Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 241
  1. #21
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Bydgoszcz/Poznań
    Posty
    388
    Cytat Zamieszczone przez Kapol
    Zaryzykowałem, bo miałem na stole 33$ z początkowych 5$.

    Co do taktyki przy AK, to pre-flop zawsze gram tylko call, podbijam tylko przy AA, a i to rzadko. Podbijam wtedy, gdy wchodzi sporo osób, bo jak ktoś ma np. 53s i widzi 10c to wchodzi. Potem dojdzie AT6s i już ma kolor bijący moje AAA. Natomiast jeśli przy moim AA wchodzą prócz mnie 1-3 osoby, to raczej daję call.
    to wg mnie najszybsza droga do oberwania bad beata.
    ja dla przykladu praktycznie zawsze raisuje przed flopem z kazda para (jesli nikt, wczesniej tego nie zrobil, inaczej w zaleznosci od sily mojej pary i wysokosci raisa, fold, call, lub reraise).
    moim celem, szczegolnie przy niskich i srednich parach jest doprowadzenie, by oprocz mnie dotarla najlepiej tylko jedna osoba.

    wg mnie nie powinno sie grac tak pasywnie. sam, gdy zauwazam, ze zaczynam grac bardzo pasywnie przerywam gre :/

  2. #22
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ja tez bardzo rzadko nie podbijam z KK czy AA, tym bardziej z AK, no chyba ze juz ktos to zrobil przede mna, bo to rzeczywiscie prowadzi do bad beatow i kolejnych wpisow w gorzkich zalach ;P

  3. #23
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    3
    2 gracz mial malo $ wiec nie ryzykowalby zbyt wiele ze swojego bankrolla w oczekiwaniu na potrzebna mu karte.
    (przepraszam za terminologie ale jestem bardzo przyzwyczajony do angielskiej a nasze polskie "podbicia", "ciemne", "sprawdzania" w ogóle mi nie pasują do tx)

    To ile kto ma przy stole nie wpływa na to ile jest skłonny zaryzykować w rozdaniu. Bezposrednio po flopie to nawet majac mniej powinniśmy być bardziej skłonni do callowania dużych betów ponieważ wiadomo, ze zobaczymy dwie kolejne karty bez dodatkowych opłat. (jeśli callujemy za 20$ i mamy jeszcze 100$ to przeciwnik może sporym betem kazać nam "zapłacić" za zobaczenie piątej karty"

  4. #24
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    wwa
    Posty
    18
    Witam

    Pytanie: Jak grac pocket pairs!! Dlaczeko Skansky pisze ze to sa dobre rece do multiway pots (duzo callerów). (Może dlatego ze trafiasz na flopie set raz na 8 razy) nie wiem bo ja wole zagrac przeciwko jednemu dwum przeciwnikom najlepiej z AK AD (tj raise przed flopem). (mówie tu o parce na reku 88/99 i niższe) Po flopie mam jasną sytuacje. (Oczywiscie mógłbym sie wkopac pod starszy pocket.. ale nie mozna zakladac ze zawsze są nutsy)) Co o tym sądzicie? Wiele osób nie betuje przed flopem par a ja owszem.

  5. #25
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Cytat Zamieszczone przez noah
    (Oczywiscie mógłbym sie wkopac pod starszy pocket.. ale nie mozna zakladac ze zawsze są nutsy))
    Ale po co od razu nutsy, masz 88 na stol wchodzi T92, robisz check, przeicwniki z AK podbija o pot, albo on jest pierwszy i tez podbija o pot. Co robisz? Problem z parkami jest wlasnie taki, ze na stol zazwyczaj przychodzi jakas overkarta i ciezko sie je gra.

