Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Witam!

    Po roku zabawy w pokera, wtopieniu kilku depozytów, postanowiłem zabrać się trochę poważniej do pracy. Zainstalowałem sobie PO i znalazłem momenty, w których doznaję największych przegranych (które potrafią zabrać efekt godzinki gry). Sytuację dość dobrze oddaje poniższe rozdanie:

    Game # 546607974 - Texas Holdem No Limit EUR 0,05/0,10 - Table "Spijkenisse"
    Players(max 9):
    Lysovi4 (EUR 4,70 in seat 2)
    elilahav2 (EUR 21,61 in seat 3)
    daffyt0o0 (EUR 6,22 in seat 4)
    F_M (EUR 4,92 in seat 6)
    wooysiah (EUR 11,36 in seat 7)
    Pateh88 (EUR 3,85 in seat 8)
    1881 (EUR 4,76 in seat 9)
    Small Blind: F_M (0,05)
    Big Blind: wooysiah (0,10)
    Dealer: elilahav2
    wooysiah was dealt: -
    Pateh88 Fold
    1881 Call (0,10)
    Lysovi4 Fold
    elilahav2 Call (0,10)
    F_M Fold
    wooysiah Raise (0,40)
    1881 Call (0,40)
    elilahav2 Call (0,40)
    Flop - -
    wooysiah Bet (0,80)
    1881 Fold
    elilahav2 Call (0,80)
    Turn - - -
    wooysiah Bet (1,40)
    elilahav2 Call (1,40)
    River - - - -
    wooysiah Check
    elilahav2 Bet (2,30)
    wooysiah Call (2,30)
    elilahav2 shows: - (two pairs, kings and deuces)
    wooysiah didnt show hand
    elilahav2 wins: EUR 10,05 (with two pairs, kings and deuces)
    Rake: EUR 0,50
    Game ended 2007-04-04 15:35:11 GMT+01:00
    Game # 546607996 - Texas Holdem No Limit EUR 0,05/0,10 - Table "Spijkenisse"#EOG.

    Dodam, że gracz elilahav2 prezentował dość maniakalny styl gry:
    VP$IP na poziomie 85%, Flop->Turn 80%, Turn->River 78%
    Do tego zdarzyło mu się parę razy zablefować na riverze.

    Jakbyście to rozegrali? Pomijając to, że mimo wszystko pewnie fold na riverze. Mam na myśli te wszystkie sytuacje, kiedy macie TP TK, 2 pary itp. a przeciwnik zwykle tylko sprawdza...

    Mam nadzieję, że odezwie się parę osób, które są/były wygrywającymi graczami na dzikich mikrostawkach

    Pozdro,
    Pablo

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Takie rozdania to normalka. Jeśli gościu grał aż tak luźno, to nie widzę w tym rozdaniu nic złego (może poza trochę zbyt małymi betami, było przywalić bet pot na flopie i po jego call'u trochę zwolnić - musiał coś trafić, flop jest antydrawowy).
    Jednak coś innego powinno cię martwić. Skoro przegranie 1/2 BI powoduje u ciebie stratę wszystkiego, co wygrałeś w przeciągu godziny - nie jest dobrze. Może większa ilość stołów?
    Ostatnio edytowane przez Kapol ; 04-04-2007 o 17:03

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    kapol 50 dol na tych stawkach/h to malo?

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    przeciwko takiemu graczowi też bet bet, ale na river check i później decyduję o call, mamy 1 parkę, to że zły gracz to nie znaczy że nie może mieć ręki

    ale pewnie też bym tutaj wtopił jakbym się patrzył na jego statsy

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Cytat Zamieszczone przez krakers Zobacz posta
    kapol 50 dol na tych stawkach/h to malo?
    5, a nie 50 :P

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Kapol: może coś w tym jest, ale staram się również nie overbetować - w ramach poważniejszego podejścia gram sobie 2 stoły, nie więcej - i to co piszę, że takie rozdanie zabiera profit to z tego jednego stołu, co się zdarzyło.

    Poza tym, gdyby nie to, że postanowiłem trzymać się BM to z grałbym NL50, bo tam zdecydowanie mniej się zdarza takich rozdań (w sensie mniej jest takich przeciwników - przynajmniej to wywnioskowałem z moich wycieczek).

    Ale postanowiłem pracować przy okazji nad cierpliwością i dogrindować do 300E, przejść na NL20, potem do 800 i NL50 i tam sobie posiedzieć, póki się nie zbiorę na odwagę

    Najbardziej mnie rozwala to, że jak siedziałem w Poznaniu i grałem ze stałą ekipą to tylko 2 razy skończyłem na lekkim minusie - a na mikrostawkach ciągle wtapiam (po malutku ale systematycznie - i wszystko wskutek tego typu rozdań, ew. braku cierpliwości).

    Będę wrzucał w ten wątek jakieś kolejne rozdania, mam nadzieję, że z Waszą pomocą w końcu zacznę w tym necie zarabiać choćby na waciki dla mojej Pięknej

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    no fakt ale i tak 1/2 Bi to nie jest zly wynik, jesli osiaga go w miare systematycznie

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    300 na NL25 i 800 na NL50? Z cierpliwością nie ma to wiele wspólnego .
    Polecam 1k na NL25 i 2k na NL50 .
    I przynajmniej 4 stoły.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Ok, nieprecyzyjnie się wyraziłem taki nieco napięty ten bankroll będzie - ale idea jest taka, że wchodzę z 1/2 BI na stół.

    Poza tym 8-O: Ty masz 40BI zanim przejdziesz na wyższe stawki?

    Co do ilości stołów, to mam troszkę za słaby monitor.

  10. #10
    Co do szalonych Mikrostawek... to faktycznie są ciężke do analizowania. Moim zdaniem nie ma tam sensu żadne kombinowanie, żadne slowplay'e itd. Jest karta walisz, zawsze ktoś sprawdzi.

    Osobiście polecam S'n'G potem na sensowne stawki stolikowe, gdzie współczynnik szczęścia do umiejętności jest korzystniejszy.

    pozdro

    pucy