Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    187
    Sorry intelowiec ale chyba cos zle zrozumiales. Autorem posta wcale nie byl hero tylko bb, ktory wrzucil allina zas hero byl glupkiem ktory przyfarcil na river i w dodatku znalazl sie w 1-2 turnieju. Co do all-ina BB dla mnie bardzo kontrowersyjny. Masz 31k czyli ponad sredni stack i ryzykujesz 2/3 zetonow po to zeby zgarnac 2400 (byc moze jeszcze ante). Koles z buttona robi call (dziwne zagranie moze nawet oznaczac monstera i czeka na push sb lub bb). Jezeli BB chce byc w pierwszej trojce to nie powinien pozwalac sobie na gambling z idiota preflop. Podsumujmy 70% na udany steal 2400 natomiast 30% na showdown w ktorym w najlepszym wypadku masz 60% (choc srednio przy callu nie powinienes miec z A8 wiecej niz 35%). Czyli w 70% Twoj stan posiadania wzrasta o 2400 zetonow w 20% maleje o 19,500 w 10% zas wzrasta o 20,700. Nawet matematycznie wychodzi EV- z tego zagrania.
    Pozdr
    Karelli

  2. #12
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Karelli, dzięki za dobrego posta.

    Cytat Zamieszczone przez karelli Zobacz posta
    Co do all-ina BB dla mnie bardzo kontrowersyjny. Masz 31k czyli ponad sredni stack i ryzykujesz 2/3 zetonow po to zeby zgarnac 2400 (byc moze jeszcze ante).
    OK, przyjmuję to do wiadomości. Słuszna uwaga. Tym nie mniej bardzo mnie ciekawi jak wg. Ciebie powinienem był rozegrać tą rękę będąc praktycznie pewnym, że jestem faworytem. Check preflop i check-fold po nietrafionym flopie? Bo innej możliwości, poza AI, nie widzę.

    Cytat Zamieszczone przez karelli Zobacz posta
    Koles z buttona robi call (dziwne zagranie moze nawet oznaczac monstera i czeka na push sb lub bb).
    Zdaję sobie z tego sprawę że taki call może oznaczać monstera. Ale nie w tym przypadku. Tak jak napisałem wcześniej, byłem po prostu pewien, że jestem przynajmniej 55:45 faworytem. Ten AI był oparty na readzie - ten koleś limpował mnóstwo słabych rąk z nadzieją że coś trafi. A AI dałem dlatego ponieważ, jak się łatwo domyślić, wcale nie chciałem calla. I nie sądziłem że koleś to zcalluje.

    Cytat Zamieszczone przez karelli Zobacz posta
    Jezeli BB chce byc w pierwszej trojce to nie powinien pozwalac sobie na gambling z idiota preflop.
    Tak, to bardzo dobra rada. Coś w stylu "nigdy nie blefuj calling station". Znam tą zasadę od dawna, a jednak zdarza mi się to robić.

    Cytat Zamieszczone przez karelli Zobacz posta
    Podsumujmy 70% na udany steal 2400 natomiast 30% na showdown w ktorym w najlepszym wypadku masz 60% (choc srednio przy callu nie powinienes miec z A8 wiecej niz 35%). Czyli w 70% Twoj stan posiadania wzrasta o 2400 zetonow w 20% maleje o 19,500 w 10% zas wzrasta o 20,700. Nawet matematycznie wychodzi EV- z tego zagrania.
    Te liczby zainspirowały mnie do tego stopnia, że postanowiłem to policzyć trochę bardziej dokładnie. Zakładamy że w 70% przypadków steal jest udany, a w 30% przypadków mamy showdown. Rozpatruję kilka przypadków prawdopodobieństw na moją wygraną:

    1) mam 20% szans na wygraną,
    EV = 0.7*2400 + 0.3*(0.20*20700-0.80*19500) = 1680 - 3438 = -1758

    2) mam 25% szans na wygraną,
    EV = 0.7*2400 + 0.3*(0.25*20700-0.75*19500) = 1680 - 2835 = -1155

    3) mam 30% szans na wygraną,
    EV = 0.7*2400 + 0.3*(0.30*20700-0.70*19500) = 1680 - 2232 = -552

    4) mam 35% szans na wygraną,
    EV = 0.7*2400 + 0.3*(0.35*20700-0.65*19500) = 1680 - 1629 = 51

    5) mam 40% szans na wygraną,
    EV = 0.7*2400 + 0.3*(0.40*20700-0.60*19500) = 1680 - 1026 = 654

    6) mam 45% szans za wygraną.
    EV = 0.7*2400 + 0.3*(0.45*20700-0.55*19500) = 1680 - 423 = 1257

    7) mam 50% szans za wygraną.
    EV = 0.7*2400 + 0.3*(0.50*20700-0.50*19500) = 1680 + 180 = 1860

    Jak widać, wszystko zależy od zakresu rąk przeciwnika. Przeciwko graczom loose-passive jest to moim zdaniem zagranie +EV (szczególnie wtedy, gdy ma się dobrego read-a). Chociaż przeciwko loose-passive donkom to już może niekoniecznie.

