Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 145
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Zostaje wam 10 po weekendzie odpoczynku postanawiacie grac dalej
    i gracie nadal te same stawki czy schodzicie nizej??
    No ludzie tak właśnie mówią no i logika wskazywałaby na to, aby tak postąpić. Osobiście raczej nie musiałem tego robić (ale było już blisko), ponieważ największy kilkudniowy downswing jaki pamiętam to było 30% bankrolla (-7BI przy BR równym 25BI). Kiedyś miałem jeszcze -6BI w ciągu jednego dnia (a w zasadzie to paru godzin ), ale wtedy utrzymyawłem BR na poziomie 40BI, więc strata w procentach była znacznie mniejsza. Chociaż w $$$ to już niekoniecznie taka mała.

    Generalnie to sugeruję 3 kroki:
    1. Lekturę tego artykułu: http://www.bet-the-pot.com/bankroll-...on-page43.html

    2. Spokojne zbudowanie jakiegoś sensownego BR lub, jeśli jesteś w stanie, po prostu zainwestowanie odpowiedniej ilości kasy (to ostatnie to może nie dla początkujących ).

    3. I najważniejsze - ciągłe notowanie i analiza wyników poszczególnych sesji w oparciu o wiedzę zaczerpniętą z p. 1 oraz odpowiednie korekcje poziomu utrzymywanego BR na podstawie wyników analizy.

    Poza tym nie pchać się na siłę na wyższe stawki jeśli w sam raz złożyło sie tak, że miałeś okres samych wygranych, masz odpowiedni BR i masz wrażenie że jesteś nie do pobicia.

    jdx

  2. #12
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez warebel Zobacz posta
    ale mimo wszystko chyba sie zgodzicie ze te 15-20xBI wypada miec zeby sobie pykac na danych stawkach.
    15-20BI w jednej pokerowni? Nie zgodzimy się. Cały pic polega na tym, jak oceniasz swoją grę. Np. jeśli w danej pokerowni zamierzam grać 3 stoliki jednocześnie, to wg. mojej oceny mojej gry jest większa szansa na to, że wystrczą mi 4BI na "rozkręcenie się" niż na to, że "zbankrutuję" i będę musiał robić kolejny depozyt. Poza tym zrobienie kolejnego depozytu to tylko jakieś pół minuty.

    EDIT:
    troche to trzeba uposrodkowac, bo jezeli np. caly bankroll wynosi 10K$, ale w danym roomie mamy wplacone np 500$ to chyba oczywiste jest ze nie bedziemy sie pchac na NL200 czy NL400 i w razie splukania co chwile doplacac...
    IMO to złe założenie. Wygrywający gracz powinien być nastawiony na to, że będzie co chwilę wypłacac a nie wpłacać.

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 29-11-2006 o 13:50

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez ArkadiuZz Zobacz posta
    Chyba właśnie na odwrót - bankroll to wszystkie twoje środki (kasa na wszystkich roomach, nieruchomości, ruchomości, aktywa, pasywa) jakie poświęcasz na gre, które w najgorszym przypadku możesz przegrać.

    no bankroll tak, ale bankroll managment odnosi się do Twoich środków na danym pokerromie. Jak wpłaciłeś załóżmy 100$ na np. full tilt, to co z tego, że na pokerstars masz 10k$? Grając na full tilt nie rzucisz się przecież na NL100. Takie jest moje zdanie.

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    324
    moze sie wydac ze nie na temay ale jak byu nie patrzec dotyczy zarzadzania bankrollem:

    ile czasu mam spedzic przy stole lub jakie czynniki maja wplynac na to abym go opuscil/zostal?zalozmy ze mamy 3 warianty.

    1). robie buyin z 50$ na stol 25NL (prosze sie nie spierac czy to duzo czy to malo to kwota przykladowa:P) i powiedzmy ze gram 5 minut nagle jakies pechowe rozdanie spadam do 35$ potem przez 20 minut nic nie idzie odrobic no i znowu pech spadam do 20$. co mam zrobic w tym momencie?zalozmy ze gram juz 45 minut przy stole jestem na minusie.czy opuscic stol w tym momencie?czy grac dalej zeby sie odegrac?ewentualnie ile czasu grac dalej?
    2) ten sam buy in te same stawki - po 5 minutach gry mam 60$ po kolejnych 20 trafilo sie super rozdanie i mam 110$...co robic?grac dalej czy opuscic stol?ewentualnie na jak dlugo jeszcze zostac?
    3) ten sam buyin te same stawki- gram pol godziny i jestem + -. mija kolejne 10 minut ciagle jestem plus minus zero.co robic?grac dalej?opuscic stol?ewentualnie jak dlugo zostac?

    prosze abyscie rozpatrzyli kazdy z tych wariantow.Sprawa jest dla mnie istotna bo ja poprostu "nie wiem kiedy przestac"

  5. #15
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    Ja pierwszy depozyt na roomie robię 10buyinów i jeszce się nie zdarzyło, żebym musiał dopłacać.

    Jeśli robię jakieś wypłaty to na roomie zostawiam przynajmniej ok 15 buyinów.

    I w zasadzie nie ma dla mnie i mojej gry najmniejszego znaczenia czy mam na roomie 10 buyinów czy 50 bo bankroll swój liczę jako całość i przecież zawsze mogę kasę dopłacić na dany room w razie czego.

