Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Podbicie

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    15
    witam... szukalem troche po forum ale za duzo tu tematow i ciezko znalezc cos ogolnego...

    chcialem zapytac jak mniej wiecej podbijac z roznym ukladem (preflop i dalej)
    mysle ze moje podbicia sa kiepskie i przez to czasem przegrywam... a wydaje mi sie ze dobre podbicia to klucz do sukcesu...
    poki co gram na NL25 (niestety z malym jeszcze bankrolem wiec musze sie bardzo pilnowac). przy rece z ktora wchodze zwykle podbijam mniej wiecej 3-4BB przy dobrej rece (para lub np AK czy cos wysokiego w kolorze) 4-5BB
    i nastene podbicia po floopie sa podobne

    jak mowie mysle ze zle robie bo mi wchodza ludzie z niskimi kartami i np jak maja farta to im sie strit trafi... dzisiaj mialem kilka takich sytuacji i juz zaczelo mnie to denerwowac...

    chcialbym sie dowiedziec jak mniej wiecej podbijac z:
    niska para 22-77
    wysoka para 88-QQ
    najlepszymi rekami - KK i AA (to juz chyba bylo wiec jak cos to sobie znajde)
    z kartami A 10-K w kolorze i nie w kolorze
    i tyle... ja wchodze jeszcze z kartami A+cos ale to wtedy wysoko nie podbijam (1-2BB)

    no i jak wysoko podbijac juz jak sa karty na stole np
    w sytuacji gdy mamy pare ale sa np 2 karty w kolorze lub uklad pod strita
    gdy mamy 2 pary lub trojke i sytuacja jak wyzej

    przy lepsych ukladach zwykle staram sie wciagac przeciwnikow wiec wysokie podbicie nie jest raczej dobrym rozwiazaniem...

    no to poki co tyle pozniej pewnie jeszcze popytam...
    z gory dzieki za odpowiedzi (jesli jakiekolwiek dostane)

    P.S. aha oczywiscie ja nie prosze zebyscie mi dokladnie napisali jak podbijac... ja chce zobaczyc jak mniej wiecej wy to robicie lub jak sie to powinno robic a pozniej troche zupdateuje moja gre pod kontem waszych wskazowek...

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Wonstage
    Posty
    118
    zupdateuj sobie nos, uszy, powieksz pracie, i niech cie jeszcze mama do dentysty zaprowadzi, robicie z tej gry jakies jaja, kalkulatorki, liczby, procenty, jeszcze szamana sobie zalatwcie, to nie jest schematyczna gra zeby ktos ci napisal jak podbijac, bo nikt ciagle tak samo nie podbija, poza tym jak dla mnie jesli nie wiesz jak podbijac, kiedy podbijac to tej gry nie czujesz, chyba ze puszczasz baczki przy klikaniu w myche. Graj graj graj i jeszcze raz graj i nie sluchaj nikogo zaufaj jodze

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    A moim zdaniem na poczatku zeby poczuc ta gre warto sie jakichs wytycznych trzymać.
    Ja na samym początku gry trzymałem sie takiej tabelki. jest sie cholernie czytelnym wtedy ale od czegos trzeba zacząć a przy tym nie stracic.

    Kazdy doswiadczony gracz powie ze to nie o to chodzi ale mi sie wydaje ze to jest niezłe na początek.

    A co do wielkości podbić to zależy wszystko od sytułacji i nikt nie podejmie ci sie napisać czy to ma być 4BB czy 10BB
    Ogólnie podbijasz po to żeby wszedł jeden góra 2 przeciwników.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    ta tabelka jest do limita i na niskich stawkach sie wogole nie sprawdzi a na nl to mi sie wydaje ze jest bezuzyteczna.

  5. #5
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    ta tabelka jest do limita i na niskich stawkach sie wogole nie sprawdzi a na nl to mi sie wydaje ze jest bezuzyteczna.

    Witam
    Ta tabelka wydała mi się znajoma i rzeczywiście dotyczy ona limita.

    Jest dość uniwersalna a działa w szczególności na niskich limitach .

    P.S Jradzioo , jeżeli cytuje się jakieś materiały z obcych stron, to wypadałoby podać żródło.

  6. #6

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars Zobacz posta

    P.S Jradzioo , jeżeli cytuje się jakieś materiały z obcych stron, to wypadałoby podać żródło.
    Kumpel mi to kiedyś podesłał a niemam pojecia skad to wzioł.
    A wiec sorrki.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    15
    jesli chodzi o link to nei wiem looknalem tam i jakos nie specjalnie mi to przypado do gustu... esli chodzi o tabelke to reczywiscie gram NL wiec sie raczej nie przyda...

    ale... zaczalem grac trche bardziej agresywnie wyzej podbijac i czesciej i nie powiem... przynioslo to naprawde neizle wyniki
    zatem tak czy inaczej dziekuje wszystkim.. szkoda tylko ze niektorzy co uwazaja sie za mega bossow tak troche po chamsku traktuja poczatkujacych... to jest dzial dla poczatkujacych wiec nie wiem czemu neiktorzy z takich wlasnie graczy drwia...

    jeszcze raz dziekuje wszystkim ktorzy jednak starali sie pomoc...

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Tabelka Kakashiego w artykulach jest dobra. Na full ringach bez problemu sie sprawdzi. Moze powinienies na poczatku zaczac grac pelne stoly zamiast szescioosobowych?

    Jesli chodzi o podbicia. Sciagnij sobie pare filmow z two plus two (w wyszukiwarce wpisz video). Tez zle podbijalem, ogladnalem jak graja inni i pomoglo. Dla przykladu, filmiki IStronga z komentarzem:
    http://forumserver.twoplustwo.com/sh...ue#Post7741214

    Nie wiem, czy moge zamiescic, ale cos od konkurencji. Strategia na gre shortstackiem. Moze sie przyda.
    http://forum.blackjack.com.pl/viewtopic.php?t=2338


    Natomiast wplacanie 5$, wyplaceniu przy podwojeniu i znow wplacenie nie ma sensu. Graj ta piatka jak najdalej.
    Ostatnio edytowane przez vitek ; 08-12-2006 o 14:23

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    15
    ja tak bardzo poczatkujacy nie jestem... troche gralem... zreszta szybko sie ucze
    zauwazylem za na SH lepiej mi idzie niz na FR na FR przy kilku osobach czesciej cos komus na floopie wpadnie i czesciej sie zdarza komus przyfarcic...

    druga rzecz to jako ze sie troche dorobilem (malo ale zawsze) zmienilem lekko taktyke zwiazana z moja kasa w pokeroomie... 5$ to za malo.. 25$ za duzo (i nie potrafilem jakos tym grac:P) gram 15$ i idzie mi dosc ladnie bo czesto podwajam lub potrajam ta sume rzadko kiedy trace wszystko... jak juz suma skoczy wlasnie tak 2-3 razy to robie to co przedtem... bo boje sie ze mi gosc z 40$ skoczy all in a ja nie bede mial wyjscia sprawdze go i wszystko co wygralem przegram...

    trzecia rzecz jesli chodzi o filmiki to ogladam (a konkretnie dzis zaczalem) to partypoker tv co leca turnieje pokerowe...

    tak jak mowie idzie mi coraz lepiej... dzis np z 4BB na NL25 zrobilem 10BB wiec mysle ze nei jest zle... chyba ze to taki fartowny dzien mam... ale serio z rana to bylem nie do powstrzymania wrecz... pozniej troche gorzej bylo ale teraz znowu zaczalem wygrywac...

    tak czy inaczej dzieki bo widac ze ktos potraktowal moj post serio i chcial mi pomoc...