Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 139
  1. #11
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    A jeśli nawet wygrywamy, to playmoney

  2. #12
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    20
    Tak na marginesie nie mozna isc do sadu UE obywatele maja tylko sady krajowe

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Janosik co ty mowisz ??

    Mozna odwolywac sie wlasnie od decyzji sadow krajowych w instytucjach UE

    Tylko nie mozna odrazu tam sie udac z pominieciem sadow krajowych

  4. #14
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    20
    Sądy UE, a dokladnie jeden sad jaki UE posiada, Czyli Europejski Trybunal Sprawiedliwosci w Luksemburgu, nie jest przeznaczony dla obywateli, skargi do niego skladac moga panstwa czlonkowskie UE albo Komisja Europejska. Obywatele UE, ida do Sadow Krajowych a te moga wystepowac Do ETS z pytaniami w razie niejasnosi.

    Obywatele jesli uznaja ze ktorys z przepisow krajowych narusza prawa Europejskie maja prawo Zlozyc skarge do Komisji Europejskiej, (ktora sadem nie jest), i jesli komisja uzna skarge za stosowna moze zwrocic sie jako strona w imieniu obywateli do ETS.

    Mamy jeszcze drugi sad, Europejski Trybunal Praw Czlowieka w Strousborgu, Obywatele moga byc stronami tego Sadu, ale on nie ma nic wspolnego z Unia, ani z prawem Europejskim

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Jak dla mnie to bzdury gadasz

    A Alicja Tysiac to niby przed jakim sadem walczyla????

    Albo ten ziomal co domagal sie zwrotu akcyzy i wygral sprawe ????

    Bo z tego co ja wiem to wlasnie bylo przed Europejskim Trybunalem W luksemburgu

  6. #16
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    20
    informacje z oficjalnej strony Tego sądu.

    Tutaj masz napisane jakie ma kompetencje sąd pierwszej instancji (jedyny do ktorego ebzposrednio moga zwracac sie obywatele)

    "Sąd Pierwszej Instancji jest właściwy do rozpoznawania:
    skarg bezpośrednich wniesionych przez osoby fizyczne lub prawne przeciwko aktom prawnym instytucji wspólnotowych (których są one adresatami lub które dotyczą ich bezpośrednio i indywidualnie) lub przeciwko zaniechaniu działania przez te instytucje. Może to być na przykład skarga przedsiębiorstwa na decyzję Komisji nakładającą na nie grzywnę;
    skargi wniesione przez Państwa Członkowskie przeciwko Komisji;
    skargi wniesione przez Państwa Członkowskie przeciwko Radzie, dotyczące aktów z dziedziny pomocy państwa, handlowych środków ochronnych („dumping”) oraz aktów, za pomocą których korzysta ona z uprawnień wykonawczych;
    skargi o odszkodowanie za szkody wyrządzone przez instytucje wspólnotowe lub ich pracowników;
    skargi dotyczące umów zawartych przez Wspólnoty, w których właściwość Sądu została wyraźnie określona;
    skargi z zakresu wspólnotowych znaków towarowych.

    Od orzeczeń wydanych przez Sąd przysługuje ograniczone do kwestii prawnych odwołanie do Trybunału Sprawiedliwości w terminie dwóch miesięcy.

    Spory między Wspólnotami a ich pracownikami podlegają właściwości Sądu do spraw Służby Publicznej. Od jego orzeczeń przysługuje jednak ograniczone do kwestii prawnych odwołanie do Sądu Pierwszej Instancji."

    Tak jak wyzej zostalo napisane, obywatele moga zaskarzac prawo Wspolnot Europejskich jedynie, a nie dzialania czy tez brak dzialania wlasnego panstwa. Wyzej poruszanymi sprawami ten sad sie nie zajmuje.

    A tutaj mamy o kompetencjach trybunalu napisane:

    (troche tego duzo wiec wklejam link)
    http://curia.europa.eu/pl/instit/pre.../index_tpi.htm



    Przed ETS obywatel nie moze byc strona, a w I instancji mozna skarzyc tylko prawo instytucji wspolnot

  7. #17
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    20
    Po Wpisaniu "Alicja Tysiac" w googlach:

    "Alicja Tysiąc: Cieszę się z wyroku TrybunałuBardzo się cieszę z wyroku Trybunału w Strasburgu; przykro mi, że po sprawiedliwość musiałam udać się aż tam - powiedziała Alicja Tysiąc, która złożyła ...
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4000701.html - Podobne strony".

    Trybunal w Strasburgu jest Trybunalem Rady Europy, to zupelnie inna firma, posiadajaca zupelnie inny cel i nie powiazana zadnymi wspolnymi instytucjami.

    Zaden akt prawny unijny czy tez nieprzestrzeganie prawa uninjego przez panstwa nie moze byc tam skarzony.

    Obywatele wnosza tam skargi gdy panstwo lamie konwencje o ochronie praw czlowieka Rady Europy. I nijak sie to ma do Unii

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    No ale te sprawy co przytoczylem to chyba byly prywatnymi sprawami tych obywateli przeciwko temu jak potraktowalo ich panstwo polskie ?

    Ja tam sie nie znam dokladnie na tym ale na tyle ile mozna sie dowiedziec z gazet czy wiadomosci to wiem o tych dwoch sprawach ktore byly tak bardziej naglosnione

    Edit
    Aha to moze mi sie cos pomyli sorry Chyab jednak masz racje

  9. #19
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    20
    Z prasa to jest tak ze sami czesto pisza nie wiedzac co aby madrze wygladalo

    Oba sady nazywaja sie tak samo tylko sa w roznych miastach i maja zupelnie inne kompetencje i podlegaja roznym instytucjom, niektorzy nawet prawnicy co zdolniejsi wybieraja sie w obronie klienta do Luksemburga zlozyc skarge, i sie potem mocno dziwia z efektow swojej podrozy

    Nie interesowalem sie nigdy Pokerem przez internet od strony prawa Europejskiego, bo samym pokerem sie krotko interesuje, ale mogloby sie tak zdarzyc w praktyce (tak moze glosi teoria ktorej sam w tej chwili nie jestem do konca pewien czy to nie zrodzilo sie teraz w mojej wyobrazni), Ze gdyby skazal kogos Sad w Polsce za to ze gra w Pokera przez internet, (a ow Pokerroom bylby zarejestrowany legalnie w jednym z panstw czlonkowskim) to szybko by Komisja Europejska wniosla Skarge do Trybunalu, w zwiazku ze zlamaniem przez panstwo czlonkowstie zasady swobodnego swiadczenia uslug na terenie wspolnoty.


    Ja to narazie gram we Freerolach, z przecietnymi skutkami to mnie artykul z rzepy nie uderza jakos tak specjalnie

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez Janosik Zobacz posta
    gdyby skazal kogos Sad w Polsce za to ze gra w Pokera przez internet, (a ow Pokerroom bylby zarejestrowany legalnie w jednym z panstw czlonkowskim) to szybko by Komisja Europejska wniosla Skarge do Trybunalu, w zwiazku ze zlamaniem przez panstwo czlonkowstie zasady swobodnego swiadczenia uslug na terenie wspolnoty.
    No wlasnie jakos tak by to wygladalo, dlatego nawet teraz mf i us nie pali sie do karania graczy bo same klopoty by z tego mieli.

    Czyli pytanie pozostaje jak bedzie wygladala nowa ustawa w tym temacie i jak zechca nas opodatkowac

    Goral