Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Na samym początku sesji 2xseta złapałem i zrobiłem BI w ok 10 minut. Potem kilka wtop i w sumie wyszedłem -BI za sesję. Znowu.

    1) Czy w tym rozdaniu ktoś z Was nie straciłby tyle co ja? Miałem nadzieję, że po moim małym CB odbierze to jako słabość i będzie próbował odebrać pulę.

    ***** Hand History for Game 6107784338 *****
    $10 USD NL Texas Hold'em - Friday, June 29, 19:58:21 ET 2007
    Table Table 126163 (Real Money)
    Seat 10 is the button
    Total number of players : 10
    Seat 8: TableSheriff ( $9.75 USD )
    Seat 9: adpopkRFH ( $8.76 USD )
    Seat 10: zolinvitaly ( $8.61 USD )
    Seat 7: periMCS ( $8.96 USD )
    Seat 5: Ganjmed ( $1.64 USD )
    Seat 3: Ghanna7 ( $11.91 USD )
    Seat 1: Rocky262626 ( $10.72 USD )
    Seat 2: terror80 ( $7.89 USD )
    Seat 4: GeoffNI ( $5 USD )
    Seat 6: danoodanoo ( $2 USD )
    Rocky262626 posts small blind [$0.05 USD].
    Ghanna7 posts big blind [$0.10 USD].
    GeoffNI posts big blind [$0.10 USD].
    terror80 has left the table.
    ** Dealing down cards **
    Dealt to periMCS [ ]
    >You have options at Table 125777 Table!.
    GeoffNI checks.
    Ganjmed folds.
    periMCS raises [$0.40 USD]
    TableSheriff folds.
    adpopkRFH folds.
    zolinvitaly folds.
    Rocky262626 calls [$0.35 USD]
    Ghanna7 folds.
    GeoffNI folds.
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    Rocky262626 checks.
    periMCS bets [$0.50 USD]
    Rocky262626 raises [$2 USD]
    Vincef25 has joined the table.
    periMCS raises [$3.50 USD]
    Rocky262626 calls [$2 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    Rocky262626 is all-In.
    periMCS is all-In.
    ** Dealing River ** [ ]
    Rocky262626 shows [ , ]three of a kind, Sevens.
    periMCS doesn't show [ , ]two pairs, Aces and Queens.
    Rocky262626 wins $1.76 USD from side pot #1 with three of a kind, Sevens.
    Rocky262626 wins $17.22 USD from the main pot with three of a kind, Sevens.

    2) I jak tracic jak najmniej w takich rozdaniach. Po tym minraise człowiek jest prawie pewien, że jest w plecy, ale jakoś głupio foldować przed takim małym betem.

    ***** Hand History for Game 6107517857 *****
    $10 USD NL Texas Hold'em - Friday, June 29, 18:21:18 ET 2007
    Table Table 126072 (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Total number of players : 8
    Seat 2: Clemens2010 ( $10.77 USD )
    Seat 8: periMCS ( $23.06 USD )
    Seat 9: drfresh333 ( $2.82 USD )
    Seat 10: ARII30TDI ( $1.99 USD )
    Seat 1: Mr_Busted ( $3.41 USD )
    Seat 4: tattoorob666 ( $8.94 USD )
    Seat 7: BaMzBamZz ( $1.89 USD )
    Seat 3: prospectum ( $1.90 USD )
    BaMzBamZz posts small blind [$0.05 USD].
    periMCS posts big blind [$0.10 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to periMCS [ ]
    drfresh333 folds.
    ARII30TDI folds.
    Mr_Busted folds.
    Clemens2010 folds.
    prospectum folds.
    tattoorob666 calls [$0.10 USD]
    BaMzBamZz folds.
    periMCS raises [$0.30 USD]
    tattoorob666 calls [$0.30 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    periMCS bets [$0.60 USD]
    tattoorob666 calls [$0.60 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    periMCS bets [$1.30 USD]
    tattoorob666 raises [$2.60 USD]
    >You have options at Table 125927 Table!.
    periMCS calls [$1.30 USD]
    ** Dealing River ** [ ]
    periMCS checks.
    >You have options at Table 127085 Table!.
    tattoorob666 bets [$2 USD]
    periMCS calls [$2 USD]
    tattoorob666 shows [ , ]three of a kind, Queens.
    periMCS doesn't show [ , ]a pair of Kings.
    tattoorob666 wins $10.69 USD from the main pot with three of a kind, Queens.

