Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    386
    Dzieciak nie dzieciak to w tym rozdaniu miał top parę a nie over parę, także zastanów się nim coś napiszesz następnym razem, krytykować i to jeszcze bez sensu jest zawsze najłatwiej...

  2. #22
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    ehh ubiegles mnie Mac
    lepiej bym tego nie wyrazil

  3. #23
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    29
    hahahaha [=

  4. #24
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    376
    ok moj blad mial top pare. Tylko ze to nic nie zmienia w tym ze film jest po prostu kiepski(moze dlatego ze za krotki). To ze jakis wasz kumpel z podworka nakrecil filmik nie oznacza ze kazdy na forum musi sie nim zachwycac. Jestem jak najbardziej za tym by krecono filmy "edukacyjne", ale nie mozna wszystkiego w ciemno zachwalac. Wydaje mi sie ze jednak latwiej wszystko chwalic niz krytykowac na tym forum.
    No ale skoro krytykowac nie mozna no to pochwale ten film za kilka bardzo ciekawych zagran.

    1. Reka w ktorej nie bierzemy udzialu ale ciagle z wielka uwaga obserwujemy graczy. Po rozdaniu robimy bardzo nam przydatna notatke ze gracz "A" betuje gdy sie do niego czekuje(bylo to jego pierwsze tego typu zagranie no ale skoro tak zagral to pewnie gra tak w 9/10 rozgrywanych rak wiec koniecznie to zapisujemy)

    2. Kolejna reka w ktorej nie gramy ale wyciagamy bardzo wazne dla nas wnioski. Ten sam gracz"A" betuje pot co jest jego standardowym rodzajem betowania(chodz zrobil to po raz pierwszy przy stole) Bardzo wazna notatka o graczu nie wazne co mial i czy jego duze bety byly uzasadnione czy nie( byc moze mial np JJ i chcial zmusic do zrzucenia reki przez przeciwnika) najwazniejsze ze betuje pot. Przyda nam sie to w przyszlosci gdy zasiadziemy znowu przy tym samym stoliku.

    3 Kolejna reka tym razem gramy. Lapiemy 777 na flopie i zbieramy pule. Oczywiscie notatka na gracza"B" ze betuje ze slaba reka. I znowu wiemy ze mozna to wykorzystac w przyszlosci gdy bedzie podobna sytuacja on podbije po flopie my zrobimy reraise i gracz"B" najprawdopodobnie zrzuci reke(pewnie jest botem i gra tak caly czas chodz to dopiero pierwsze tego typu zagranie). Rownie dobrze mogl miec 1010 i w tym wypadku odpuscic gdyz pokazalismy sile przed i na flopie. Odpuscil raz odpusci drugi i trzeci wiec zawsze jak on bet to my reraise 3x bet(ale nie zawsze bedziemy miec seta). Oczywiscie "rid" nie jest do konca wiarygodny ale wszytko na to wskazuje(wszystko czyli jedna reka)

    4 Reka AQ gdyby przedemna byl raise absolutnie bym reraisowal gdyz miarzdze zasieg rak przeciwnika z ktorymi moze otworzyc rozdanie. Bardzo ciekawe spostrzezenie. Przeciez gracz"c" nie moze miec nic mocnego wiec nasze AQ jest tu niezniszczalne i "miarzdzy" przeciwnika. gracz"c" ma pelny buy in ciekawe gdyby zrobil reraise to co my wtedy (?)all in pewnie tak bo nasza reka nie moze byc gorsza. No ale gracz "c" tylko wyrownal (a szkoda)do BB no to my do 5$ i zbieramy cale 2.5$.

    5 Q7 jestesmy na Sb. Q7 marginalna reka ale raisujemy (to w koncu marginalna czy do grania? bo sie gubie. jesli mowimy ze reka marginalna no to nie gramy a nie podbijamy do 3.To nie turniej gdzie blindy sa juz wysokie i kradziez ich sie nam oplaca) Przeciwnik robi reraise wiec kulimy ogon i zrzucamy karty(ale proba byla dobra zawsze mielismy szanse ze sie zrzuci i zgarniemy calego dolara).

