Strona 32 z 34 PierwszyPierwszy ... 223031323334 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 339
  1. #311
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez W.A.Rebel Zobacz posta
    fish to owszem slaby gracz, ale juz fishowac to przeciez nie oznacza slaby gracz. jest to zwykle drawowanie wbrew odds np. do pary asow takiego delikwenta zwykle nie wypchniesz z rozdania przed riverem, wiec nie warto go blefowac, tylko zagrywac jesli posiadasz mocny uklad.
    Wnioskuje z tego, że mimo słabej gry ktoś taki jest dodatkowo strasznie niewygodnym graczem dla kogoś kto zna podstawy pokera.

  2. #312
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez sir_emak Zobacz posta
    Wnioskuje z tego, że mimo słabej gry ktoś taki jest dodatkowo strasznie niewygodnym graczem dla kogoś kto zna podstawy pokera.
    Nie, po prostu trzeba się do niego dostosować. Jeśli weźmiemy jako przykład calling station, czyli niewątpliwie fisha, to po prostu w ogóle nie blefujemy, za to gdy trafimy doimy go jak krowę mleczną. Lubimy takich

  3. #313
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Ja mam pytanie być może banalne ale cóż. Mianowicie, czym się różni push od shove???

  4. #314
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Nazwą.

  5. #315
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Witam wszystkich serdecznie.
    To mój pierwszy post tutaj, chociaż forum przeglądam regularnie już jakiś czas. Dopiero zaczynam zaczynam przygodę z pokerem i cały czas się uczę, w czym, nie ukrywam, forum bardzo pomaga mi
    I w ramach tej nauki mam dwa pytania.

    1. Run it twice
    Czy praktykuje się run it twice, gdy all-iny nastąpiły przed flopem? A jeśli tak, to czy flopa wtedy też wykłada się dwa razy, czy tylko turn i river? A tak w ogóle są jakieś pokerroomy gdzie można zdecydować się na run it twice? Bo do tej pory spotkałem się z tym tylko w grze live.

    2. Showdown value
    Z tego co rozumiem, to sytuacja, kiedy nasza ręka nie jest zbyt mocna, ale podejrzewamy, że i tak jest lepsza niż przeciwnika i staramy się nie betować, ale dojść do showdownu jak najniższym kosztem, tak? Gdyby ktoś wyjaśnił to obszerniej, a najlepiej z przykładem, to byłbym wdzięczny

    Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

  6. #316
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    Czy praktykuje się run it twice, gdy all-iny nastąpiły przed flopem?
    Tak
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    A jeśli tak, to czy flopa wtedy też wykłada się dwa razy, czy tylko turn i river?
    Wszystkie pięć kart.
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    Showdown value
    Po prostu wartość ręki na showdownie, czyli możliwość wygrania puli poprzez pokazanie najlepszego układu. Nie spotkałem się z jakimś uszczególnianiem*, po prostu zwykle mówi się, że dana ręka "ma" albo "nie ma" showdown value. I tak np. dwie pary, kolor czy najwyższa para z pewnością mają jakieś showdown value (choć to oczywiście zależy), a 75o na stole AK893 bez koloru - nie.

    *Choć można to oczywiście traktować jako procentowe szanse na wygranie showdownu przeciwko prawdopodobnemu zasięgowi przeciwnika. I tak, dla przykładu, nuts miałby 100%, a ww. 75o na boardzie AK893 - w zasadzie 0.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 10-02-2010 o 19:06

  7. #317
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Dzięki za odpowiedź
    Co od showdown value sprawa jest chyba trochę bardziej złożona. W każdym razie trafiłem na ten artykuł i rozjaśnił mi sprawę. Zamieszam, bo może się przyda jakiemuś innemu nowicjuszowi

  8. #318
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Mam tu kilka terminów z którymi dopiero nie dawno się spotkałem i nie do końca wiem co oznaczają:

    *face up
    *as played
    *straight foward(czy jakos tak)

  9. #319
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Milosz17 Zobacz posta
    *face up
    Odkryte karty. Jeśli ktoś mówi, że grasz "face up", to znaczy, że jesteś bardzo czytelny.
    Cytat Zamieszczone przez Milosz17 Zobacz posta
    *as played
    Tak jak zagrane. Zwykle używane, gdy ktoś uważa, że powinieneś był zagrać inaczej, ale jeśli już rozegrałeś tak jak rozegrałeś (as played), to...
    Cytat Zamieszczone przez Milosz17 Zobacz posta
    *straight foward(czy jakos tak)
    Prostolinijnie, bez udziwnień, zgodnie z siłą ręki: mocna - nap****my, słaba - check-fold lub check-call. Przeciwieństwem jest granie tricky, czyli blefy, trapy (slowplay), floating itp.

  10. #320
    Ciekaw jestem co znaczy "zagranie back-alley mugging"?