Strona 3 z 34 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 339
  1. #21
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    162
    a ja mam takie dwa głupie pojęcie z którymi sie spotykam na każdym kroku ale zapominałem zapytać
    a mianowicie "tight" i "tilt"

  2. #22
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Tychy
    Posty
    501
    Z tiltem jest jak w starych flipperach
    naciskasz guziki ale nic nie idzie :?

  3. #23
    Dołączył
    Oct 2003
    Przegląda
    Somewhere, USA
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez psychodelik
    a ja mam takie dwa głupie pojęcie z którymi sie spotykam na każdym kroku ale zapominałem zapytać
    a mianowicie "tight" i "tilt"
    Tight, czyli "ciasno". Gracz gra "ciano", kiedy stawia stawki bardzo ostroznie. Np. "ciasny" gracz calls tylko TT, AQs, AJs, KQs, AK ; a podnosi stawki tylko z AA, KK, QQ, JJ, AKs. Przeciwienstwem do Tight jest Loose, czyli "luzno". "Luzny" gracz moze grac nawet slabe karty, np. 22.
    Tilt oznacza w pokerze gracza, ktory jest WYPROWADZONY Z ROWNOWAGI, tj.gra wbrew swojej normalnej strategii, np. kiedy dany gracz stracil przy stole duzo pieniedzy i teraz stara sie je odzyskac przez ryzykowanie duzych stawek ze slabymi kartami (gra wyjatkowo luznie), np. podnoszenie stawek z J9 lub T9. Mowi sie wtedy, ze taki gracz jest na "Tilcie" (tzn. jezt wyprowadzony z rownowagi). Przeciwienstwem Tiltu jest Zone, kiedy gracz gra doskonala strategie, odczytuje "tells" i "reads" jak z ksiazki i nie daje sie wyprowadzic z rownowagi.

  4. #24
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Dokladnie jak napisal Dice, swoja droga jak do tej pory nie znalazlem dobrego przetlumaczenia na Tight i Loose, nasuwa sie "ciasno" i "luzno", ale jakos mi to sie nie podoba, "gracz gra ciasno", moze ktos ma jakies pomysly?

  5. #25
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    no luźno myśle pasuje, a co do ciasno te też mi się nie podoba. Może solidnie ? twardo ? szczelnie ? ... silnie/mocno ?

  6. #26
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Cytat Zamieszczone przez Dice
    ...nawet slabe karty, np. 22...
    jakie słabe, jakie słabe... 22 rządzi 8)

  7. #27
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Solidnie brzmi niezle, jak pisze ze gralem solidnie, to mam najczesciej na mysli wlasnie tight, wiec chyba bede sie tego stosowal, luzno w sumie rzeczywiscie moze byc.

  8. #28
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Białystok
    Posty
    25
    do solidnie zamiast luźno pasowałoby może cienko - bo taka gra na dłuższą metę powoduje zwykle że portfel coraz cieńszy i cieńszy...

  9. #29
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    eee no bez przesady, można grać loose i osiągać bardzo dobre wyniki 8)

  10. #30
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Dokladnie sa gracze ktorzy graja loose i wygrywaja, np. Daniel Negreanu