Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Turniej 7+07R $2.5k guaranteed, zostało 16 ze 136 graczy, wszyscy są już w kasie. Średni stack 28500, najwyższy 55000. BB raczej solidny, jeśli decyduje się na grę, to gra agresywnie.

    Stacki:
    SB 11000
    BB 31000
    HERO 19500

    Blindy: 600/1200

    HERO dostał

    Preflop: 7 foldów, HERO call 1200, SB call 600, BB all-in za pozostałe 29800, HERO???

    Co może mieć BB? HERO jest 6:4 faworytem przeciwko any 2 cards, ale czy jest duża szansa że w tej sytuacji BB ma any 2? Należy dodać że HERO jest zainteresowany znalezieniem się na FT, a najlepiej to w pierwszej trójce.

    EDIT: Pisząc na że HERO jest zainteresowany znalezieniem się na FT miałem na myśli to, że dla HERO nie ma wiekszej różnicy czy zajmie 16 miejsce (wygrana 25) czy też 6 (wygrana 125). Dla HERO prawdziwa kasa zaczyna się od 3 miejsca.

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 06-07-2007 o 20:57

  2. #2
    fold chyba że jesteś miłośnikiem coinflipów w takich sytuacjach....ja bym łobuziaka na średnią parę obstawił.

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    easy fold.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Jak dla mnie fold, jeśli blindy nie rosną w jakimś zastraszającym tempie.

    Btw dlaczego hero robi call z buttona?

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Guerillas Street
    Posty
    242
    easy fold, bije cię każde Ax, KQ, przeciwko parom masz max coinflipa. nie widzę innej opcji niż wywalenie tego.

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    fold......

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    360
    Fold!!!!!!!!!

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Radom / Lublin
    Posty
    554
    fold, zostaje Ci M=10 i zdecydowanie możesz jeszcze poczekać na lepszą sytuację

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez tapczan Zobacz posta
    Btw dlaczego hero robi call z buttona?
    Bardzo dobre pytanie. Tym bardziej że HERO sprawdza AI z taką ręką.

    Rozwiązanie:
    HERO dał call.

    BB pokazał:
    HERO pokazał:

    Na stół spadło i HERO zgarnął pulę.

    I teraz kolejne pytanie. Jak powinien był zagrać BB który był pewny, że ma lepszą rękę niż HERO? Check? Raise? Jeśli raise to ile? A może właśnie raise AI? Czy ten AI nie był zbyt agresywny? Nie wiem jaki cel miał HERO (tak sobie tylko dywagowałem w poprzednim poscie), ale wiem na pewno że BB chciał znaleźć się w top 3 i inne miejsca mało go interesowały.

    Widzę że wszyscy głosowali za fold. Ja też dałbym fold, zakładając, że zrobiłbym misclicka i dałbym tylko call mając KJo na buttonie. Dwa rozdania później, gdy byłem na buttonie i miałem 11k żetonow, wrzuciłem AI z Ad5c i sprawdził mnie na SB chipleader (55k) z KsQs no i oczywiście wygrał. On miał IMO lepsze powody do sprawdzenia, jego ręka cokowiek silniejsza od KJo przy dużym prawdopodobieństwie ordynarnego steala z mojej strony, możliwość tilta u mnie no i to że był chipleaderem, ale też nie wydaje mi się aby to był dobry call. Wrzuciłem ten problem ponieważ kolesie którzy mnie wspólnie wywalili z turnieju zajeli w nim dwa pirwsze miejsca, a ja zacząłem się zastanawiać czy ze mną jest coś nie tak ponieważ ja na ich miejscu nie sprawdzałbym AI mając takie ręce.

    jdx

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Jesli chodzi o mnie, to niezaleznie czy gram na przetrzymanie czy o zwyciestwo w turnieju karty w stylu KJo, KQo, QJo sa niczym i nie robie raczej z nich uzytku. Zbyt wiele razy wtopilem w decydujacych momentach tylko dlatego, ze podniecilem sie dwiema figurkami na reku

    Ten koles zagral dosc dziwnie, ale IMO prawidlowo. Chcial Cie wystraszyc i zabrac Twoje 1200, posilkujac sie swoim Ace High, choc mogl przewidziec, ze call po 7 foldach przed blindami wyglada zdradliwie. Tu raczej po graczach od sredniej klasy wzwyz spodziewac sie mozna albo fold albo raise.

    Patrzac na Twoje karty to sprawdzenie jego all-ina wydaje sie bardzo slabym zagraniem i na pewno gdybys nie przyfarcil na riverze, nie wstawialbys tu tego rozdania i nie byloby problmu

    Nie ulega jednak watpliwosci, ze nieraz takimi zagraniami mozna sobie wywalczyc wysoka pozycje w turnieju, bo kto nie ryzykuje, ten nie ma. Ja jednak osobiscie raczej nie stosuje i nie polecam

    Pzdr