Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    11
    Artykuł pochodzi ze strony www.speedpoker.prv.pl

    TRENING POKEROWY

    Jeśli chcesz poważnie podejść do pokera i zacząć wygrywać prawdziwe pieniądze, musisz włożyć w to ciężką pracę i czas. Musisz poświęcić wiele miesięcy na doskonalenie swojej gry.

    Nie od dziś wiadomo, żeby w jakimś sporcie wygrywać, trzeba dużo trenować. Tak samo jest w pokerze, tu przede wszystkim za błędy płaci się pieniędzmi. Pomyśl o tym, zanim zaczniesz myśleć o utrzymywaniu się z pokera.

    Poznanie samych zasad pokera nie zajmie Ci sporo czasu, prawdopodobnie kilka minut.
    Ale musisz pamiętać, że poker to przede wszystkim strategia, a strategie poznaje się tu przez wiele lat. Niektórym zajmuje to całe życie.

    Jeśli już na początku przygody z pokerem wygrałeś jakieś pieniądze (a jest to całkiem możliwe), musisz pamiętać że to nie musi oznacza że masz talent, to może oznaczać że miałeś szczęście. I to właśnie to szczęście staje się nieszczęściem wielu początkujących pokerzystów. Myślą oni, że skoro wygrali już trochę pieniędzy to są tak dobrzy, że mogą grać o większe pieniądze z lepszymi graczami, bez żadnego przygotowania. Grają oni teraz odważniej, przez co w rezultacie przegrywają swoje wszystkie pieniądze, i to nie tylko te które wcześniej wygrali. Nie wiedzą dlaczego przegrali, i zostawiają pokera raz na zawsze, a przecież przy odpowiednim treningu mogli zostać najlepszym pokerzystą świata wygrywając World Series of Poker.

    Koniecznie musisz pamiętać, że wygranie nawet kilku turniej na wirtualne pieniądze, nie czyni z Ciebie wielkiego gracza. W takich turniejach grasz tak, jak nigdy nie zagrałbyś na prawdziwe pieniądze, dlatego że nic tutaj nie tracisz. W grze dla zabawy, za wirtualne pieniądze często będziesz grał ze słabymi kartami i być może wejdziesz nawet all-in, licząc na wygraną (co czasami się zdarzy), czego nigdy nie zrobiłbyś w prawdziwym turnieju. Po prostu ryzyko jest tu mniejsze.

    Podsumowując, największym błędem początkujących graczy jest pewność siebie po kilku sukcesach.

    Na czym polega trening pokera:

    1. Graj za darmo
    W każdym dobrym poker roomie można zagrać dla zabawy za wirtualne pieniądze.
    Pozwoli Ci to przyzwyczaić się do gry w danym poker roomie, poćwiczyć twoją grę, oraz różne nowe strategie. Pamiętaj, że wygrywanie tutaj, to nie to samo co wygrywanie na prawdziwe pieniądze.

    2. Bierz udział w darmowych turniejach
    Jest to najlepszy trening praktyczny, i co ważne darmowy. Dzięki grze w darmowych turniejach (freeroll'ach) zobaczysz jak zachowują się inni gracze, gdyż w odróżnieniu od gier dla zabawy, będą oni blefować, czekać, i przede wszystkim będą grać inteligentnie, czyli nie będą często wchodzić all-in, i robić rzeczy szalonych. Zobaczysz także jak reagujesz na emocje związane z wygrywaniem prawdziwych pieniędzy, które nieraz mogą sięgać nawet kilku tysięcy dolarów.

    3. Czytaj książki o pokerze
    Jeśli chcesz poznać najlepsze strategie pokerowe, musisz przeczytać choćby jedną książkę o pokerze. Opis książek w języku polskim znajdziesz tutaj.

    4. Oglądaj pokera w telewizji
    Dzięki temu zobaczysz zawodowych graczy w akcji, zobaczysz jak się zachowują, z jakimi kartami wchodzą, itp. Internetową telewizję pokerową znajdziesz tutaj.

