Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Witam!
    Mój pierwszy post w tym dziale. Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat. Przeciwnika oceniałem na 10 z niższym kickerem. Z obserwacji zauważyłem, że raczej nie blefuje. W grę wchodzi jeszcze dobranie do koloru, ale raczej to wykluczyłem, gdyż wtedy nie podbiłby tak mocno.

    PokerStars Hold'em No Limit ($0.02/$0.05)
    Table 'Alderamin' 6-max Seat #1 is the button
    Seat 1: palextwins ($3.76 in chips)
    Seat 2: chomber ($5.63 in chips)
    Seat 3: SM ($2.21 in chips)
    Seat 4: Lexx ($6.83 in chips)
    Seat 5: carlet ($2.49 in chips)
    Seat 6: Shranz ($3.03 in chips)
    chomber: posts small blind $0.02
    SM: posts big blind $0.05
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to SM [Ad Td]
    Lexx: folds
    carlet: calls $0.05
    Shranz: calls $0.05
    palextwins: calls $0.05
    chomber: calls $0.03
    SM: raises $0.05 to $0.10
    carlet: calls $0.05
    Shranz: calls $0.05
    palextwins: calls $0.05
    chomber: folds
    *** FLOP *** [3h Th Tc]
    SM: checks
    carlet: checks
    Shranz: bets $0.20
    palextwins: raises $0.20 to $0.40
    SM: raises $0.60 to $1
    carlet: folds
    Shranz: folds
    palextwins: raises $0.60 to $1.60
    SM: ???

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    nie zastanawiam sie długo tylko naciskam raise all in,biją cie tylko dwa układy,ty bijesz ich zdecydowanie więcej,dodatkowo kiedys grałem na tych stawkach na paradise poker i pamiętam że bardziej przypominało to zabawe w all iny niz pokera

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Bielsko / Gliwice
    Posty
    208
    Pokazał 33 ? :P
    Jak tak to reload i don't worry be happy
    Easy push jak dla mnie - możliwe nawet że sprawdza Cię tu wszystko od A3 w górę .
    Poza tym masz pół stacka tylko, z czego połowę już zainwestowałeś.

  4. #4
    Preflop- jezeli decydujesz sie podbijac to nie podbijaj o 1bb...niewazne jaka karta,ale podbijac 1bb to juz lepiej niepodbijac. wiec tu juz pierwszy blad
    Flop- podobna sytuacja...podbiles o 0,4$ gdzie twoj ruch byl juz jak re reise ... tu takze albo call...albo duuzo wiekszy bet.

    a pozatym wszystkim...robisz raise ALL INN i zarobiony.

    pozdrawiam...

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    lepsze TTT z A kicker niż AAA z T kicker, easy push!!!

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    Cytat Zamieszczone przez ciemako Zobacz posta
    Preflop- jezeli decydujesz sie podbijac to nie podbijaj o 1bb...niewazne jaka karta,ale podbijac 1bb to juz lepiej niepodbijac. wiec tu juz pierwszy blad
    to możesz sobie przepisac i powiesic na monitorze.
    najwiekszefiszowanie to raise o 1bb
    twoj raise mosi cos znaczyc.
    na flopie po tych ich podbijankach jest ok 1$ w puli wiec nie podbijaj jak pizda tylko albo call albo bijesz ostro zeby ich wydoic a nie dac im dobrac do mocniejszego ukladu.


    i jesli rozegrasz w taki sposob rozdanie a przegrasz je to nie bedziesz mial do siebie pretensji ze zagrales zle.

  7. #7
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Cytat Zamieszczone przez Tramwaj Zobacz posta
    Pokazał 33 ? :P
    Jak tak to reload i don't worry be happy
    Zgadza się. Cieszę się, że mimo wszystko podjęlibyście podobną decyzję. Oczywiście zrobiłem all in. Mówi się trudno.
    Dzięki też również za porade co do podijania o 2BB. Zaraz ją sobie wydrukuję i powieszę nad kibelkiem żeby kilka razy dziennie sobie o tym przypominać. W naszym języku fiszmaków podbicie o 2BB jest powszechne i oznacza mniej więcej: mam K-10 w kolorze lub A - i 9 lub niżej w kolorze.
    W takim wypadku co do tego wątku dwa pytania.
    1. Jaki kicker w tym wypadku nie wystarczyłby na wejście? Poniżej 10, czy nawet inny niż A. Czasem zdarzało mi się pasować w takich sytuacjach z np 10 4, bo spodziewałem się lepszego kickera u przeciwnika.
    2. Jeżeli mam już ciekawą kartę za ile podbijać. Standardowo w naszym fiszmakowym języku niezłą kartę oznaczają 3-4 BB. Za 5 i wyżej bardzo rzadko ktoś wchodzi.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Standard to 4BB + 1BB za każdego przeciwnika, który limpował do ciebie. Na tych stawkach daję 5-7BB + 1BB/os. w przypadku dobrej karty. Dodatkowo jak jestem UTG to raczej 7BB, jak na buttonie to raczej 5BB. To dotyczy full ring. Na short hand dałbym o 1BB mniej.

