Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 145
  1. #21
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Jarx Zobacz posta
    Chyba po to jest BM, zeby do takich wlasnie sytuacji nie dopuszczac, ostatnie rozdania grasz juz majac ok. 10 buyinow, a to juz o wiele ponizej dopuszczalnego poziomu.

    Ja ustawiam sobie pewne "widelki" bankrolla na gre na danych stawkach. Np. pomiedzy NL50 a NL100 ustawilbym te "widelki" na 2000-2500. Tzn. gram sobie na NL50, w momencie przekroczenia bankrolla 2500 przechodze na NL100, ale jak bankroll spadnie ponizej 2000 to schodze z powrotem na NL50. Zeby wrocic na NL100 znowu musze nabic 2500 (na NL50) itd.

    TAk myslalemz e taka bedzie odpowiedz wiec jak zwykle mam sie do czego doczepic

    Wedlug mnie to jest mega mega bezsensowne!!!

    Po cholere Wedlugzwolennikow potrzeba 25 buinow skoro gdy przy poziomie bankrola zgodnie z Tym co napisales np 15 buyinow(na nl100) grasz nl50 czyli nizej

    Jaka jest roznica gdybys mial 20 buinow i spadl do 15???


    W obu przypadkach schodzisz nizej i w obu masz powyzej 25Buyinow na nl50????

    Jak dla mnie to jest to tylko zamrazanie kasy bo skoro ponizej 2500 grasz nl50 to zejsc do np 1000$ jest kurewsko nie mozliwe jesli troche grasz w te klocki

    Wiec trzymasz ta kase dla zasady a nie dlatego ze ma to jakie kolwiek znaczenie


    I oczywsiscie ze nie ma znaczenia CZy masz 10k na pokerstars i 100$ na fulltilcie to jest taka sama kasa I czy kasa jest w Mbanku czy w inteligo nie powinno miec to chyba znaczenia na wysokosc naszej iwnestycji(ktora jest gra w pokera)


    Ogolnie jak dla mnie to BM troche smierdzi
    Duzo jebania sie liczenia kombinowania i jak to bylo powiedziane w Poranku Kojota "I cała energia psu w dupe"

    Jak dla mnie te 25 Buinow bylo by rozsadnym gdybysmy nawet po stracie 15 ciagle grali te same stawki bo to chyba o to chodzi ze ciezko stracic 25 buinow pod rzad przy zalozeniu dobrej gry.

    Ale jesli juz wybieramy schodzenie an nizsze to rownie dobrze moze to byc 10Buinw jak nie mamy schodzimy nizej i tak ciagle
    W ten sposob szansa na zbankrutowanie jest nie mozliwa bo wiazalo by sie to z przegrana ponad 50 buyinow uzgledniajac ze schodzili bysmy na coraz latwiejsze stawki

    CZyli majac 1000$ mozemy przegrac jeden byin na nl100 pozniej 9 na nl 50 potem 9 na nl25 potem 13 na nl10 itd do mikrostawek.
    Sosob rownie skuteczny a nie ma mrozenia kasy niewiadomo po co

  2. #22
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Sosnowiec
    Posty
    66
    CHAOS

    Sebkrol, zanim wyślesz wiadomość, przeczytaj ją jeszcze raz dokładnie, bo ciężko się to czyta

  3. #23
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    217
    Chaos chaosem, ale ma sporo racji

  4. #24
    Sebkrol często się wypowiada "pod prąd" u mnie ma za to szacunek. Natomiast wydaje mi się, że zapas w postaci 25-30 BI pozwala na zachowanie rozsądku i nie poddaniu się tiltowi przy zbyt szybkich spadkach.

    P.S. Sebkrol, czy dalej siadasz do stołu z niepełnym buyinem?

    pucy

  5. #25
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Radom
    Posty
    210
    Sebkrol, a kto Ci powiedzial, ze ja ustawiam sobie bankroll = 25 buyinow? U mnie minimum to 40-50
    Dane ktore podalem byly przykladowe, chodzilo mi o ogolna zasade jaka stosuje przy zmianie stawek. Dzieki temu przy wchodzeniu na wyzsze stawki nie mam "mokro w majtach", ze po 1 czy 2 pechowych rozdaniach bede musial koniecznie nastepne wygrac, badz tez z powrotem wracac na nizsze stawki - po prostu juz w momencie wejscia na wyzsze wiem ile moge tam ewentualnie przegrac, a to daje mi pewien komfort psychiczny gry i nie powoduje jakichs niepotrzebnych emocji.
    Ty jak chcesz mozesz przeciez w ogole nie stosowac BM, albo tez ustawic sobie bankroll = 3 buyiny. W koncu to Twoja kasa, nie? Natomiast generalnie jest tak (i z tym sie chyba zgodzisz), ze im wyzszy bankroll (w porownaniu do buyinow), tym mniejsze emocje i tym bardziej gra jest inwestowaniem. A im nizszy bankroll w porownaniu do buyinow, tym emocje wieksze a gra jest hazardem. Co kto wybierze, to juz jego indywidualna sprawa
    Acha, zgadzam sie z tym, ze bankroll nie moze byc tez zbyt wysoki w porownaniu do stawek, bo wtedy gra staje sie zbyt nudna, a to na dluzsza mete moze byc rowniez niebezpieczne - bo sprawia ze gracz przestaje sie uczyc i rozwijac. Gra, stopniowo zaczyna przegrywac i nawet nie wie dlaczego.

