Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    Do tej pory od wczoraj mam w głowie to rozdanie, nie wiem czy podjąłem dobrą decyzję czy nie. To rozdanie okazało się kluczowe dla mojego turnieju.

    Z 444 osób zostało nas 5, na FT przez cały czas mam drugi stack. Blindy 8/4k przy stacku około 95k. Stack BB około 75k. Na FT dwóch innych graczy broniło swoje blindy przeciwko moim raise z CO albo Buttona all inami i 2 razy im się to udało.

    Jestem na pozycji UTG+1 dostaje ATs. Raise do 22k. Wszyscy fold do BB, który zagrywa all in. BB raczej widział że gram solidnie, on z resztą też. Mam dołożyć 35k do puli 80k, jeśli wygram to jestem chip leader, jeśli przegram to automatycznie spadam na short stack, jeśli dam fold będę też short stackiem ale z trochę większym M.

    Za 5 miejsce 975$, ale za 1. i 2. 5.5k i 3.5k.

    Czy raise PF na stole 5 handed w takiej sytacji był dobrym czy złym zagraniem?

    Co robicie?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Guerillas Street
    Posty
    242
    raise byl w porzadku, ale u Ciebie sie nic nie klei, bo piszesz zs BB mial 75K a z tekstu wynika ze ma kolo 60.
    tak czy siak, dla mnie to jest fold. każda ręka, jaka mogła to zrobić cię bije.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    poker
    Posty
    517
    ja tam bym dał call ale co tam ja słaby jestem :>, zapewne dales call i gosc pokazal cos w stylu low pair albo KQ, A9 ....

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    rzeczywiście, miał coś koło 60-65k. Pomyliłem z tym, że po raise mi by zostało około 75k.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    Cytat Zamieszczone przez luckylukepoo Zobacz posta
    ja tam bym dał call ale co tam ja słaby jestem :>, zapewne dales call i gosc pokazal cos w stylu low pair albo KQ, A9 ....
    Dałem call a gość pokazał KT, niestety na flopie KT a na turnie T.

    Mimo tego, że call na preflop w tym przypadku okazał się trafny, nadal mam wątpliwości czy było to dobre zagranie.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    raise jak najbardziej prawidłowe,natomiast mimo wszystko zastanowiłbym sie nad foldem skoro mówisz ze to solidny przeciwnik i dodatkowo powinien tak postrzegać ciebie zakres rąk od których tu jesteś leprzy jest wzasadzie minimalny,no chyba że broni sie z marginalnym układem czyli blefuje

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    A ja rozumuję inaczej. Jeśli on wie, że jesteś solidny, to pewnie nie bedziesz pchał się z gorszymi kartami do allina. Stąd może spróbować wykluczyć cię przed flopem. Pomagają mu w tym dwie rzeczy - jego solidny image i fakt, że dwa razy już się po takich akcjach złożyłeś (o ile dobrze zrozumiałem). Może też zauważył, że zaczynasz się denerwować, skoro zostało was tylko pięciu.

    Ja też bym raisował i też bym sprawdził. Ze średnią parą coinflip, z Kx i większością Ax jesteś do przodu, jak pokaże KK to nadal może wyjść ten as, a oddsy są dobre. Ale rozumiem, że decyzja była trudna, bo i nagrody niemałe. A wątpliwości masz pewnie dlatego, że to przegrałeś Swoją droga gratki za udany turniej.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Wielkie Księstwo Nadwarciańskie
    Posty
    529
    raise preflop dobry call rozwniez gramy o zwyciestwo jedyne co mozna powiedziec to beznadziejny all in kolesia w zyciu bym tak nie zagral z KT nawet z solidnym image miales pecha szkoda

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Bielsko / Gliwice
    Posty
    208
    Call to chyba prawie automatyczny tutaj jest - przy takich oddsach wystarczy 30% szans na zwycięstwo żeby opłacalnie callnąć.
    Zdecydowanie ich nie mamy gdy przeciwnik ma AA (ok 13%) , gdy ma AK-AJ to jest to na granicy, podobnie jak KK-TT(to się trochę kompensuje - AK-AJ na minus, KK-TT na plus)przy wszystkich innych rękach jesteś na +, a biorąc pod uwagę że wcześniej pokazywałeś słabość po raisach to imho kilka takich rąk w jego range się znajduje. (zwłaszcza że 5-handed UTG+1 to CO )
    A co do samego raise'a to jeżeli nie grałeś tylko z myślą żeby wskoczyć trochę wyżej w drabince wypłat to wygląda chyba dobrze

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Cytat Zamieszczone przez dawkar Zobacz posta
    raise jak najbardziej prawidłowe
    Zgadza sie, ale niekoniecznie w tej konkretnej sytuacji...

    Jezeli decydujesz sie na raise, to dajesz swoim przeciwnikom znak, mowiac: "mam dobra karte - chce ktos sie zmierzyc?"

    Jest wiec ogromnie prawdopodobne, ze ktorys z nich (a zwlaszcza ci ze srednimi stackami) zdecyduje sie z Toba zagrac. I na bank nie jego zagraniem nie bedzie call, tylko oczywiscie reraise al-in.

    Do czego zmierzam? Nalezy zastanowic sie, czy karta w stylu ATs jest wystarczajaca bronia w naszym reku, zeby ryzykowac nawet polowe stacka na FT przy duzych roznicach wyplat. Po to walczysz w turnieju kilka dobrych godzin, zeby umiejetnie czekac az do konca i wykonyac jak najbardziej poprawne zagrania. Grajac raise z ATs wiesz dokladnie, iz jesli ktos ma niezla karte, bedziesz musial sprawdzic jego all-ina. I wystarczy, ze pokaze AJo i, jesli nie masz szczescia, jest po Tobie.

    Ja zaczekalbym jeszcze na swoja szanse i bardziej sprzyjajacy uklad, a jesli nawet pod wplywem chwili podbilbym preflop, to po jego reraise easy fold.

    Pzdr