Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Zamulone SnG

  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Mam pytanie odnośnie sit&go na stawkach 1+.30 dla 10 osób,blindy co 10 min.
    Zakładam ze staramy sie grac solidne TAG,czyli czekamy na silniejszą rękę i wtedy gramy ostro.I tu zaczynają sie schody
    co w sytuacji gdy odpowiednie ręka nie nadchodzi, blindy powoli rosną do gry wchodzimy okazjonalnie ale wciąz sie nic nie dzieje po około 30min stajemy sie shortem, co wtedy?Czekamy na strong hand i all in?O Sprowokowanie jakiejs akcji czy blef też cieżko bo raczej same fishe.Co robic? mam odpuscic i liczyc ze nastepny turniej bedzie lepszy?

    Drugie pytanie to o konkretny stół tzn gdy grają sami pasywni gracze, bet na pre flopie nie występuje wogóle a nawet jesli to to gry wchodzi góra 1-2 osoby jeżeli bet był odpowienio niski.
    Próbowałem sie wtedy przerzucać na LAG działa bardzo dobrze ale ten styl jest dla mnie za bardzo niebezpieczny bo do tego trzeba raczej wiecej doswiadczenia i przez to łatwo gubię sie gdzieś w którymś blefie.
    Jak to grac w takich sytuacjach?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez ===ziom=== Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie sit&go na stawkach 1+.30 dla 10 osób,blindy co 10 min.
    Zakładam ze staramy sie grac solidne TAG,czyli czekamy na silniejszą rękę i wtedy gramy ostro.I tu zaczynają sie schody
    co w sytuacji gdy odpowiednie ręka nie nadchodzi, blindy powoli rosną do gry wchodzimy okazjonalnie ale wciąz sie nic nie dzieje po około 30min stajemy sie shortem, co wtedy?Czekamy na strong hand i all in?O Sprowokowanie jakiejs akcji czy blef też cieżko bo raczej same fishe.Co robic? mam odpuscic i liczyc ze nastepny turniej bedzie lepszy?

    Drugie pytanie to o konkretny stół tzn gdy grają sami pasywni gracze, bet na pre flopie nie występuje wogóle a nawet jesli to to gry wchodzi góra 1-2 osoby jeżeli bet był odpowienio niski.
    Próbowałem sie wtedy przerzucać na LAG działa bardzo dobrze ale ten styl jest dla mnie za bardzo niebezpieczny bo do tego trzeba raczej wiecej doswiadczenia i przez to łatwo gubię sie gdzieś w którymś blefie.
    Jak to grac w takich sytuacjach?
    Moja rada nie czysto pokerowa, ale też wartościowa.

    Przede wszystkim nie graj 1+0.30$!!! Rake zabójca! Poważnie. Poszukaj turniejów za 1+0.10$ ew. 1+0.20$, bo będziesz miał słabe wyniki nawet jak będziesz dobrze grał.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    Odnośnie 1. pytania to polecam przeczytać Harington on Holdem vol.2 roździał Infection Points.

    Tam jest wszystko dobrze wytłumaczone z jakimi rękoma jak grać w odniesieniu do naszego stacka i wysokości blindów.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Bardzo ważna rzecz z tymi M itepe, trzeba poczytać, ale sng to imho nieco inna kwestia niż mtt.

    Pierwsza rzecz - ZREZYGNUJ Z SNG 1+.30$ !!! Jak dla mnie już rake w wysokości .20$ byłby za duży. Np. na UltimateBet masz sng za 1+.10$, w wersji normalnej, turbo, ultra turbo, 10-osobowe, 6-osobowe, co chcieć. Są nawet za .50+.05$.

    Druga sprawa - ja takie sng dzielę na cztery etapy.

    Najpierw pierwsze 20-30 rąk czekam, aż wszystkie tłuki się wytłuką. Gram murka, nie ma sensu pakować się w sytuacje, które dają nam 60% wygranej za marne zbudowanie się z 1,5k do 3k. Czekaj na AK, AA-QQ, ew. z późnej pozycji JJ, TT, AQ.

    Po tych 30 rękach wypadnie jeden, dwóch, ew. trzech. Blindy wzrastają jeszcze niegroźnie. Zaczynasz teraz agresywniej. Im lepsza pozycja, tym więcej z c zasem rąk raisujesz. Nigdy nie limpujesz, zawsze raise. Gdy blindy wzrosną do np. 100/200 przy stakach początkowych 1,5k raisujesz z buttona wszystko niemalże. Wszyscy będą grać coraz pasywniej/weak, więc jest git.

    Potem przychodzi bubble - zostało czterech. Jeśli masz malutko żetonów - agresja z czymkolwiek (oczywiście z wyczuciem również). Często się dzięki temu nabudujesz. Oczywiście możesz odpaść, ale grając ostrożnie na bubble z czwartym stackiem masz na to jeszcze większą szansę. Właściwie jeśli *nie* jesteś liderem, grasz agresywnie. Ale jeśli jesteś liderem na zasadzie "ja mam 8k, oni po 700" to też napierd...

    Potem, z odrobiną szczęścia, jesteśmy w trójkę. Preflop bez podbicia do mnie? Allin (ew. raise) z Ax, lepszymi Kx, każdą parką, wyższymi sc. Co do HU - tutaj jestem niestety kompletną lamą i nie potrafię grać 1 na 1

    Nie jestem ekspertem, ale gram ostatnio trochę sng na tych stawkach i to mniej-więcej działa. Poza tym poleciłbym turbo z blindami co 5 minut. Dla mnie są łatwiejsze (i chyba bardziej przystają do tego, co napisałem powyżej).