    I jeszcze jedno. W *moim* rozumieniu raise ma na celu sprawić, żeby innym nie opłacało się obejrzeć flopa z gównianą kartą, stąd - żebyś ty sobie zawęził zakres rąk, które mają przeciwnicy i np. nie bał się zrobić cbeta. Nie po to, by oznajmić światu co masz dokładnie. Jedynie że masz dobrze.

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    to nie było nl10,co do którego mam dużo większy respekt niż nl 25,podobnie zresztą nl 100 jest dużo niższym poziomem niż nl 50,a czemu tak jest nie mam bladego pojęcia
    to było nl 5$a ten pozimom posiada naprawde dużą liczbe lotto playerów więc naprawde nie warto się stresować w takiej sytuacji,pamietam że na tym paradise poker na nl 5 przegrałem ze 40$ waląc niemal all inami pre flop z KK,AA,QQ,poprostu czy raisowałem 5bb czy 50bb dla kogoś z nie najgorsza ręką był to easy call i mogłem tylko pomarzyć by kogos wyrzucić z rozdania

  10. #10
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Cytat Zamieszczone przez jradzioo Zobacz posta
    twoj raise mosi cos znaczyc.
    nie podbijaj jak pizda tylko albo call albo bijesz ostro zeby ich wydoic a nie dac im dobrac do mocniejszego ukladu.

    i jesli rozegrasz w taki sposob rozdanie a przegrasz je to nie bedziesz mial do siebie pretensji ze zagrales zle.
    Nie chcialem zakladac nowego tematu, wiec dopisze sie do tego.
    Wrzucam rozdanie, w ktorym raczej nie moge sobie zarzucic, ze podbilem zbyt lekko. Problem w tym, ze po jego zakonczeniu z pewnoscia ktos zasluzyl na miano donka wieczoru. Nie wiem tylko kto brdziej - ja czy przeciwnik. Nie mowiac juz o tym ile osob ogladalo w ogole flop!

    PokerStars: Hold'em No Limit ($0.02/$0.05) - 2007/07/13 - 18:42:02 (ET)
    Table 'Loreley IV' 6-max Seat #5 is the button
    Seat 1: Hammer#301 ($9.73 in chips)
    Seat 2: osoverride ($6.68 in chips)
    Seat 3: circaballer ($3.19 in chips)
    Seat 4: SM ($1.63 in chips)
    Seat 5: PlsGimmeCash ($8 in chips)
    Seat 6: Bobby720 ($5.27 in chips)
    Bobby720: posts small blind $0.02
    Hammer#301: posts big blind $0.05
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to SM [Qs Qd]
    osoverride said, "or j 10 of spads"
    osoverride: raises $0.20 to $0.25
    circaballer: folds
    SM: raises $0.35 to $0.60
    PlsGimmeCash: calls $0.60
    Bobby720: calls $0.58
    Hammer#301: folds
    osoverride: calls $0.35
    *** FLOP *** [7c 7s 8d]
    Bobby720: checks
    osoverride: bets $0.30
    SM: raises $0.73 to $1.03 and is all-in
    PlsGimmeCash: folds
    Bobby720: folds
    osoverride: calls $0.73
    *** TURN *** [7c 7s 8d] [9c]
    *** RIVER *** [7c 7s 8d 9c] [Ks]
    *** SHOW DOWN ***
    osoverride: shows [9d 7d] (a full house, Sevens full of Nines)
    SM: mucks hand

    Podbicie 12BB na PF powinno wyeliminowac takie sytuacje, a jednak.
    Przez takie cos mam nieraz wazenie, ze gram w niekonczacym sie turnamencie, w ktorym kazde rozdanie niektorzy traktuja jak byc lub nie byc.