Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    Przeciwnik agresywny. Jego statzy: 26.6/18/11 pod 220 handsach. Ja mialem statsy 19/17/3.25 i reraisowalem preflop dosc czesto. Wczesniej nie mielismy zadnego wiekszego "starcia". Co myslicie o checku na turnie? Jaka jest wasza decyzja na riverze (zostalo mi ok $70)?

    http://www.pokerhand.org/?853159

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    522
    Witam,

    Akcja mnie sie podoba poza betem na flopie, mysle ze 16 to za malo do puli 25,5, indukuje zbyt wiele call'i, ktorych czesto nie bedziesz chcial dostac. 20-21 byloby ok. Check na turn ok tak samo moglbys grac z kk-JJ. Bardzo czesto check na turn indukuje bluffa na river lub wygranie dodatkowego beta po check-bet-call. Call na river automatyczny - wykonczenie akcji-osiagnales dokladnie wynik ktorego mogles oczekiwac po check na turn w zreraisowanej puli.

    Z wlasnego podworka pamietam dosc spektakularne rozdanie z motywem betu na flopie i checku na turn. Co prawda nie w zreraisowanej puli. Po moim raise 4bb z butona w obejrzelismy flopa z bb. Flop:

    po jego checku zagralem standardowy continiuation bet za 7bb, dostalem call. Turn wyjechal magiczny check-check river i gdy rozmyslalem za ile bede betowal przyjechal do mnie all inn od opsa za ok 40bb. Pomyslalem sobie czyzby mial i spotkaly sie dwa pokery ? Ale ops mial tylko



    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez amazonit ; 25-02-2007 o 02:02

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    379
    wg mnie taki check na turnie można robić z bardzo silną ręką, ale nie z 2 parami i w dodatku niskimi. Gdyby na river wyleciał A lub 5 to wyszłoby na to że pułapkę zastawiłeś na samego siebie.
    Co do decyzji na riverze to ja daje...fold

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    osobiście też daję ostrzejszy bet na flopie, 20 gdzieś tak, 16 od kogoś to dla mnie oznaka słabości, co do turn, ja gram go agresywnie, 35-39 gdzieś tak, a tak to nie wiadomo co teraz zrobić? czemu check na turnie? mamy prezent w postaci 2 par to je chronimy, check to możemy dac na river jeśli on nie spasuje turna, teraz jest zagadka, bijemy AK i pochodne oraz blefy, bije nas A8 A7 A6 A5 A4 oraz każda 6-ka plus sety, koleś jest bardzo agresywny co może stanowić na korzyść dania call, wymienione karty (oprócz seta) są dziwne w kontekście reraisa, może ma AA? powiedzmy że jestem skłonny dać tu call, 1bi szybko się odrabia

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    ostatnio eksperymentuje z mniejszymi cbetami na flopie w reraised potach. tak samo zagralbym AA, AK, AQ, KK, JJ w tym rozdaniu. check na turnie dlatego ze jedyne rece z ktorymi mnie tu sprawdzi a sa gorsze to AK i AQ powiedzmy (z AJ i nizej raczej by nie kontynuowal). pasuje od 99-KK a od tych rak chce wyciagnac kase na riverze po tym jak na turnie pokaze slabosc. nie ma zbyt wiele kart ktorych sie boje na riverze a od AK, AQ i tak wyciagne kase.

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    jak dla mnie zdecydowany bet na turnie, wlasnie po to grasz takie karty i po to trafiasz takie turny by je betowac a nie slowplayowac, jezeli ma AK AQ to sprawdzi, wyglada na to ze ma jakies Ax (2 pary) ale trudno, river oczywiscie call
    co do flopa, to troche mocniejszy ten bet, zgadzam sie z kolegami

    nice play, bardzo mi sie podoba

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez zdzisio Zobacz posta
    Przeciwnik agresywny. Jego statzy: 26.6/18/11 pod 220 handsach. Ja mialem statsy 19/17/3.25 i reraisowalem preflop dosc czesto. Wczesniej nie mielismy zadnego wiekszego "starcia". Co myslicie o checku na turnie? Jaka jest wasza decyzja na riverze (zostalo mi ok $70)?

    http://www.pokerhand.org/?853159
    Oj dużo, dużo, dużo muszę się uczyć żeby tak reraiseować z takim badziewiem preflop.

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    badziewim?
    to jest jedna z najbardziej dochodowych kart w pokerze

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez Soprano Zobacz posta
    badziewim?
    to jest jedna z najbardziej dochodowych kart w pokerze
    Bo Brunson tak napisał? Jakie są szanse, że złapiesz z tym monstera? Jakie implied odds dla takiej karty potrzebujesz? Ja gram na 25$NL max, więc nie wiem jeszcze wiele. Jak patrzę, że szansa na
    2 pary: 4%
    trips: 1.57%
    straight 1.29%
    flush: 0.83%

    to troche strach mi tak reraisowac. Chyba, że sądze, że wygram preflop to ok. Z takimi szansami możemy zapomnieć, że coś złapiemy na flopie. Implied odds wymagane, aby wyjść na zero to 16-1. Chyba, że liczymy, że mamy duże szanse wygrać cont betem. Ale co jak na flopie łapie się 4 flusha lub 4 straighta i leży A, a koleś ma AK? Cont bet, a on reraise allin. Albo nie leży A ale on i tak reraise allin. Co jeśli dotrzemy jednak do turna, ale nadal nie ma ani straighta ani flusha? Pytam, żeby się nauczyć nie krytykując. To tak żeby nie było wątpliwości

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez zdzisio Zobacz posta
    Przeciwnik agresywny. Jego statzy: 26.6/18/11 pod 220 handsach. Ja mialem statsy 19/17/3.25 i reraisowalem preflop dosc czesto. Wczesniej nie mielismy zadnego wiekszego "starcia". Co myslicie o checku na turnie? Jaka jest wasza decyzja na riverze (zostalo mi ok $70)?

    http://www.pokerhand.org/?853159
    Co oznaczają te statsy? Nie wiem jaka jest konwencja tutaj.