Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    252
    od niedawna umiem grac w studa ale nie mam wiekszego pojecia jak w to grac,a ma ta gra sporo plusow,ciezko cos znalesc na jej temat dlatego zakladam ten topic z nadzieja ze doswiadczeni gracze cos na ten temat powiedza.

  2. #2
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    Jest sporo na ten temat w sieci, trzeba poszukać (no i rozumieć choć trochę jeżyk Szekspira).

    Gra jest dosyć złożona i jest w niej duża różnorodność zagrań, ale podstawy są dosyć proste.

    1. Grasz tylko dobre ręce startowe (wysokie pary, ew. małe pary jeśli jest do nich dobry żywy kicker (najlepiej A lub K), 3-flushe i ew. 3-strity na wysokich kartach.

    Generalnie im wyższe karty tym lepiej, jeśli masz dobry układ na początku ale twoje outy są martwe (np. trzymasz A88, przeciwnik z asem podbija a u kogoś jest jeszcze ósemka) możesz spokojnie zrzucić swoją rękę.

    2. Im większe jest ante we stosunku do rozmiaru betów (rozumiem, ze chodzi o grę w limit, pot limit stud to zupełnie inna bajka)
    tym agresywniej rozgrywasz swoje mocne układy, zwłaszcza opierające się na wysokich parach. Próbujesz zagrać z nimi tak, aby wyizolować graczy i grać przeciewko jednemu, maksymalnie dwóm przeciwnikom. Z kolei jeśli dobierasz do koloru lub strita, to wręcz przeciewnie - starasz się utrzymać przecieników w rozdaniu, a jeśli już raisujesz w początkwej fazie (z reguły po 4-tej karcie, gdy masz żywy (to bardzo ważne!) 4-flush lub open ended, to robisz to w ten sposób aby zbudować jak największą pulę.


    3. Jak już wejdziesz w rozdanie, to kolejna kluczowa decyzja na ogół występuje po piątej karcie - tu musisz się często zdecydować na zrzucenie ręki, jeśli pozostaniesz w rozdaniu, z reguły grasz już do końca ze względu na pot odds.


    4. W tej grze bardzo często zostaniesz "wyriwerowany", znacznie cżęśćiej niż w holdema - nie należy się tym zrażać i grać "swoje" . Na grę generalnie potrzebujesz bankroll co najmniej 300 X big bet, czyli jeśli np. chcesz grać $1/2 limit, to powinienieś na to mieć przynajmniej $600 bankrolla.

    To tyle w skrócie, powodzenia .

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Swego czasu grałem sporo w studa, szczególnie odmianę hi/lo (polecam) dopóki nie nauczyłem się w omahę. Ten artykuł może Ci bardzo pomóc w grze w 7 card stud:

    http://forum.pokerzysta.pl/showthread.php?t=1583

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    a ja polecam SS2

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Jeszcze od siebie dodam (choć za dobrze w to nie gram), że agresja to podstawa. Pasywna gra prowadzi do powolnej utraty kasy na rzecz ante/bring in-ów. Polecam stoły z małym ante, szczególnie w grze w 4-5 lub więcej osób. Np. na UB (mam nadzieję, że nie pochrzaniłem czegoś) na stołach 0,25/0,5 (bi 0,15) z ante 0,10 ja nie umiem grać. O wiele lepiej jest na 0,5/1 z tym samym ante (!).