    5. Przeglądaj pokerowe fora internetowe
    Możesz znaleźć tu ciekawe informacje, i podyskutować z innymi graczami.


    Źródło artykułu: http://www.speedpoker.prv.pl/trening_pokerowy.html
    Ostatnio edytowane przez speed.rem ; 19-04-2008 o 11:19

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Z dwoma pierwszymi punktami kompletnie sie nie zgadzam. Gra we freerollach i za wirtualna kase nic nie da. Mozesz jedynie tam sie pobawic badz poznac zasady pokera.
    Inwestujesz kase, badz bierzesz z promocji i hulaj dusza na PartyPoker NL10. Jesli nie stracisz to moze cos z Ciebie bedzie hehe

    Do powyzszych punktow dorzucilbym jeszcze filmy z gier stolikowych np. Curdrunners. Dzieki nim mozna sie sporo nauczyc.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Wrocek
    Posty
    175
    Jak dla mnie to na play money i na freerollach można się tylko złych nawyków nabawic.. Bezsensowanego drawowania i wchodzenia all in ze średnią ręką..
    Najlepszą lekcją jest gra na prawdziwą kasę na najniższych stawkach..

    Pozdrawiam!


    Walenty

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    386
    z pokera z telewizji początkujący się niczego nie nauczy

  5. #5
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Radom
    Posty
    210
    A gdzie najwazniejsza opcja "Analizuj wlasne (i czyjes) rozdania"? Troche dd ten artykul

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    Tening pokerowy:
    Graj, graj i jeszcze raz graj
    wrzucaj rozdania na forum i z pokorą przyjmuj krytyke

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Co jednym przychodzi latwiej,a innym trudniej

    Mysle,ze Kolega ma racje,bo wiekszosc ludzi,ktorzy sa na forum-zwlaszcza od dluzszego czasu-na pewno ma duzy zasob wiadomosci i warto z tego skorzystac

    Ja juz o tym wiem

    Co do freerolli i gry na sztuczne pieniadze,to moim skromnym zdaniem niewiele maja one wspolnego z prawdziwa gra.Wyodrebniona zostala nawet grupa ludzi nazwanych "freerollowcami",ktorzy spedzaja dzien za dniem na kilku pokerromach,grajac tylko i wylacznie we wszystkich mozliwych freerollach i traktujac to jako dobra zabawe.

    A skoro jest to dla nich zabawa,to wykonuja takie zagrania,ze ktos kto,juz troche gra,w glowe zachodzi,co sie tu dzieje i nie moze dojsc prawdy

    Dlatego z wlasnego doswiadczenia polecilbym bardziej traktowac takie turnieje jako odskocznie od "prawdziwego" pokera i relaks.

    Pzdr

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Mnie dawno dawno temu freerolle nauczyły szacunku dla pieniędzy... Siedząc 3 godziny przed kompem lądowałem na 60 miejscu i zgarniałem niecalego $ ;p a później jak wchodziłem grac za to to az mi dłonie drżały, od czasu do czasu lubie zagrać takie free tak jak napisał intel - dla odskoczni, gdzie mogę sobie pozwolić na 72off allin preflop z UTG ;d

  9. #9
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3
    jak grac to tyko za real kase bo na wirtualnej to tylko nauczysz sie przegrywac!!

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    211
    4. Oglądaj pokera w telewizji
    Dzięki temu zobaczysz zawodowych graczy w akcji, zobaczysz jak się zachowują, z jakimi kartami wchodzą, itp. Internetową telewizję pokerową znajdziesz tutaj.

    Oglądać można,ale raczej dla rozrywki.Relacje z turniejów przypominają skróty z meczów piłki noznej,gdzie widać tylko ciekawe akcje i bramki,nie pokazują natomiast sierżmiężnej strony samych zawodów.Podobnie jest z przekazami pokerowymi w TV.Zaryzykuję twierdzenie że poker jest grą potwornie nudną,wymagającą niesamowitej dyscypliny nie tylko gry, i cierpliwości.Oczywiście tylko wtedy,gdy pokera traktujesz poważnie,chcąc osiagnąć wymierne sukcesy finansowe.Jeżeli nie,to poker jest wspaniałą rozrywką-sto na plus,sto na minus,bez znaczenia,ubawiłem się setnie.
    IMHO bardzo wiele wnoszą treningi on line,gdzie widac nie tylko samą grę,ale i komentarze i objaśnienia.
    Nic jednak nie zastąpi praktyki.Grać,grac i jeszcze raz grać.