    6 Kolejna reka A9(9 trefl) podbijamy do 3.5$ mamy dwoch callerow flop A76 trefle. Robimy podbicie o 7$ i co za ogromna niespodzianka gracz"D" zrzuca A5. Przeciez na everescie graja sami z play money i jak maja top pare to dom postawia a nie odpuszcza.
    Oczywiscie jakze cenna uwaga gracz"D" potrafi foldowac, ta notatka na pewno przyniesie nam wiele korzyscie w przyszlosci. Zakladamy ze jest graczem ABC i gra solidnie tight ( w sumie po tej rece mozemu to zalozyc)

    7 98 trefle bardzo dobrze zagrane.

    8 No i na koniec Q10 flop 678 nadziewamy sie na 666, ale w koncu to bym short stack tylko z 25$ wiec zagranie dalej uwazane za dobre( tym zyja short stacki )chodz ten mial 25$ co stanowi 1/4 naszego stacka.


    ps przepraszam wszystkich wrazliwych na pisownie zarowno polska jak i angielska

  5. #25
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    386
    Hmhm tyle miejsca na stronie i nic konstruktywnego.
    Przeczytaj jeszcze raz swój post i zastanów się czy jest on próbą KONSTRUKTYWNEJ KRYTYKI czy też może po prostu przyczepiasz się do każdego możliwego zagrania z filmu ot tak dla zasady.

    Twoje zachowanie, przypomina niestety niedojrzałego 17-latka, któremu udało się wygrać 2 buy iny na nl25 i już czuje się królem świata i próbuje zaistnieć na forum.

    Jeżeli uważasz, że ten film jest kiepski do czego masz oczywiście prawo to zrób coś lepszego co pokaże jak się powinno grać, a nie przyczepiasz się na siłę do tego i obrzydzasz ludziom, którzy mogliby się czegoś nauczyć.
    Weź pod uwagę, że film jest krótki i choćby dlatego dobrze, że prezentuje sposób robienia notek, nawet jeżeli nie rozumiesz, że to tylko przykład.

    ps. nie znam Tompsona ale jest jednym z wyżej grających polskich graczy stolikowych, no i myślę, że od razu odróżnia top parę od overpary
    ps2. mimo wszystko mógłbyś zwrócić uwagę na ortografię...
    Pozdro

  6. #26
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Cytat Zamieszczone przez giza Zobacz posta
    1. Reka w ktorej nie bierzemy udzialu ale ciagle z wielka uwaga obserwujemy graczy. Po rozdaniu robimy bardzo nam przydatna notatke ze gracz "A" betuje gdy sie do niego czekuje(bylo to jego pierwsze tego typu zagranie no ale skoro tak zagral to pewnie gra tak w 9/10 rozgrywanych rak wiec koniecznie to zapisujemy)
    Co do takich notek to nawet sam Brian Townsend robi takie (a to już odpowiedź na Twoje pytanie: tak - nawet po jednym zagraniu), wiec to nic dziwnego.

    P.S. Brian nie jest "moim kumplem z podwórka" lol

  7. #27
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Filmik spoko, radiowy głos

  8. #28
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    46
    Film naprawde ciekawy i dla mnie czyli osoby zaczynającej przygode z tą grą bardzo pouczający...przede wszystkim zaciekawiła mnie agresja preflop-tzn agresja wynikająca tylko i wyłącznie z pozycji. Ja gram na FR więć dosłownie na tej lekcji wzorować się nie mogę ale pokazuje ona sam tok myślenia ewentualnych przeciwników.
    Prosimy więcej

  9. #29
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Giza widocznie jestes duzo lepszy niz gracz robiacy filmik, widocznie jestes tez duzo lepszy niz Sbrugby robiacy filmy dla CardRunners, on tez po 1 zagraniu robil notki przy graczach

    Proponuje wejsc na 2+2 i zaczac krytykowac jego filmy haha

  10. #30
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    376
    Przykro mi mac ale na NL25 nie siedze juz od 2 lat a 17 lat skonczylem baardzo dawno.
    Macia z twojej propozycji nie skorzystam hahah (te twoje haha jest najlepsze). Napisalem co o tym filmie mysle(chyba sie myle bo tylko ja widze ze ten film jest sredni) spoko jesli was ten filmik czegos nowego nauczyl co pozwoli wam wiecej wygrywac.
    Widocznie jestem za dobry na takie filmiki haha(specjalnie dla macia)