    Jedynie w momencie jak raz spadłem do 6 buyinów na roomie zauważyłem, że trochę za bardzo tight zacząłem grać, ale szybko udało się to naprawić

    Pzdr

  6. #16
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    Lecki:

    Cytat Zamieszczone przez lecki Zobacz posta
    1). robie buyin z 50$ na stol 25NL (prosze sie nie spierac czy to duzo czy to malo to kwota przykladowa:P) i powiedzmy ze gram 5 minut nagle jakies pechowe rozdanie spadam do 35$ potem przez 20 minut nic nie idzie odrobic no i znowu pech spadam do 20$. co mam zrobic w tym momencie?zalozmy ze gram juz 45 minut przy stole jestem na minusie.czy opuscic stol w tym momencie?czy grac dalej zeby sie odegrac?ewentualnie ile czasu grac dalej?
    1) buyin 50$ na NL25??? gdzie taki robisz???
    ja w każdym momencie dopełniam do pełnego buyina. W zasadzie nawet jak na NL50 przegram z 4-5$ to i tak sie dopełniam (ale sytuacja, że nie mam na stole więcej jak buyin trwa maksymalnie 30min)- Jaki jest sens grać 30$ na NL50 skoro nie będziesz w stanie wygrać jak najwięcej jak będziesz miał lepszą rekę - zakładając, że jesteś wygrywającycm graczem
    ja na stole zawsze gram przynajmniej z godzine bo czasem na tyle długo trwa wyrobienie wizerunku, że trzeba poczekać na jakąs kartę, żeby wykosić przeciwników w koncu

    Cytat Zamieszczone przez lecki Zobacz posta
    2) ten sam buy in te same stawki - po 5 minutach gry mam 60$ po kolejnych 20 trafilo sie super rozdanie i mam 110$...co robic?grac dalej czy opuscic stol?ewentualnie na jak dlugo jeszcze zostac?
    2)jeśli mam więcej jak buyin tym bardziej siedzę na stole dłużej bo można większą presję wywierać. Nie raz zdarza mi się mieć np 3buyiny na plusie na stole i ściąc z gościem który też jest deepstackiem i mamy piekną pulę - no chyba, że akurat jakiś hardcorowy badbeat się trafi to boli podwójnie

    Cytat Zamieszczone przez lecki Zobacz posta
    3) ten sam buyin te same stawki- gram pol godziny i jestem + -. mija kolejne 10 minut ciagle jestem plus minus zero.co robic?grac dalej?opuscic stol?ewentualnie jak dlugo zostac?
    3) trzeci wariant tak samo.

    W zasadzie jedyna sytuacja kiedy odpuszczam sobie stolik to jeśli w jakimś krótkim czasie przegram z 3-4buyiny na nim w jakiś badbeatach ostrych - bo nie chcę wpaść na nim w tilta
    No i jeżeli np stolik się zrobi z FR mega SH(spadnie do 4osób) to też kończę.

    pewnie się zacznie dyskusja z shortami zaraz (Sebkroll???)

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez alchemik ; 29-11-2006 o 14:33

  7. #17
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    Warszawa / Luu
    Posty
    1,074
    Cytat Zamieszczone przez lecki Zobacz posta

    1). robie buyin z 50$ na stol 25NL (prosze sie nie spierac czy to duzo czy to malo to kwota przykladowa:P)
    Nie chce sie spierać
    ale wydawało mi sie ze na NL25 mozna maksymalnie wpłacić 25$

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez templariusz Zobacz posta
    Jak wpłaciłeś załóżmy 100$ na np. full tilt, to co z tego, że na pokerstars masz 10k$?
    A no to, że gdy będziesz potrzebował kasy na FTP, to sobie wypłacisz z PS. Co prawda taka operacja potrawa ze 24 godziny, ale gdybyś trzymał kasę na Netellerze, to trwałaby 24 sekundy.

    Poza tym stosując BM per pokerownia, wg. w/w przykładu wychodziłoby na to, że na PS możesz grać powiedzmy NL400, a na FTP NL4. To mogłoby być przyczyną jakiejś groźnej frustracji ze względu na róźnicę poziomów gry na tych stawkach.

    Grając na full tilt nie rzucisz się przecież na NL100. Takie jest moje zdanie.
    A dlaczego nie, skoro bankroll pozwala na grę na takich stawkach? Choćby pod hasłem "testujemy nową pokerownię". Co prawda również uważam że 1BI to trochę za mało na takie testowanie, ale 3 powinny już wystarczyć.

    jdx

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Poza tym stosując BM per pokerownia, wg. w/w przykładu wychodziłoby na to, że na PS możesz grać powiedzmy NL400, a na FTP NL4. To mogłoby być przyczyną jakiejś groźnej frustracji ze względu na róźnicę poziomów gry na tych stawkach.

    no pewnie , ale większe frustracje powodowaloby to, gdybys ciagle wplacal 1bi i ciagle sie splukiwal, dlatego lepiej :
    1. wplacic tyle, ze mozesz spokojnie grac na wysokich stawkach
    2. zaczac budowe br od nizszych stawek

  10. #20
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    324
    Cytat Zamieszczone przez jradzioo Zobacz posta
    Nie chce sie spierać
    ale wydawało mi sie ze na NL25 mozna maksymalnie wpłacić 25$
    no dlatego w nawiasie napisalem ze to jest kwota przykladowa ja narazie gram tylko limit ale chce przerzucic sie na no limit. Alchemik dzieki za odpowiedz