  6. #26
    Dołączył
    Oct 2003
    Przegląda
    Somewhere, USA
    Posty
    63
    Pytanie: Jak grac pocket pairs!! Dlaczeko Skansky pisze ze to sa dobre rece do multiway pots (duzo callerów). (Może dlatego ze trafiasz na flopie set raz na 8 razy) nie wiem bo ja wole zagrac przeciwko jednemu dwum przeciwnikom najlepiej z AK AD (tj raise przed flopem). (mówie tu o parce na reku 88/99 i niższe) Po flopie mam jasną sytuacje. (Oczywiscie mógłbym sie wkopac pod starszy pocket.. ale nie mozna zakladac ze zawsze są nutsy)) Co o tym sądzicie? Wiele osób nie betuje przed flopem par a ja owszem.
    Popatrz na to z punktu widzenia pot odds i outs. Mysle, ze sam sobie odpowiedziales na to pytanie: szansa na dostanie seta z pocket pair na flopie jest ok. 1/8 (12.3%). Dlatego tez (zakladajac oczywiscie, ze z tym setem zawsze wygrasz), aby inwestycja w call byla pozytywnym zakladem, pot musi byc co najmniej 7.2 razy wiekszy niz twoj call. Dlatego potrzebujesz multiway play; czyli w praktyce niskie pary sa warte zagrania w poznej pozycji przy pelnym stole gdy wszyscy lub prawie wszyscy gracze wchodza do gry.
    W short handed grze np z 2 graczami lub heads up, niskie pary ponownie sa warte zagrania, dlatego ze gdy jest mniejsza ilosc przeciwnikow, jest tez mniejsza szansa, ze ktorys z nich dostanie wyzsza pare (reversible odds).
    Po srodku - tj. pomiedzy multiway i short handed play nie oplaca sie ich grac - ale jaka jest dokladnie granica...?

  7. #27
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    No tutaj jest jeszcze kwestia limit czy no limit, w no limiccie jest nieco inaczej, w no limicie niekoniecznie potrzebujesz duzej ilosci graczy, wystarczy, ale tutaj sety placa duzo lepiej niz w limicie

  8. #28
    Dołączył
    Nov 2004
    Przegląda
    Białystok
    Posty
    301
    Cze,co byscie zrobili w takiej sytuacji:

    turniej bet365(freeroll) level 3 ..kasy 2300$ ,blindy 25/50
    dostaje na reke QQ...gosc przedemna podbija 4xbb(najbadziej agresywny gosc ze stolu)...wchodze..za mna jeszcze ktos calluje.

    Flop K55...gosc znow bet - 6xbb,ja call,nastepny gosc fold...
    turn: 5... gosc bet 10xbb. hmm co tu zrobic call/fold/all-in? ...wybieram call
    turn :4...on all-in..ehh..wchodze.. on KK na reku

    ale mnie zrobil hehe...po turnie mialem wystarczajaco duzo kasy jak na ten level ...ze moglbym bez problemu spasowac.. ok 1,3k.
    Myslalem ze typ blefuje..ciezko zrzucic takie karty po flopie..a po turnie jeszcze ciezej :? Chyba powinienem foldnać po turnie...ale ten gosc caly czas podbijał i grał z kazdą reką..(zresztą ja też ) full mnie zaślepił :wink:

    hmm...majac wiecej czasu do namysłu rozdania wygladaja prosciej
    szkoda ze nie ma 5minut na swój "ruch" :lol:
    pozdro

  9. #29
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    669
    Mnie sie na pierwszy rzut oka (jako amatorowi :wink: ) wydaje, ze skoro koles byl bardzo agresywny to reraise preflop. Potem to juz trudniej bo jest swiadomosc, ze on jest agresorem i moze sciemniac - z drugiej strony Kx u niego jest bardzo prawdopodobne, ale chyba przebilbym go na flopie... :roll: , trudno powiedziec...

  10. #30
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Zdecydowanie fold po turnie. Gdyby to był blef, to po sprawdzeniu go na flopie na turnie wybrałby opcję 'check'. Takie są moje spostrzeżenia.