Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: omaha - dobrze?

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Siedlce
    Posty
    38
    Omaha PL h/l dostaje DDxx flop AAD gosc (1/3 stacka) podbija pół puli drugi (trochę powyżej pełnego) małe podbicie, czyli maja po asie. Na low mała szansa. Postawiłem ich na all in (mam najwięcej na stole). Dobrze czy źle?

    O ile większy stack nie dobierze fulla jestem do przodu, ale zaczynam mieć wątpliwości.

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    typowa sytuacja hi aby low dojszlo potrzebne dwie karty miedzy 2 a 8 ktore moga sfullowac u przeciwnikow takze przy allinie musisz miec tu sporo szczescia aby wziac nawet pol puli - w zaleznosci jak ocieniasz przeciwnikow ale ja bym tutaj po tej akcji 70% spasowal a w 30% sprawdzal wszystko zalezy od bm jesli stac cie na gambling to wrzucaj w koncu to full ale niesttey bez mozliwosci redrawa chyba ze liczysz na swoja dame
    byla jakas akcja preflop?

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Siedlce
    Posty
    38
    jak low przyjdzie to mówi się trudno nie pamiętam tych dwóch pozostałych kart. Byłem na blindach jeżeli był bet(pre flop) to minimalny. Po akcjach na flopie jestem praktycznie pewny że obaj mają po A. Jeżeli przy tym któryś ma D to trudno ( wykluczamy ten przypadek). Mam fula nie mogę być lepszy (chyba że trafi się D ). Każdy z nich może dobrać wyższego fulla. Ja ich zmusiłem do zagrania za wszystko dobrze zagrałem czy źle? Gdybym grał przeciw jednemu jestem na plus, ale przeciw dwóm? Tylko czy shortstacka można liczyć za drugiego przeciwnika?

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    postawienie ich na allinach jest ok przegrana z szortem nie boli a wygrac od wiekszego stacka mozna troche jego bet wyglada wlasnie na asa z nizszymi od damy kickerami wiec moze oceni cie juz na aq i spasuje jesli ma akxx to bardziej mozliwe ze wejdzie i wtedy peszek...ogolnie bardzo ciezko podjac tu trafna decyzje zarowno pass jak i allin moga okazac sie dobre i zle no coz flip the coin and go on
    masz bankroll'a - latwiejsza decyzja nie masz wtedy ciezej

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    IMO dobrze. Dałeś im szanse na spasowanie. Jeśli obaj mają Axyz, to w najgorszym (dla Ciebie) przypadku mają razem 18 outsów, więc jesteś (trochę ponad) 55:45 faworytem - czyli tak jak pisał palo, coinflip. Ale sądzę, że w rzeczywistości masz trochę lepiej - jeśli obaj weszli w rozdanie z intencją zbierania do low, to nie najprawdopodobniej ucinaja sobie wzajemnie troche outsów. Dodatkowym bonusem jest to, że nawet jeśli shortstack złapie fula to masz jeszcze duże szanse na wygranie side pota i nadal będziesz zarobiony.

    jdx

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Cytat Zamieszczone przez Alvinek Zobacz posta
    jak low przyjdzie to mówi się trudno nie pamiętam tych dwóch pozostałych kart. Byłem na blindach jeżeli był bet(pre flop) to minimalny. Po akcjach na flopie jestem praktycznie pewny że obaj mają po A. Jeżeli przy tym któryś ma D to trudno ( wykluczamy ten przypadek). Mam fula nie mogę być lepszy (chyba że trafi się D ). Każdy z nich może dobrać wyższego fulla. Ja ich zmusiłem do zagrania za wszystko dobrze zagrałem czy źle? Gdybym grał przeciw jednemu jestem na plus, ale przeciw dwóm? Tylko czy shortstacka można liczyć za drugiego przeciwnika?
    Cześć,
    Moim zdaniem bardzo złe zagranie pre-flop. DDxx (jeszcze zależy czym było to xx, bo np. z DDKJ to inna sprawa, ew. DDA2).
    Ręka DDXX to zawsze easy fold. Mykiem w Omaha hi/lo że kluczowe decyzje podejmujesz pre-flop. Zawsze staraj się grać układy kiedy możesz dobrać best low i best high. Wchodząc z miernymi układami typu DDXX to jak gra z 103o w holdemie. Najwięcej w Omaha hi/lo przegrywa sie na second best hand.
    W tym wypadku miałeś właśnie coś a'la second best high hand (biły Cię AA i AD) do tego prawdopodobnie nie miałeś szans na low... reasumując easy fold pre flop. Na flopie miales 2 decyzje, Twoj all-in (and pray please HOLD, HOLD!!) albo fold. Aczkolwiek nie wyobrażam sobie, abyś mógł w takim wypadku wygrać dużo vs. dobry gracz - no bo z czym ma sprawdzić Twój raise - albo z lepszą ręką AA, AD ew. w ograniczonych przypadkach AK z jakimiś jeszcze opcjami na runner runner low.