    Potem jeszcze przesrałem z setem na flopie. Raisneąłem typa allin i callnął z 4 flushem i oczywiście doszło. Wiem wiem long term jestem do przodu na takiej grze. W tym miechu dokładnie chyba każdego allina przegrałem będąc faworytem. Dlatego cofnąłem się na 10NL. Aż się boję pomyśleć, ile zarobię w następnym jak prawdopodobieństwo w końcu stanie po mojej stronie
    Ostatnio edytowane przez PeriMCS ; 30-06-2007 o 16:09

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    pierwsze rozdanie : cooler
    drugie rozdanie: IMO ewentualnie moznabylo sobie odpuscic ten call na riverze, ale ogolnie wiekszych bledow nie bylo.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Wielkie Księstwo Nadwarciańskie
    Posty
    529
    normalka reload i gramy dalej nikt by tu nic mniej nie stracił i nie ma sensu sie wiecej nad tym zastanawiac Jak juz ktos na forum napisal kiedys Esfandiari powiedział na pokerzone: czasami zdarzają się takie rozdania w których musisz przegrać, traktuj je jak podatek

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    w każdym z tych rozdań przegrywam stacka, albo prawie całego stacka...


    Pzdr

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    A tutaj? Kur... pół godziny 2 stacki w plecy. AK to chyba zacznę zrzucać PF albo jedynie limpować.

    FullTiltPoker Game #2820832715: Table Rock Springs - $0.05/$0.10 - No Limit Hold'em - 11:10:39 ET - 2007/07/01
    Seat 1: HERO ($10.40)
    Seat 2: dknela ($3.95)
    Seat 3: Tuoni ($11)
    Seat 4: lks87 ($11.50)
    Seat 5: scurbbs ($12.55)
    Seat 6: deionr ($3.75)
    Seat 7: robinr1 ($2.05)
    Seat 8: freebird1980 ($0), is sitting out
    Seat 9: rockman3 ($3.50)
    lks87 posts the small blind of $0.05
    scurbbs posts the big blind of $0.10
    The button is in seat #3
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to HERO [ ]
    freebird1980 stands up
    deionr folds
    robinr1 folds
    rockman3 folds
    HERO calls $0.10
    dknela folds
    Tuoni folds
    lks87 calls $0.05
    scurbbs checks
    LikelyWinner adds $4
    *** FLOP *** [ ]
    lks87 checks
    scurbbs checks
    HERO has 15 seconds left to act
    HERO bets $0.40
    lks87 folds
    scurbbs raises to $4.50
    HERO raises to $10.30, and is all in
    scurbbs calls $5.80
    HERO shows [9s 9d]
    scurbbs shows [ ]
    *** TURN *** [ ] []
    *** RIVER *** [ ] []
    HERO shows three of a kind, Nines
    scurbbs shows a straight, Jack high
    scurbbs wins the pot ($18.90) with a straight, Jack high
    HERO is sitting out
    *** SUMMARY ***
    Total pot $20.90 | Rake $2
    Board: [ ]
    Seat 1: HERO showed [9s 9d] and lost with three of a kind, Nines
    Seat 2: dknela didn't bet (folded)
    Seat 3: Tuoni (button) didn't bet (folded)
    Seat 4: lks87 (small blind) folded on the Flop
    Seat 5: scurbbs (big blind) showed [ ] and won ($18.90) with a straight, Jack high
    Seat 6: deionr didn't bet (folded)
    Seat 7: robinr1 didn't bet (folded)
    Seat 8: freebird1980 is sitting out
    Seat 9: rockman3 didn't bet (folded)

    Ostatnio w każdej sesji coś takiego się trafia :/
    Ostatnio edytowane przez PeriMCS ; 01-07-2007 o 17:21

