Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    186
    Witam.

    podrzucam taka reke do analizy / uwagi / zjechania obu graczy:

    Wczesna faza turnieju na zywo (niedzielny w olimpicu - 50zl + max 40zl rebuye), rebuy'ow juz nie mozna robic.

    gracz A: bardzo LA, nawet o duze pule z umiarkowanymi rekami, stack okolo 8-9 tysi

    gracz B: duzo mniej Loose, duzo mniej agresywny. stack okolo 3500.

    sredni stack okolo 4 tysi. stol 9 osob. blindy 100-200

    Gracz A na MP, gracz B na buttonie

    2 limperow przed A, A limp, jakis limper, B limp (ogladanie flopa w 5ciu.

    Flop: 6, 9, Q - dwa kiery i pik

    czek, czek, A bet 300, fold, B raise 900, fold, fold, A sprawdza.

    turn: 2 pik

    A czek
    B czek

    river: 5 pik.
    A bet 1000
    B push
    A sprawdza.


    A: AA (kolorow nie pomne) - para
    B: 78 (pik, kier) - str8


    i teraz - jak wyzej: prosba o analizy / uwagi / zjechania obu graczy (gdzie co spieprzone) itp itd

    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Wielkie Księstwo Nadwarciańskie
    Posty
    529
    nigdy nie limpuje sie na FR duzej pary, bet 4BB i wtedy juz kolegi na buttonie z 78o juz nie ma to pierwszy bład gracza A drugi to brak all ina po re-raise na flopie nawet juz przy tym jego limpowaniu preflop w koncu miał 2,5 razy wiekszego stacka od B

    co do gracza B ja preflop przy takim stacku chyba bym nie sprawdził ale w kocnu mial pozycje i chyba pewnosc ze SB iBB nie sa skorzy do raisowania preflop. co do gry po flopie ładnie agresywnie w stylu mojego dobrego kolegi Goorki dzieki temu obejrzał river za darmo i tu znow wychodzi brak all ina ze strony gracza A wydaje mi sie ze B przy 1100 w puli i jeszcze z 2400 by odpuscil chyba ze miał ochote gambling gambling

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    459
    Gdybym był na miejscu gościa z asami: bije przed flopem i jesli reszta ucieka z rozdania to zbieram blindy, po flopie dobry rereise, ale czemu brak konsekwencji i mocnego zajebania na turnie gdzie gracz A by prawie napewno spasował???
    Gość z 78o rozegrał wg mnie dobrze swoją rękę i ja zrobiłbym tak samo!Limp preflop, podbicie po flopie by sprawdzić z kim tu tańcze, sprawdzam rereise i robie chek na turnie,a ze kolega z asami rozdaje prezenty tzn darmowe karty to jego strata.Ale co ja tam wiem o pokerze...

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Gracz A najwyraźnie choruje na fancy play syndrome. Zamieszczone rozdanie potwiedza tą diagnozę. . Pierwszy błąd to brak raise preflop, drugi to brak AI po raise gracza B na flopie. Po za tym ten limp IMO niezbyt pasował do jego image.

    Gracz B zagrał ładnie postflop, ale preflop IMO słabo. Ja bym zrzucił te 87o - za mało limperów.

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    jak dla mnie gracz B rozegrał tę rękę świetnie, A (rzekomy LAG) kiepsko, jest lagiem i limpuje z asami? bardzo podejrzane, dostał co chciał, pozwolił drawować do flusha, strita, dwóch par, wszystkiego niemal co można było i go biło.

    pozdrówka.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    186
    sie przyznam, ze ja to ten od str8 draw. i abstrahujac od preflopa, to sie zastanawiam:

    a) czy raise na flopie przy tak niklym stacku nie byl o tyle glupi, ze robil mnie prawieze potcommited czy jak to tam sie nazywa... moze przesadzam, ale na flopie wkladalem juz 1/3 stacka, to w sumie niemalo, zwlaszcza, ze byc moze draw byl nie do 8miu outsow a do 6ciu (bo przeciez ktos mogl miec dwa kiery). przy wiekszym stacku to moze i owszem, ale przy takim malym z takim w sumie marginalnym drawem... hm... ?
    po prawdzie to liczylem, ze wszyscy zrzuca...

    b) czy wobec tylko sprawdzenia mojego raisa na flopie (po jego mini-becie, o 1/3 pota tylko, jakby chcial tanio obejrzec turna), nie powinno sie w tej sytuacji obstawic gracza A na flush-draw i na turnie nawet i nie allinowac?

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    a) Tak jak napisałem wcześniej, IMO błędem było wejście preflop, szcególnie przy tak niskim stacku. No ale jeśli już zobaczyłeś flopa to taki raise jest IMO jak najbardziej OK - możesz zgarnąć pulę od razu, a jeśli nie to masz opcje. Klasyczny semibluff. Sprzyja temu też Twój image - możesz przeciez bronić przed drawami AQ lub seta 66/99. Nie sądzę aby przeciwnik zakładał że masz 78o.

    b) Niewiele chipsów Ci pozostało, więc IMO jak najbardziej można się w tym wypadku allinować. Zakładając że przeciwnik ma FD, musiałby go teraz zrzucić. A jeśli jednak ma AA, to Ty nadal masz opcje. Ale wzięcie darmowej karty też IMO jest OK. Jeśli nie trafiłbyś strita na river, to zostałoby Ci jeszcze 2300, a więc nawet troszeczkę więcej niż potrzeba do gry w trybie all-in or fold.

    jdx

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    186
    dzieki za uwagi i milego