Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 103

Wątek: Do wyjadaczy

  1. #21
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    Z bólem, ale FOLD - przeciwko jednemu graczowi nie do zrzucenia, jeżeli jednak dwóch TAG i to jeszcze deepstacków tak agresywnie gra jestem w stanie zrobić big laydown

    Jakie jest prawdopodobienstwo spotkania sie seta z wyzszym setem na flopie??Chyba z tego co pamietam to 1/100 razy.
    tak masz racje, ale musisz wziac pod uwage akcje jaka sie dzieje na stole Tym samym tokiem rozumowania: mam 56 na SB, do mnie foldy, wyrownuje do big blinda, BB check: flop: 25Q, ja betuje, koles raise, ja re-raise, on re-re-raise, i co ? easy AI ? Przecież przeciwnik majac 2 niesparowane karty trafi pare lub lepiej tylko ok 32% razy, czyli jest około 70%, że mam lepszą rękę, zatem easy AI, prawda ?

    pozdr

  2. #22
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    Kapol, troche przesadziłeś z tym groteskowym przykładem. Pewnie w tym rozdaniu spotkały sie nawet 3 sety, kto wie. Zdarza się rzadko, ale się zdarza. Ale pytanie było o EV+. A foldowanie setów z założenia nie jest +. Chociaż zdarzało mi się widzieć na żywo foldy niskich setów, to w necie nie masz już takich readów. Zresztą, nie mamy konkretnych statsów przeciwników. Ale ja jestem plankton

  3. #23
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Cytat Zamieszczone przez alchemik Zobacz posta
    na stole bez możliwości kolor czy strita zrzucasz niskiego seta???
    Ta wypowiedz troche mnie dziwi. Wyglada jakbys grajac patrzyl tylko i wylacznie na swoje karty, nie zastanawiajac sie co maja przeciwnicy.

  4. #24
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    Cytat Zamieszczone przez Kapol Zobacz posta
    Ja tez daje fold. I powiem, ze troche smieszy mnie jak ktos mowi, ze jak sie wchodzi z 33, to po trafieniu seta nie zrzucamy na flopie. A jak wchodzimy z 2d3d, ogladamy flop w 5 osob, pojawia sie 8d9dTd i 4 osoby przed nami daja all-in, to co? Call, bo fold oznacza, ze z taka karta czekamy na pokera i lepiej juz bylo ja wywalic PF?
    bez przesady...

    tutaj flop jest bezpieczny, ktos raisowal pre wiec, moga byc rownie dobrze overpairy itp. poza tym nie mowimy o 5 all inach z mozliwoscia koloru, tylko o secie, zupelnie nie rozumiem dlaczego cie to smieszy? na duzo wyzszych stawkach niektorzy solidni gracze nie zrzucaja over pair, tak samo top pair czy tez 2 pary, a ty chcesz zrzucac seta na nl50? dla mnie LOL, jezeli jest wyzszy set, to trudno... i tak takie zagranie bedzie EV+, juz to bylo opisane.
    granie w pokera na stresie ze mam super reke, ale i tak na pewno ktos mnie bije (pewnie ma wyzszego seta, ja full to on kareta) to dla mnie zupelny bezsens. po to jest BM, po to sa rozne stawki zeby takiej reki na flopie nie trzeba bylo zrzucac.

  5. #25
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    Cytat Zamieszczone przez Kapol Zobacz posta
    Ta wypowiedz troche mnie dziwi. Wyglada jakbys grajac patrzyl tylko i wylacznie na swoje karty, nie zastanawiajac sie co maja przeciwnicy.
    Oczywiście że zastanawiam się co mają przeciwnicy, ale setki razy mają OP, 2 pary, jakieś AK czy cokolwiek innego np J6off

    Oczywiście, że czasem nadziewam się na wyższego seta, ale i tak myślę, że na takim stole to jest + EV zagranie

    PS A seta 222 zrzuciłem niedawno na turnie pierwszy raz w życiu na stole 9high na podobną akcję przeciwników. Miałem zainwestowane kilka BB i byłem prawie pewien, że mam reada. no i 1 miał zajebistą OP TT a drugi 2 pary gówniane i wsadzili duże stacki na NL200. Nigdy więcej tego błędu nie popełnię.
    Ostatnio edytowane przez alchemik ; 03-07-2007 o 13:55

  6. #26
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    196
    Dodam jeszcze że ja w tym rozdaniu byłem buttonem , a HERO sprawdził aczkolwiek myślał do końca.

  7. #27
    Jak dla mnie koleś wali all in, bo broni swoje AA, KK czy też inne w tym rodzaju gówno, a więc easy call. Jednakże mógł podbić również z 99, więc możemy mieć klasycznego badbeata, no ale cóż, trzeba to sprawdzić. Nie ma sensu zrzucać niskiego seta przy tak bezpiecznym flopie, to jest poker ryzyko zawsze istnieje do ostatniej karty że nam nie pyknie albo odwrotnie, że nam przyfuksi. To tyle ode mnie.

  8. #28
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    360
    Cytat Zamieszczone przez ali4321 Zobacz posta
    Dodam jeszcze że ja w tym rozdaniu byłem buttonem , a HERO sprawdził aczkolwiek myślał do końca.
    To ktora ovepare miales????

  9. #29
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    196
    Obiecana odpowiedź.

    Ja byłem na buttonie i raisowałem preflop z 99, UTG miał 55.

    Wrzuciłem to rozdanie bo wydawało mi się bardzo ciekawe, głównie ze względu na charakterystykę flopa. Dzięki temu gracz z 33 mógł wydedukować że jego karta w tym rozdaniu nie jest najlepsza.
    Niestety ciężko jest zrzucić taką rękę nawet domyślając się że przeciwnicy mają lepszą.

    Tutaj HERO z 33 był w bardzo komfortowej sytuacji bo widział praktycznie całą licytację wrzucając do puli bardzo niewiele. To mogło go powstrzymać przed callem. W innym przypadku - gdyby był na innej pozycji nie miał by tak dobrej informacji i all in byłby bardziej oczywisty.

  10. #30
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    379
    Wszyscy wrzucili alliny?