Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    jako ze z kolega Wrona nie zgadzamy sie w opiniach co do pewnego zagrania, jestesmy ciekawi opinii forumowiczow

    turniej SmallStakesTH, 24 grajacych, nagrody 40%/28%/20%/12%, zostalo trzech graczy:

    blindy 1000/2000 ante 200 pot:3600
    dealer Goorka 31.000-37.000
    SB Wrona 21.000-27.000 (rozbieznosci w pamieci)
    BB Lect 14.500

    ostatnie kilkanascie/dziesiat rozdan toczylo sie na zasadzie "80% potow zgarnial pierwszy all-in (sporadycznie dwa foldy)"

    akcja: dealer folduje, SB zagrywa all-in, BB ma QJo, jaka decyzja ?

    pot 4600+12300= 16900, call 12300

    w razie bledow/niejasnosci prosze Wrone o sprostowanie, lub PM to wyedituje (rozbieznosci w stackach zgadzaja sie co do tego, ze po przegranym all-inie Wrona zostaje zdecydowanym shortstackiem)
    pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Przy M=4 myślę, że ta ręka jest dość dobra, chociaż niemal na pewno będziemy underdogiem. Jeśli ma AA-QQ, to tak czy siak mamy przesrane, ale tym bym się nie zajmował (poza tym można by Cię było próbować slowplayować, żeby Cię sprowokować do all-ina), JJ mamy 30%, każda niższa para to coinflip, AK 35%, AQ-AJ 30%, AT-A2 40%, KQ czy KJ też jest jakieś 35%, KT 40%, w więc w najgorszym przypadku imo mamy 30% na wygraną. Oddsy mamy 42%, więc chyba wychodzimy na minus. Ciężka sprawa, lepiej chyba poczekać na jakiegokolwiek asa i pojechać z nim, ale nie wiem co bym zrobił, pewnie bym zaryzykował z braku doświadczenia

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Hehe... Wrona wczoraj jeszcze w taksówce nie mógł przeżyć tego rozdania. Moim zdaniem przy takich blindach i ruletce na all-inach sprawdzednie nie było złym zagraniem. Jak spasujesz to zostaje Ci 12300 i jak nie dostaniesz jakiejś karty w paru najbliższych rozdaniach to następnego Twojego all-ina sprawdziliby obaj i byłbyś w jeszcze większych kłopotach.

    pozdro

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    zdecydowanie call jako ze masz najmniej zetonow i potrzebujesz akcji...qj dodatkowow call bo to ulubiona reka erazma a wiadomo erazm to farciarz...czestochowa tez ci powie ze hiszpan nie do zrzutki...3/4przypadki w tym momencie sb robi push moze nawet nie patrzec w karty zalezy jaki macie image

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    thx za komentarze, czekam na nastepne, dodam moze jeszcze rozstrzygajaca reke tego turnieju, bo tez byla problematyczna

    zostajemy z Goorka w HU, blindy 1500/3000 do konca, stacki rowne po 36.000

    w rece 1 zgarniam duza blinde i stacki 39k do 33k
    w rece 2 dostaje 44, dealer Goorka miniraise do 6.000, jaka moja decyzja ?


    jako, ze byla to rozstrzygajaca reka, wiadomo ze dalem all-in, a Goorka sprawdzil
    moja motywacja bylo:
    najprawdopodobniej ma 2 overkarty, w tym wypadku jesli scalluje jestem minimalnym faworytem, dodajac zetony w pocie zdecydowanie wychodze na +
    jesli spasuje to mam wielki zysk bez ryzyka, i sytuacja 45 do 27
    (niezbyt na to liczylem, ale byla niezerowa szansa, mogl rozegrac dowolna karta tak jak mozna rozegrac premiumy, miniraise PF i CB na flopie)
    jedyne czego moge sie obawiac to wyzszej pary, ale miniraise z mala lub srednia para to najgorsze rozwiazanie, wiec na szczescie wiekszosc kart ktorych sie obawialem zupelnie nie pasowala do gry PF
    pozostaja najwyzsze pary, pasujace do gry PF, wtedy coz, peszek i 20% szans

    z checia poznam luki w moim rozumowaniu
    pozdrawiam

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Wielkie Księstwo Nadwarciańskie
    Posty
    529
    Lect wiesz ze gralem wczoraj okazjonalnie bo w tym sezonie niechodze i duzo wczoraj poszlo piwek ja bym nie sprawdzil ale rozumiem twoje "za" jak zobaczyłem twoja reke przy moim A7 wiedzialem ze Ci wejdzie poprostu wiedzialem Q nawet chyba mowilem zanim goorka dal flopa ze panie zawsze wchodza przeciwko mnie Ja gralem wczoraj funowo i bylo super ale mowie jak twoj all in z A10 chyba jesscze grajac w 4 wygral z moim AK to juz wisialo w powietrzu ze dzisaj bedzie winnerem
    pozdro i gratki

    p.s pamietam ze zostalo mi ok 9k czyli mialem jakies 23-24k bo w nastepnej bedac na dilerce sprawdziles moje 66 z 107o bez mrugniecia okiem wynik wiadomo
    Ostatnio edytowane przez Wrona ; 03-07-2007 o 15:44

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    "...zanim goorka dal flopa ze panie zawsze wchodza przeciwko mnie..."

    chyba ciut inaczej niz "pani" okreslales te piekna karte :P:P

    a gralo sie rzeczywiscie swietnie, wahania szczescia mialem ogromne, od prawie odpadniecia po przegraniu AQ vs AT i przegranym 8-outowcu przeciwnika na riverze, wygrana z Toba AT vs AK, przegranie z Toba 2 coin-flipow z rzedu, wygrana QJ vs A7 i wygrany ostatni coin-flip z goorka

    pozdrawiam