    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    ... choc mogl przewidziec, ze call po 7 foldach przed blindami wyglada zdradliwie. Tu raczej po graczach od sredniej klasy wzwyz spodziewac sie mozna albo fold albo raise.
    Jestem wzruszony że zaliczasz mnie do graczy co najmniej średniej klasy.

    jdx

  3. #13
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Rozpatrzyłeś tą sytuację tylko z jednej strony a teraz ppopatrz z drugiej. Koleś ma KJ rękę śrenią ale bez rewelacji, nie będzie zagrywał allina a na raise również mu szkoda żetonów ( oczywiście brak raise to niewybaczalny błąd ), uznaje że po prostu obejrzy sobie flopa. Dołożył się z dealera a tu gość z BB robi mu allin. I teraz pytanie czy oncoś ma faktycznie czy chce przejać te marne 2400 chips? W 80 % przypadków ma lipę na ręku i chce zgarnąć pulę widząc brak agresji u przeciwnika, w 10 % ma monstera i nie potrafi go rozegrać, i ostatnia opcja ma jakąś przeciętną kartę z którą nie chce obejrzeć flopa. Jeśli gosć gra loose do tego nie uwierzył w Twoją super kartę, widzi szansę podwojenia się, robi easy call, dochodzi mu i jest w pierwszej trójce, a Ty ze swoją złą decyzją przedwcześnie kończysz turniej.
    Tak on to widział moim zdaniem. Zagranie mogło być niespecjalnie mądre ale zostałeś oceniony na niespecjalnie mocne karty i stąd call. Jak widzisz nie tylko Ty miałeś reada.

  4. #14
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez gregorovius Zobacz posta
    Koleś ma KJ rękę śrenią ale bez rewelacji, nie będzie zagrywał allina a na raise również mu szkoda żetonów ( oczywiście brak raise to niewybaczalny błąd ), uznaje że po prostu obejrzy sobie flopa.
    Cokolwiek dziwne rozumowane. Szkoda mu żetonów na raise a nie szkoda na sprawdzenie AI? No chyba że to był taki aggressive call i koleś od samego początku liczył na AI któregoś z blindów i miał zamiar go sprawdzić. Jak dla mnie to jeden wielki LOL. Limpując traci folding equity i dodatkowo może nadziać się na minę u BB który ma 72o, ale flop mu z lekka przypasuje, np. 22K. Ale zapewne w takim przypadku koleś natychmiast pasuje nawet po najmniejszym możliwym becie od BB.


    Cytat Zamieszczone przez gregorovius Zobacz posta
    Dołożył się z dealera a tu gość z BB robi mu allin. I teraz pytanie czy oncoś ma faktycznie czy chce przejać te marne 2400 chips?
    Przy takich stackach 2400 wcale nie jest marne.

    Cytat Zamieszczone przez gregorovius Zobacz posta
    W 80 % przypadków ma lipę na ręku i chce zgarnąć pulę widząc brak agresji u przeciwnika, w 10 % ma monstera i nie potrafi go rozegrać, i ostatnia opcja ma jakąś przeciętną kartę z którą nie chce obejrzeć flopa.
    Błąd. Raczej powinien założyć w 10% przypadków BB ma monstera, w drugich 10% ma kompletny junk, a w 80% ma mniej lub bardziej dobrą rękę która na pewno jest lepsza od jego KJo.

    Cytat Zamieszczone przez gregorovius Zobacz posta
    a Ty ze swoją złą decyzją przedwcześnie kończysz turniej.
    A od kiedy to włożenie całej kasy do puli z lepszą ręka jest złą decyzją?

    jdx

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    187
    Ok moze niezbyt dokladnie policzylem (bylo pozno, liczylem w pamieci). Z liczb wynika ze EV bylo graniczne. Ja uwielbiam takie zagranie, ktore zrobil BB ale pod pewnymi warunkami. Np. na bubblu jest wtedy z 90% ze nie bedzie calla. Albo kiedy te 2400 znaczaco procentowo ( o przynajmniej 15%) poprawia moj stack.Trzeci przypadek to kiedy mam conajmniej 85% ze na bubblu siedzi gostek, ktory wyrzuci troche lepsza od naszej reke .Czwarta ewentualnosc to kiedy na BB siedzi Lucky Luke Poo, ktory jest na rushu i ma 90% ze wygra jezeli ktos go sprawdzi ) . Tu natomiast przy Twoim stacku raczej nie warte ryzyko straty wiekszosci zetonow na ewentualnym gamblingu. Taka sytuacje raczej rozgrywam pasywnie i czekam na okazje lepsza zeby znaczaco zwiekszyc swoj stan posiadania, a nie o 8%. Calla Hero nie da sie usprawiedliwic. Z jego pozycji znaczne EV-. To tyle i gl luck w nastepnych turniejach.
    Pozdr
    Karelli

  6. #16
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Cokolwiek dziwne rozumowane. Szkoda mu żetonów na raise a nie szkoda na sprawdzenie AI?
    Błąd. Raczej powinien założyć w 10% przypadków BB ma monstera, w drugich 10% ma kompletny junk, a w 80% ma mniej lub bardziej dobrą rękę która na pewno jest lepsza od jego KJo.
    A od kiedy to włożenie całej kasy do puli z lepszą ręka jest złą decyzją?
    [/QUOTE]

    Uznał Twoje zagranie za oznakę słabości a nie monstera.
    Zapominasz o jednym dość ważnym czynniku. Gdybyś był na dowolnej innej pozycji ( poza oczywiście SB ), zrzuciłby karty. Popełnił błąd limpując. Pokazał słabość ( nie podbijając z pozycji ), i po Twoim podbiciu uznał że skoro już dał ciała to sprawdzi to cwane ( mające na celu przejęcie puli przed flopem ) zagranie gościa na BB ( który najpewniej nic nie ma i wykorzystuje słabość kart przeciwnika ). Sprawdził i wygrał, między innymi dlatego iż z tak marginalną ręką jak A8o postanowiłeś wejść allin. Procentowo wyliczyłeś już jakie miałeś szanse na wygraną więc nic nie trzeba tutaj dodawać. I nie ma tutaj znaczenia Twój read na jego układ, gdyż "włożenie całej kasy do puli" w tym przypadku IMO było nieuzasadnione.
    Ps. Nie miałeś lepszych okazji na zaryzkowanie całego stacka?