Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Zastanawiam się, ile czasu mogą standardowo zajmować downswingi (takie przynajmniej po 10-15 dni) w przeciągu np całego roku przy założeniu, że gramy dziennie od kilkuset do około 2000 rozdań.

    Gdyby np popatrzeć na moją grę w tym roku to:
    - w styczniu ze 3 tygodnie
    - ze 2 tygodnie w maju
    - prawie cały wrzesień
    - to co sie teraz dzieje na Bosie (1-2 tyg.) to chyba też downswing

    Do tego były okresy gdzie mi nie szło, aczkolwiek tam po prostu też pewnie źle grałem. O downswingach mówię, gdy mi nie idzie na stawkach, na których w dłuższym okresie mam dobre wyniki.

    - Od początku roku minęło jakieś 10.5 miesiąca.
    - Od tego trzeba odjąć ze 3 tygodnie w marcu, 1-2 tygodnie w czerwcu, 2 tygodnie w lipcu i w sierpniu (wtedy nie grałem). W sumie jakieś 2 miesiące.
    - Zostaje 8.5 miesięca.
    - Gdyby zsumować downswingi to trwałyby razem jakieś 2.5 miesiąca.
    - Zatem downswingi stanowiłyby około 30% czasu mojego grania

    To dużo, mało, standard?? Czekam na opinie i wasze doświadczenia w tej sprawie.

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    chcialem cos napisac, ale mysle, ze Karlos to zrobi lepiej ...

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    uzbierales na tego wartburga juz ?

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    No akurat w tym wątku nie ma gorzko-żalowych podtekstów. Zdaję sobie sprawę że downswingi to standard i dziwne by było jakbym ich przez cały rok nie miał. Także Karlosowi dziękuję za debilny komentarz... tak, fajne było... uśmiałem sie do łez ... A teraz już możesz iść np. pogrzebać przy swoim Fiacie 125p a zapraszam poważniejsze osoby do dyskusji

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    496
    Cytat Zamieszczone przez Karlos83 Zobacz posta
    uzbierales na tego wartburga juz ?
    adam ja tez sie usmialem

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    nie jest zle ,jezeli miales 8 miesieczny upswing . raczej bardziej wazniejsze sa,jaki wynik ogolny masz.jezeli utrzymujesz min. 4ptbb na twoich stawkach to jest ok

    lol@ pogrzebac w fiacie

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    222
    The discussion of how often you should experience a donswing is really nonsensical one. Downswings do not exist; they are just an observed pattern in random data. You can never say you are due a downswing or not due a downswing or even how many you should get in a given time period. All you can expect is that from now on, in the long term, you can expect to earn a sum of money in line with your long-term win rate.
    - z "Poker Mindeset"

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    124
    Pojęcie downswing jest przez ludzi baaardzo często nadużywane. Najprościej rzucić takim wyrazem, zamiast spojrzeć obiektywnie w bazę i zobaczyć, że to nie żaden downswing, tylko w wielu przypadkach robimy głupoty. Miałem może 2 prawdziwe downswingi, jeden na 30bi na nl50-100, jednak kiedy teraz przeglądam tą bazę, ten zjazd mógłby być o połowę niższy dzięki odpowiedniemu mindsetowi (nie wlaczanie gry z nastawieniem: teraz bankowo odrobie, nie granie swojej XYZ game, wieksza selekcja stolow zamiast kolejnego : nie wierze ze ten reg ma zawsze lepiej niz ja - CALL). Nie wiem jakie grasz stawki, ale jeśli niżej niż ja (nl100), chętnie pomogę w analizie

  9. #9
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Zadupie(Kraków)
    Posty
    400
    Ja niedawno wróciłem do gry i na razie mam taką serię:

    100$>>>2000>>>700>>>1200>>>700>>>1500

    Wszystko w 4-5 dni:P Miałem tylko turnieje for fun pograć ale trochę grinduję i niesamowite dsy łapię.

    Repo przesadzasz, ds jest wtedy kiedy robisz wyniki niższe niż powinieneś. Możesz być nawet 100bi do przodu w miesiącu i mieć dsa. Najgorzej jest wtedy kiedy stoi się w miejscu...


    edit: teraz będę grał 3 dni na nl10 żeby wreszcie pójść prosto w górę a nie tak skakać:P

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    ehh to mnie sie trzyma ds od wielu lat bo powininenem miec 8ptbb, a mam sporo mniej lol