Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    Chcałbym się dowiedzieć w jaki sposób obstawia się pieniądze tz. przebijać, podwyższać stawką itd.

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Niezbyt dokladnie sprecyzowales o co ci chodzi, ale sprobuje odpowiedziec . Sa 3 najpopularniejsze formaty pokera w zaleznosci od mozliwosci przebicia: limit, pot limit i no limit. W kazdej turze licytacji mozliwe sa nastepujace akcje: podbicie, sprawdzenie i pas. Roznica miedzy tymi 3 formatami jest wlasnie w podbiciu.

    W limicie, podbijac mozna zawsze o z gory ustalona stawke, w przypadku gdy gramy np. holdem ze stawkami $1/$2. Po flopie mozna podbic o $1(ni mniej ni wiecej), tak samo z przebiciem. Po 4i 5 karcie podbicia w texasie i omaha limit zazwyczaj sie podwajaja i w tym wypadku podbicie/przebicie wynosiloby dokladnie $2. Zazwyczaj ustala się, że mozna przebic(rerise) maksymalnie 3 razy.

    Co do pot limit i no limit, to tutaj gorna granica podbicia jest ustalana na aktualna wielkosc pieniedzy w puli w przypadku pot limit, oraz bez gornego ograniczenia w przypadku no limit. Mozna stosowac tutaj dolne ograniczenie, np. minimalne podbicie nie moze byc mniejsze niz duzy blind, albo nie mniejsze niz ostatnie podbicie w danej turze licytacji.

    Mam nadzieje ze nie namieszalem za bardzo i da sie cos z tego zrozumiec.

  3. #3
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    najlepiej grac tak zeby bylo przyjemnie i zeby przy okazji cos wygrac 8)

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    bardzo dziki wschód
    Posty
    5
    Cytat Zamieszczone przez michalhusejko@wp.pl
    Chcałbym się dowiedzieć w jaki sposób obstawia się pieniądze tzn. przebijać, podwyższać stawką itd.
    Ostrożnie :mrgreen:

    Ale tak na poważnie, taktyka gry na pieniądze zależy od wielu czynników. Część reguł ustalana jest juz przed tym jak siądzie się do partii pokera, obojętnie w jakim wydaniu.
    Tak jak napisał Doli, można przyjąć te trzy rózne formy. Ale myślę że Tobie bardziej chodzi o taktyczne rozwiązania. Tutaj nie ma jednego genialnego i złotego rozwiązania, bo często jest tak że przy stole siadaja osoby, które poza tym że chcą zagrac w pokera nie mają ze sobą nic wspólnego. Nie znamy więc stylu gry naszych przeciwników- co nie oznacza że nie możemy poznać go w trakcie partii ( przynajmniej częściowo).
    Smutna prawda jest taka że tylko ogromna ilosć rozegranych partii, wyuczy nas tego jak obstawiać realnymi pieniędzmi, kiedy spasować a kiedy możemy sobie pozwolić na bluff , a kiedy tylko na podtrzymanie itd.
    Życzę zdobywania doświadczenia przy pokerowych stolikach i samych wygranych.

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Joker napisał, ze można się wyuczyć obstawiania.
    Nie mogę się z tym do końca zgodzić, bo chyba nie powiesz że w podobnych sytuacjach zawsze obstawiasz tak samo ?? W pokerze dużo zależy od intuicji, a tej nie da się nauczyć, ją się ma albo jej brak..., ale nie zaprzeczam, że trening czyni mistrza

    Soprano

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Mam kilka pytań może nie do zasad ale do sposobu rozgrywania gry...

    1. Co się dziej gdy jeden z graczy ma stan konta załóżmy 50$ i jest na dużym blind’zie który aktualnie wynosi 60$ ?? Robi się side pot’y czy on po prostu czeka na nastepną rundę (gdy będzie na małym blind’zie) czy jak ??

    2. Druga sytuacja to : finałowy stolik, trzech graczy przy nim (A, B i C) Stan konta gracza A np. 500$ a B i C mają po 50$. Oboje wchodza w rozdaniu za all in, ale wygrywa gracz A. Kto zajmuje w turnieju 2 a kto 3 miejsce ?? Zawsze ten kto ma więcej kasy przed ostatnim rozdaniem, ale oni mają tyle samo. Kto zajmuje 2 miejsce w turnieju ?? Oboje razem ?? Jak nastepuje wtedy podział kasy ??

    Może sytuacje mało prawdopodobne, ale zawsze mogą się takowe zdarzyć...

    I jeszcze prośba, bo na stronce jest podział kasy dla wejścia za 50, a mógłby mi ktoś wkleić taki przy wejściu za 20... jeżeli oczywiście takowy jest...

    Aha i zależało by mi żeby to jak najszybciej więc z góry wielkie dzięki

    Soprano

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    1. Tak, robi sie side poty
    2. Hmm, ciekawe w sumie nie wiem jak to robia na pokerstars czy innych site'ach, ale zajeli to samo miejsce, wiec powinni dostac taka sama nagrode,. Prawdopodbnie dostana polowe kaski za 2 +3 miejsce.

    Co do podzialu kaski jak na stronce, to pewnie wystarczy zrobic to proporcjonalnie do tego co jest (mniej wiecej). Jak chcesz dokladnie procentowo co i jak to juz niech marian da znac, bo on to gdzies znalazl.

    ps. Szykujecie jakis niewielki turniej ? Mam nadzieje ze pojawi sie kilku nowych graczy na naszym .

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    No szykuje się chyba jakiś niewielki....
    A czy pojawią się na turnieju Planety to chyba tak, tylko że na tym w Sopocie to nie bardzo, na kolejnych raczej tak

    dzięki Doli za odp.

    Soprano

  9. #9
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    Mam takie pytanie, jak to jest z przebijaniem? Zawsze mozna przebic czyjas stawke, nawet jak ktos mowi, ze sprawdza? Czy moze juz wtedy nie? Moge podbijac caly czas, zeby nie dac sie sprawdzic?

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2003
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    418
    A teraz coś z innej beczki:

    "If, after the first twenty minutes, you don't know who the sucker at the table is, it's you."

    --Unknown

    "How long does it take to learn poker, Dad?" "All your life, son."

    David Spanier, "Total Poker" (1977)

    "Perception is reality."

    Immanuel Kant