    Seat 3: maresch66 ( $335.81 USD )
    Seat 1: scaramoush ( $66.67 USD )
    Seat 2: Empiria ( $198 USD )

    eewoxx posts small blind [$1 USD].
    qayedc321 posts big blind [$2 USD].


    ** Dealing down cards **
    Dealt to HERO [ ]
    InsolvenTill folds.
    scaramoush raises [$4 USD]
    Empiria folds.
    maresch66 calls [$4 USD]
    billguerin1 calls [$4 USD]
    HERO raises [$23 USD]

    Tankvognen folds.
    eewoxx folds.
    qayedc321 calls [$21 USD]
    scaramoush calls [$19 USD]
    maresch66 calls [$19 USD]

    billguerin1 folds.
    ** Dealing Flop ** [ , , ]

    (pot = $96)

    qayedc321 checks.
    scaramoush checks.
    maresch66 checks.
    HERO checks.
    ** Dealing Turn ** [ ]

    (pot = $96)

    qayedc321 bets [$44 USD]
    scaramoush is all-In [43.67 USD]
    maresch66 folds.
    HERO calls [$44 USD]
    ** Dealing River ** [ ]

    (pot = $229)

    qayedc321 is all-In [107.80 USD]
    HERO ???


    ---


    Jaka decyzja? Dlaczego?

    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    U mnie automatyczny fold. Przeciwnik na flopie daje check na turnie uderza za pół pota. Układy które nas biją: KJ9x,K9TT, KK99, KKJ9 itd. Niewątpliwie z kazdym K9xx może zagrać tutaj all in. Bijemy praktycznie ogromniastego donkeya lub przeciwnika na ostrym tilcie. Split. Jest to możliwe 89TT itd., ale nie widze oddsów 100 do 115. Nie dokładam.
    Ostatnio edytowane przez Brooklyn4321 ; 18-07-2007 o 01:43

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Oddsy są 3-1, musimy dołożyć $108 do puli $337...

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Oddsy przy splicie 100 do 115. Na nic innego go nie obstawiam z uwagi na gre na flopie i słabe podbicie na turnie (draw). Jeżeli miałby na turnie seta i planowałby na riverze all in nawet po nieprzyjaznej karcie, to rozsądny gracz dałby pot beta na turnie (to nie jest sytuacja, gdzie ma sens zostawianie sobie money na river bluff, gdyż mamy shorstacka w grze). Jeżeli przeciwnik nie jest kompletnym donkiem, to nie widze najmniejszej możliwości aby to sprawdzić (nie oznacza to, że na pewno mamy gorzej, ale uważam, iż długofalowo tak właśnie jest). Gdyby miał załóżmy TTxx (nie widze tego kompletnie, weak bet na turnie i all in?), to jego all in jest pozbawiony większego sensu, gdyż karta na riverze również jest nieprzyjemna dla Ciebie i nie ma mozliwości, abyś uderzył wtedy z gorzym układem lub realnie zrzucił lepszy.
    Ostatnio edytowane przez Brooklyn4321 ; 18-07-2007 o 02:00

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    No oddsy niby 3:1 tylko zauważ że jest was 3 w puli i to może być z Twojego punktu widzenia tak naprawdę dry pot czyli oddsy 1:1. Poza tym czy gość betowałby do dry pota z jakąś słabą ręką? IMO w najlepszym wypadku masz splita. Jak dla mnie fold.

    Poza tym ja inaczej bym to rozegrał. Rękę masz IMO taką sobie, ale miałes pozycję więc preflop raise był OK. Flop wygląda całkiem niewinie więc ja bym zagrał tak za 2/3 puli aby zoboczyć gdzie się znajduję - całkiem możliwe że masz najlepszą rękę. Po ewentualnym check-raise daję fold. Gdyby ktoś dał call, to po zobaczeniu takiego turna daję AI - myślę że taki bet wyrzuca w tym momencie goły draw do niskiego strita, dwie niskie pary (w zasadzie w ogóle 2 pary), najniższego seta. A jeśli ktoś sprawdzi, to masz opcje.

    Z drugiej strony gdybyś zlimpował tą ręke preflop to bardzo łatwo byłoby ją zrzucić.

    Disclaimer: Jestem początkującym omahowcem.

    jdx

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    dosyć logiczną ręką byłoby tutaj AKJx z czego K z drawem na kolor.Gość ma shorta na all inie(fakt ze niewiemy do czego short zbierał )ale jak dla mnie albo jest donkiem albo jest od nas leprzy ,albo mamy splita(20/80/10),bowiem ty poza raisem pre flop nie pokazałeś w tym rozdaniu absolutnie żadnej sily więc ciężko mi sobie wyobrazić aby przeciwnik betował tak nie mając co najmniej K9,kiedy ty ewidentnie doczegoś zbierałeś. Dla mnie fold,100$ piechotą nie chodzi
    p.s. jeżeli był donkiem to miał QQxx,ty miałeś pozycje a on założył sobie reraise na flopie

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    233
    Po co ten reraise preflop ?
    Na riverze fold.

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Reraise preflop aby wyizolować shorta. Rozumni gracze między mną a shortem nie sprawdzą tego betu, obawiając się squeeze play. Short, jeżeli jednak będzie jakiś sprawdzający, może uderzyć allin licząc na dead money w puli (shorty często tak grają: miniraise-reraise allin i wliczając dead money i kasę agresora/sprawdzających mają sytuację +EV). Reraisując mam nadzieję na allin od shorta lub HU, ewentualnie +1 callera po shorcie.

    Naprawdę nikt nie sprawdziłby tego na riverze?

    pzdr

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    no żeby to sprawdzić musiałbym być na ostrym tilcie albo wyczuwać że gość jest mega donkiem,bo naprawde nie wyobrażam sobie że zagrał tak z setem gdy i tak wiedzial że short został w rozdaniu.Zresztą w trakcie gry nieco inaczej ocenia się jakieś sytuacje ,bo ma się konkretne przeczucie

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
    Reraise preflop aby wyizolować shorta. Rozumni gracze między mną a shortem nie sprawdzą tego betu, obawiając się squeeze play.
    Tak niezbyt mi to pasuje. Teoria squeez-u zakłada, że w takim przypadku oryginalny PF raiser (tutaj Twój główny cel, czyli shortstack) spasuje i najprawdopodobniej spasuje również caller/callerzy znajdujący się za nim (jeśli są dobrymi graczami), więc nie bardzo widzę jak miałbyś wyizolować tego shorta. To mogłoby się udać gdyby siedział on bezpośrednio po Twojej prawej. W Twoim przypadku tych dwóch callerów mogłoby spasować gdyby short zapodał AI, ale jeśli dałby tylko flat call, tak jak to w rzeczywistości zrobił, to może to tylko zachęcić pozostałych jednego/dwóch graczy do dołożenia się, tym bardziej, że teraz mogą oni śmiało zakładać że z dużym prawdopodobieństwem masz na ręku AAxx jeśli uznaliby że to był reraise for value i/lub zawężenia pola. Albo że masz kompletny junk i tylko sobie squeezujesz.

    Tak jak napisałem wcześniej, jestem początkującym omahowcem, ale nie wydaje mi się aby squeeze w Omaszce był jakimś super dobrym zagraniem. W Holdemie to jest OK ponieważ gracze siedzący przed reraiserem nie wiedzą czy to jest squeeze czy też reraise for value/ograniczenia pola. Jeśli to jest for value, to najprawdopodobniej są oni daleko z tyłu. Natomiast o Omaszce żadna ręka nie jest jakimś zdecydowanym faworytem preflop więc któryś z nich może skusić się na call.

    jdx