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    A tutaj to zagrałeś fatalnie. W puli masz zainwestowane tylko 5BB total, a big blind przebija na flopie o 41BB. Masz jeszcze jakieś wątpliwości jaka powinna być decyzja? On może mieć wszystko, w szczególności strita. Poza tym, chociaż nie gram FR, to 99 na MP to chyba jest ręka na raise jeśli jesteś first to act. A w zasadzie, niezależnie od pozycji, jeśli jesteś first to act, to każda ręka z którą chciałbyś zobaczyć flopa nadaje się na raise. Mówiąc krótko jeśli otwierasz pulę, to zawsze raise a nie limp. Open-limpują tylko fisze.

    jdx

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    A tutaj to zagrałeś fatalnie. W puli masz zainwestowane tylko 5BB total, a big blind przebija na flopie o 41BB. Masz jeszcze jakieś wątpliwości jaka powinna być decyzja? On może mieć wszystko, w szczególności strita. Poza tym, chociaż nie gram FR, to 99 na MP to chyba jest ręka na raise jeśli jesteś first to act. A w zasadzie, niezależnie od pozycji, jeśli jesteś first to act, to każda ręka z którą chciałbyś zobaczyć flopa nadaje się na raise. Mówiąc krótko jeśli otwierasz pulę, to zawsze raise a nie limp. Open-limpują tylko fisze.

    jdx
    Oczywiscie brałem pod uwage T7, ale to była jedyna ręka, której się bałem. Liczyłem na innego seta, overparę, flush drawa którego ludzie na tych stawkach często grają allin. W czerwcu zresztą kilka razy przegrałem majac seta na takim stole, gdy postawiłem przeciwnika allin, a on callował z 4 flushem.

    Co do raiseowania to nie wiem. Jak dla mnie za słaba. Ja potrzebuję JJ na tej pozycji. Z 99 na ogół spadną wyższe karty na flopie i co zrobię? Dostanę calla PF od każdych face cards. A o parkach 22-88, z którymi chcę oglądać flopa tanio też nie myślałem żeby raiseować. Gdybym grał SH to co innego.

    Może gdybym dostawał jakąś akcję z AA, KK a nie zgarniał regularnie po 4xBB to bym potrafł zrzucić tego seta tutaj. A tak to wtopiłem, bo chciałem wreszcie coś wygrać.

    Hello I'm Peri and I'm a fish.

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Oczywiscie brałem pod uwage T7, ale to była jedyna ręka, której się bałem. Liczyłem na innego seta, overparę, flush drawa którego ludzie na tych stawkach często grają allin. W czerwcu zresztą kilka razy przegrałem majac seta na takim stole, gdy postawiłem przeciwnika allin, a on callował z 4 flushem.
    Jeśli przeciwnik miałby FD, to po Twoim AI i tak miałby całkiem easy call. Wysokoą parę raisowałby zapewne preflop. W zasadzie to bijesz tylko bluff, niższego seta i dwie pary. Czy warto ryzykować cały stack aby się o tym przekonac mając zainwestowane tylko 5BB? Poza tym zauważ ze gdybyś raisował preflop i BB dał call to wtedy overpara lub niższy set były by u niego bardziej prawdopodobne niż T7, a w szczehólności T7o. Do tego pot odds miałbyś trochę lepsze. A jeśli gość sprawdziłby z T7o no to cóż, na donków nic nie poradzisz. Też przegrałbyś pulę, ale przynajmniej miałbyś świadomość że nie popełniłeś błędu.

    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Co do raiseowania to nie wiem. Jak dla mnie za słaba. Ja potrzebuję JJ na tej pozycji.
    To już nie jest tight. To jest rock. W związku z tym nie dziw się że:

    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Może gdybym dostawał jakąś akcję z AA, KK a nie zgarniał regularnie po 4xBB to bym potrafł zrzucić tego seta tutaj.
    Gdybyś raisował większy zakres rąk to dostawałbyś też więcej akcji gdy masz monstera na ręku.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    392
    Cytat Zamieszczone przez PeriMCS Zobacz posta
    Co do raiseowania to nie wiem. Jak dla mnie za słaba. Ja potrzebuję JJ na tej pozycji. Z 99 na ogół spadną wyższe karty na flopie i co zrobię? Dostanę calla PF od każdych face cards. A o parkach 22-88, z którymi chcę oglądać flopa tanio też nie myślałem żeby raiseować. Gdybym grał SH to co innego.
    Po pierwsze, plz uzywaj hand convertera na przyszlosc.