  5. #5
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta
    Najpierw pierwsze 20-30 rąk czekam, aż wszystkie tłuki się wytłuką. Gram murka, nie ma sensu pakować się w sytuacje, które dają nam 60% wygranej za marne zbudowanie się z 1,5k do 3k. Czekaj na AK, AA-QQ, ew. z późnej pozycji JJ, TT, AQ..
    LoL!Czytałes o co pytałem?od aa do qq lol jesli dostane taka rekę raz albo dwa podczas sng jestem mega zadowolony ziom i zwykle z taka ręka łatwo sie podwoić bo chetnie ktos sprawdzi all in pre flop z np Ax lub q7s.Ale pytam o sytyłacje gdy nie idzie czy ktos potrafi sobie z tym poradzic?

    Jeśli chodzi o ksiązki to nie czytam niestety po angielsku;/, a co do rake to nic na to nie poradze bo gram za pieniadze z freeroli wiec nie mam jak grac na razie gdzie indziej

    P.S na tych tłukach najławtiej sie nabudować
    Ostatnio edytowane przez masaker ; 17-07-2007 o 12:58

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Na początku zastrzeżenie - to, co napisałem, to żadna optymalna taktyka. Ale tu problem rozbija się o co innego.

    Dyscyplina jest po to, żeby jej przestrzegać. Jeśli zakładasz sobie, że grasz bardzo tight, bo to dla ciebie najlepsze, to masz grać tight, a nie rozluźniać, "bo nie dochodzi". Przeczytaj jeszcze raz - pierwsze 30 rąk ja gram murem. Jak mi nic nie dojdzie, to folduję te 30 rąk, czasami nawet na turbo. Na UB to strata 100-150 żetonów (10 min. blindy) w porównaniu do stacka 1,5k. Czyli nic.

    Co do argumentu, że najlepiej się nabudować na tłukach - jak folduję te 30 łapek to nie po to, żeby sobie kawę zrobić w międzyczasie, ale patrzeć na ludzi i robić image. Na dodatek im ktoś gra w sposób bardziej idiotyczny, tym trudniej go przewidzieć. Masz duże szanse wpakowac się w rozdania w stylu top pair vs. two pair. Na jednym kolesiu zarobisz, na drugim stracisz. Przewaga w żetonach na samym początku nie znaczy (prawie) nic. Natomiast ta sensowniejsza część stołu zapamieta cię jako gracza tight i w późniejszych fazach zarobisz tyle samo na blindach.

    Co do rake - jeśli nie możesz zmienić room'u, to zacznij grać stoliki. Z takim rake będzie niezwykle ciężko zarobićna sng.

    *I naucz się angielskiego, ziom!*

  7. #7
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Sądze ze 80% graczy na tych stawkach mało sie przejmuje twoim imagem.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    No to sądź dalej. Myślenie, że ja jestem debeściak, a inni to fisze to pierwsza droga do wtopienia kasy na skutek tiltu (i nie tylko). Niedawno sam to przerabiałem.

    Piszesz, że nie wiesz co robić, jak Ci karta nie idzie. Napisałem co ja robię, niezależnie od kart. Nie chcesz mi wierzyć - nie to nie. Wpisz "iddqd" albo "idkfa"

  9. #9
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    NIe no raczej żaden ze mnie debeściak, jesli gram takie sng.
    Ale widze że zdecydowana wiekszosc nie ma nawet podstaw, wiec dla mnie tacy to fishe ziom i tyle.
    Ok doceniam twoj styl i myśle,że daje naprawdę niezłe rezultaty.
    Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie co zrobic gdy przez całą grę nie dostajesz żadnej potencjalnie silnej ręki.Czy moge sobie pozwolić na grę z 34s bez pozycji itp?
    Moze to banalne pytanie ale nigdy nie mialem dostępu do żadnej konkretnej literatury tego tematu więc po prostu nie wiem

  10. #10
    hmm 30% rake to zdzierswo - wiekszosc PR oferuje rake 10%, ja gralem kilkaset sng 5 i 10$ (bo chcialem odpoczac kiedys od cash)
    i takie podstawowe rady ode mnie, mozesz nie akceptowac mojego tight stylu ale wyniki jakies tam mialem tak grajac:
    na poczatku czekasz na premium hand: AA KK QQ, AKs, AKo, z ktorymi napierasz, JJ-99 ostroznie
    W srodkowej fazie (od 4 lvl) musisz grac bardziej loose, zeby nabudowac stack, pod koniec znowu tight i kradniesz blindy - masz pozycje, jakas przyszlosciowa karte to podbijac 3-4 BB (musisz sobie ustalic ze zawsze robisz taki sam rise)
    podstawowa zasada: jak jestes shortem - masz MNIEJ niz 10BB to grasz tylko push or fold, czyli nie ma limpowania, nie ma podbijania- pasujesz albo all-in preflop. Z jakimi kartami? hmm napewno z kazdym pocketem, z kazdymi dwoma figurami, jak juz naprawde jestes short to tez z kazdymi suited connectorami
    tyle na necie mozesz poczytac strategie sng, albo przeczytaj ksiazki HoH