  6. #26
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    413
    Cytat Zamieszczone przez Jarx Zobacz posta
    Natomiast generalnie jest tak (i z tym sie chyba zgodzisz), ze im wyzszy bankroll (w porownaniu do buyinow), tym mniejsze emocje i tym bardziej gra jest inwestowaniem. A im nizszy bankroll w porownaniu do buyinow, tym emocje wieksze a gra jest hazardem.
    Bardzo, bardzo fajne podsumowanie BM - Musze to pokazać mojej dro(u)giej połówce bo ona cały czas uważa ze ja jestem hazardzista a nie inwestor.

  7. #27
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    bo ty jesteś hazardzista :mrgreen:

  8. #28
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez pucy Zobacz posta
    Sebkrol często się wypowiada "pod prąd" u mnie ma za to szacunek. Natomiast wydaje mi się, że zapas w postaci 25-30 BI pozwala na zachowanie rozsądku i nie poddaniu się tiltowi przy zbyt szybkich spadkach.

    P.S. Sebkrol, czy dalej siadasz do stołu z niepełnym buyinem?

    pucy
    No ladnie pierwszy raz cos pozytywnego o mojej osobie za to ze mam przewanie inne zdanie DZieki Pucy

    Masz racje ze zapas buinow jest dobry ale to tak jak ktos juz napisal czysto psychologiczne znaczenie. Takze indywidualne dla kazdego gracza. I nie liczy sie tu liczba 20-30-50 Jednemu wystarczy 10 buinow by czuc sie pewnie innemu nawet 30 nie bedzie dawalo gwarancji.

    Do nl50 wlacznie i omaha analogiczne stawki wkupuje sie z maxem

    Nl100 przewaznie za polowe teraz ale czesto gesto i tak przekraczam w trakcie gry maxa

    Moglbym sie zaladowywac na maxa bo niby mam nawet ponad 70 buyinow ale i tak wtopienie buyina to byla by bardzo nie fajna sprawa. Ja nie mysle wedlug logiki ze jak mam 2000$ czy to utrata 100$ boli bardziej niz gdybym mial 5000$ mnie boli tak samo bo poki kaska lezy w necie to nie odczuwam jej wartosci.

    W sumie jedyne co chcialem powiedziec to zeby tak nie trzymac sie kurczowo BM i dopytywac czy musi to byc na wszystkich roomach czy na konktretnym czy 25 czy 20. Mysle ze kazdy srednio rozgarniety gracz potrafi ocenic szanse swojego bankrutcwa i odpowiedio dobierac stawki i rodzaje gier by do niego nie doszlo. BM jedynie polecam dla poczatkujacych ktorzy nie wiedza jakie stawki moga grac i ktorzy przewanie maja jeszce nie wystarczajace umiejetnosci by byc graczami wygrywajacymi
    i aby podczas przegrywnia swojej pierszej kasy mieli czas nauczyc sie grac zanim ta kasa zniknie


    Zagadnieniami chaosu zajmowac sie nie bede mozliwe ze pisze troche chaotycznie ale wazne ze w miare logicznie i po polsku

    P.S Redds powodzenia na AMP
    pozdrawiam Bankroll Managerów
    Ostatnio edytowane przez sebkrol18 ; 30-11-2006 o 16:50

  9. #29
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    A ja zawsze myslalem, ze BM jest po to, zeby amortyzowac colddeckowanie :P

  10. #30
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Mysle ze kazdy srednio rozgarniety gracz potrafi ocenic szanse swojego bankrutcwa i odpowiedio dobierac stawki i rodzaje gier by do niego nie doszlo.

    czyli każdy kto stosuje BM i uważa go za ważny element gry nie jest
    "średnio rozgarniety" ??

    Bo ja uważam troszke inaczej??
    patrząc na twoje rozumowanie
    to widze ze ty rzeczywiście :
    nie myślisz według logiki
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Ja nie mysle wedlug logiki .