Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Budowanie pota

  1. #1
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    162
    a ja sie zastanawiam czemu wszyscy przy grze w PL powtarzają jedną jakby wyuczoną formułke że tam liczy sie głównie umiejętnośc budowania Pota.
    Ja to rozumiem tak że po flopie i turnie raisujemy w granicach rozsądku i po river już raise na maksa bo przecież po coś tego Pota zbudowaliśmy :twisted:
    Sytuacje że wiemy że po flopie mamy zapewnione zwycięstwo zdarzają sie baaardzo rzadko,więc nie wiem o co wam wszystkim chodzi z tą umiejętnością :roll:
    Prosiłbym by ktoś mi to wytłumaczył konkretniej,najlepiej na jakimś przykładzie

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ja tez ta formulke kiedys przeczytalem, ale zaczalem przykladac do niej wage grajac ostatnio omahe pot limit, tam to jest najlepiej widoczne, gdy toczy sie walka pomiedzy nuts a nuts drawami. Bylo takie rozdanie, ja bylem na buttonie, mialem zdaje sie topowego seta KKxx, dwoch gosci przede mna. Stol w stylu TK5 w tym 2 w kolorze, pula ok $5. Niby sytuacja fajna, ale dla mnie bardzo niebezpieczna, podbije na flopie, dojdzie kolor czy cos do strita, ktos podbije, i jest duza szansa ze z nadzieja na fula sprawdzilbym, ale sytuacja potoczyla sie nieco inaczej, gracz nr 1 podbil o pot czyli bylo juz $10, kolejny gracz, swoja droga jeden z lepszych na 0,5-1 sprawdzil, w puli $15, teraz ja mam komfortowa sytuacje, dorzucam 5 i przebijam jeszcze o 20, gracz 1 pas, gracz 2 zaczal sie wkurzac na 1, ze zrobil taka glupote, ja oczywiscie mu podziekowalem , tutaj widac jak jedno zagranie w pot limit i jego wplyw na wielkosc pota moze zmienic rozdanie.

    Wracajac do budowy pota w holdemie, mialem napisac jak ja to widze, ale gdy zaczalem okazalo sie ze jest tak wiele czynnikow ze ciezko mi jakos wyklarowac sytuacje, po pierwsze co innego robimy na wczesnych pozycjach, co innego na ostatnich, inaczej gramy AK jak trafimy flop, inaczej jak nie trafimy, inaczej gramy male parki, inaczej duze itd, inaczej gramy z przeciwnijkami pasywnymi, inaczej z agresywnymi.

    W skrocie idea w budowaniu pota chodzi o maksymalizowanie zysku, jedni w tym samym rozdaniu wyciagneli by wiecej inni mniej i to cala sztuka