Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: Turnieje rebuy

  1. #61
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    żeby być alternatywnym i gardzić naiwniakami którzy biorą rebuye, bo sprawy sobie nie zdają jacy są niemądrzy, amen
    No chyba... I później pod wpisem w wygranych >1k napisać "ja wygrałem tylko $120, ale nie wziąłem rebuya!"

  2. #62
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Turnieje R nie są po to, żeby mniej stracić w fazie rebuy.
    IMO de facto są. Jeśli po zebraniu jakiejś tam próbki turniejów wyjdzie Ci, że średni koszt na gracza wynosi np. 2.5*wpisowe a Ty płacisz średnio 2*wpisowe (ponieważ podczas fazy R nie przesadzasz z gamblingiem oraz optymalizujesz koszty nie zawsze biorąc początkowego rebuya i addona) to na tym zarabiasz. Sytuacja jest trochę podobna to overlaya w turnieju freezeout z pulą gwarantowaną gdzie grasz o nagrodę większą niż ta wynikająca z wielkości wpisowego.

    Cytat Zamieszczone przez gregorovius Zobacz posta
    Nie tylko Góral o tym pisze, czytajac artykuly w ang. prasie pokerowej spotkalem sie z tym juz wiele razy. Owszem nalezy korzystac z rebuy, po to sa, ale nie w stylu wale allin z byle czym i sie dokupuje, tak jak to kiedys bylo w modzie.
    Otóż to, koledze rusolisowi chyba wydaje się, że trzeba rzucać AI w każdym rozdaniu. Bo pewnie za dużo turniejów za $1+R się chyba naoglądał w których to turniejach walczy się głównie o nobilitujący tytuł "Rebuy King". Ogólna zasada mówi, że jeśli przeciwnicy grają loose, to my też powinniśmy grać loose (ale ciaśniej od przeciwników). Dotyczy to również turniejów R i wcale nie oznacza, że należy się allinować w każdym rozdaniu. Poza tym, o czym już wspomniano, nie należy się łatwo poddawać gdy nasze AA na początku turnieju zostanie złamane, a o to nie jest trudno w puli multiway.

    jdx

  3. #63
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Tego z kolei ja nie rozumiem. Domyślam się, że pisząc "pierwszy rebuy" masz na myśli drugi, bo nie liczysz initiala. Ale nie pojmuję dlaczego jestem w plecy. Przyjmijmy że oddałem stack w pierwszej ręce. Robię rebuy. Dlaczego niby jestem w plecy?
    Czuje, ze zaraz dojdziemy do porozumienia.

    Jak robisz rebuy po pierwszej rece, to Twoja sytuacja jest prawie identyczna jakbys od nowa zagral w turnieju. Ale przy trzecim poziomie blindow, Twoj rebuy daje ci juz o polowe mniej BB. Jesli srednio kazdy zawodnik juz zrobil po jednym rebuyu, to masz tylko polowe sredniego stacka. Sam wczesniej pisales, ze taka sytuacja nie jest zbyt korzystna.

    Jesli zamiast tego wykupisz sie w nowym turnieju, to startujesz znow z rownej pozycji. Dlatego napisalem "w plecy".

    Oczywiscie Twoj rebuy moze byc EV+ i oplaca Ci sie go zrobic. Ale jest taki moment w turnieju, ze blindy sa juz tak wysokie, a inni zawodnicy juz sie tak nabudowali, ze nie oplaca Ci sie juz rebuyowac. Mam nadzieje, ze z tym sie zgodzisz.

    Po prostu EV rebuya systematycznie maleje wraz z trwaniem turnieju. Jesli po odpadnieciu mozesz natychmiast zagrac w nowym turnieju, to zawsze jest to lepsze od rebuya (pomijajac kwestie rake). Jesli kolejny turniej jest za 24h, to jest juz kwestia osobistych preferencji, czy masz cos innego do roboty, czy maksymalizujesz ROI czy $/hour, itp.

  4. #64
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez rusolis Zobacz posta
    Ale jest taki moment w turnieju, ze blindy sa juz tak wysokie, a inni zawodnicy juz sie tak nabudowali, ze nie oplaca Ci sie juz rebuyowac. Mam nadzieje, ze z tym sie zgodzisz.
    Zgodzę się, ale ten moment jest dużo później niż koniec fazy rebuy.

  5. #65
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Zgodzę się, ale ten moment jest dużo później niż koniec fazy rebuy.
    oj chyba lapie kolege rusolisa
    gralem kiedys na unibecie w takim turnieju gdzie w polowie fazy rebuy za 10c juz sie nie oplacalo dokupywac bo stosunek blind do rebuy byl juz prawie 1/2, ale to nie jest chyba romowa o powaznym turnieju rebuy

  6. #66
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Istotne jest to, ze skoro w pewnym momencie rebuy juz sie nie oplaca, to EV rebuya od poczatku turnieju do tego momentu caly czas maleje.

  7. #67
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    rusolis: EV rebuya jest większe niż EV kolejnego turnieju, bo za rebuy nie płacisz rake'u.

  8. #68
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Gdyby ktos Ci zaproponowal zagranie w turnieju bez placenia rake'a, pod warunkiem, ze zaczniesz gre (z pelnym stackiem) dopiero po n-tym levelu, to dla jakich n bys sie zgodzil?