    Po drugie, jesli masz 88 i flop pada K73, to dajac c-bet jest duza szansa ze wezmiesz taki pot, a bez wczesniejszego raise'a, nie ma nawet sensu atakowac taki pot.

    Najwazniejsze jest jednak, ze dajac raise nie pozwalasz SB i BB i ewentualnie ludziom na LP ogladac flopa z jakims 75o czy T7o jak w tym przypadku i jest szansa ze unikniesz sytuacji takiej jak wtedy. Oczywiscie sa osoby, ktore wrecz zawsze daja call na raise ze wszelkimi suited connectors na LP, ale to inna bajka.

    jdx: jak masz UTG np. QTo to nie grasz w ogole czy tez dajesz raise? Mysle, ze czy open-limp jest oznaka slabosci czy nie zalezy od stolika, np na HSP przez jakis czas prawie kazdy pot zaczynal sie od open raise. Nie chce robic z tego jakiejs wyroczni, faktem jest ze zaczal to Jamie, a Doyle nie zrobil tego nigdy, ale mam czasami watpliwosci, czy jest sens na w miare loose stoliku dawac na EP open-raise z QT na przyklad, gdzie jesli nie trafie, to w 90% przypadkow dostane call na c-bet i bedac OOP praktycznie bede musial oddac pot.
    Ostatnio edytowane przez Hedge ; 01-07-2007 o 19:09

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez adamjoz Zobacz posta
    jdx: jak masz UTG np. QTo to nie grasz w ogole czy tez dajesz raise?
    Jeśli chodzi o cash games, to gram tylko stoły SH i QTo na UTG gram sporadycznie, najczęściej na stołach tight. Natomiast QTs gram stosunkowo często - zawsze to jakieś 3% więcej siły niż QTo. W turniejach, bo tylko wtedy gram FR, wcale nie gram tych rąk we wczesnej fazie, natomiast w okolicach bubble dosyć często gram QTs przy korzystnym stole, tzn. mam spory stack i widzę że przeciwnicy są słabymi shortstackami którzy za wszelką cenę chcą jakoś dociągnąć do kasy. Będąc już w kasie znowu nie gram tej ręki, ale jeśli uda mi się dotrwać do FT i zrobi się on shorthanded to wtedy ponownie gram QTs.

    Cytat Zamieszczone przez adamjoz Zobacz posta
    Mysle, ze czy open-limp jest oznaka slabosci czy nie zalezy od stolika,
    Open limp z reguły jest oznaka słabości, ale w tanich turniejach ludzie bardzo często limpują monstery. Na szczęście dosyć łatwo jest to zauważyć i odpowiednio dostosować się gdy jesteś w puli z takim graczem i sam nie masz monstera na ręku. Przynajmniej moim zdaniem.

    Cytat Zamieszczone przez adamjoz Zobacz posta
    np na HSP przez jakis czas prawie kazdy pot zaczynal sie od open raise. Nie chce robic z tego jakiejs wyroczni, faktem jest ze zaczal to Jamie, a Doyle nie zrobil tego nigdy,
    Tzn. co zaczął Jamie? Open-limpowanie? No przecież wiadomo (i było to widać w HSP) że to fisz. Na WSOPie mu farciło a w HSP juz trochę mniej.

    Cytat Zamieszczone przez adamjoz Zobacz posta
    ale mam czasami watpliwosci, czy jest sens na w miare loose stoliku dawac na EP open-raise z QT na przyklad, gdzie jesli nie trafie, to w 90% przypadkow dostane call na c-bet i bedac OOP praktycznie bede musial oddac pot.
    Wchodzenie w pulę z QT na UTG na stole FR jest IMO baaardzo loose, ale jeśli już wchodzisz to IMO tylko raise ponieważ to daje przewagę psychologiczną, szczególnie jeśli masz dobry image tzn. TAG. Jak sam zauważyłeś, c-bet bardzo często załatwia sprawę. A jeśli przeciwnicy widzą Ciebie jako LAG-a to musisz mieć dobrze opanowane czytanie przeciwników i grę postflop. To przy założeniu że grasz przeciwko graczom loose, ale myślącym. Przeciwko calling station którzy drawują do pary (nawet nie overpary!) do samego rivera raczej bym tego nie próbował.

    jdx