Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Zamulone SnG

  1. #11
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Jesli ktos może mi wysłac jakis fargment badz artukul po polsku odnosnie sng to bylbym wdzieczny, do tej pory nie znalazłem nigdzie nic ciekawego.
    P.s powtórzyłeś dokladnie to co mówili twoi przedmowcy lol
    Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie?
    Ostatnio edytowane przez masaker ; 17-07-2007 o 23:02

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Cytat Zamieszczone przez ===ziom=== Zobacz posta
    [...]
    Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie co zrobic gdy przez całą grę nie dostajesz żadnej potencjalnie silnej ręki.Czy moge sobie pozwolić na grę z 34s bez pozycji itp?
    [...]
    Chcesz odpowiedzi tak/nie? To mówię nie.

    Sytuacja nie jest prosta. Bardzo dużo zależy od poziomu blindów do stacka, ilości osób, czyli fazy turnieju, wreszcie od pozycji i innych graczy na stole. Co ja mam odpowiedzieć na pytanie "czy grać 34s"? Wszystko próbowałem wyłożyć w pierwszym poście.

    Jeśli natomiast nie dostajesz karty przez *cały* turniej, to cóż - peszek. Przecież nie napiszę Ci, jak w kreatywny sposób wszystkich wyj... z turnieju na bezkarciu. To nie szachy (z szacunkiem dla szachistów). Jeżeli przez jeden turniej nic nie dochodzi, to trudno. Jeśli sadzisz, że kilka razy z rzędu wylatujesz z sng z powodu braku karty, to jeszcze raz przypatrz się swojej grze.

    Jak dla mnie EOT, bo juz się napisałem ponad moje siły.

  3. #13
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    No coż czyli jak nie idzie to po prostu sie nie da...
    Ale mnie wciąz to niesatysfakcjonuje ,ale luz dojde do tego metodą prób i błędów
    Dzięki wielkie za pomoc

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Jeszcze po krótce Ci o tym M napiszę (to, co po angielskiemu napisali).

    M to taki współczynnik, który określa jak duże są blindy w stosunku do twojego stacka. Aby go wyliczyć, musisz podzielić swojego stacka przez ilość żetonów, która wykładana jest przed licytacją w każdym rozdaniu (blindy + ante). Czyli np. ty masz stacka 2k, blindy są 100/200 i ante 25, gracie w 8 osób. na stole leży 100 + 200 + 8*25 = 500. M = 2k/500 = 4. W zależności od tego M grasz różne zakresy rąk preflop. W kontekście "bezkarcia" ważne dla nas jest, co robić gdy M jest małe. Gdy twoje M spada poniżej 5 musisz zacząć myśleć o allinie preflop (żaden call, tylko od razu allin preflop). Nie możesz jednocześnie dopuścić, żeby M spadło poniżej jednego. Jeśli twoje M jest np. równe ok. jednego, to znaczy, że rundkę wcześniej już powinieneś był rzucić allina.

    I naucz się angielskiego!

  5. #15
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Widziałem ze stosunek stacka do blindów jest wazny i mniej wiecej przeliczalem na ile mam "wejsc" tylko grałem all in pre flop gdy miałem 8-10M i chyba nadal tak bedę robił.
    Ale dzięki za konkretny wzór.
    A co do angielskiego to popracuje nad tym, ale nie sadze zebym w ciągu roku dał rade jakiejs książce po angielsku
    Jeszcze raz dzieki za każdą pomoc
    pozdro

  6. #16
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    jezeli chcesz cos poczytac po polsku to polecam artykuly na pokerportal.pl
    jest ich naprawde duzo i warto niektorym poswiecic troche czasu...
    Dla poczatkujacego gracza sa idealne;d